تلاش جامعه مامایی برای کاهش آمار سزارین و افزایش زایمان طبیعی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، محمد رئیس زاده، در پیامی به مناسبت روز ماما، نوشت: اواسط اردیبهشت هر سال برابر با پنجم ماه می میلادی روز جهانی ماما فرصتی است برای قدرشناسی از زحمات کسانی که واسطه فیض‌الهی در حیات اشرف مخلوقات هستند و با دستان خویش لبخند را به مادرانی که در آرزوی فرزنددار شدن ماه‌ها و بعضاً سال‌ها منتظر بوده‌اند هدیه می‌کنند.

تلاش جامعه مامایی در راستای کاهش آمار سزارین و افزایش زایمان طبیعی، ارتقای بهداشت باروری، تأمین سلامت و کاهش میزان مرگ و میر مادران و نوزادان، انجام مشاوره‌ها و آموزش‌های دوران بارداری، مراقبت‌های مادر و نوزاد و پایش رشد کودک ستودنی است.

خوشبختانه در طی سالیان گذشته نقش ارزشمند ماماها در نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی جایگاه ویژه‌ای یافته است و شعار جهانی هرسال نشان از اهمیت و ویژگی‌های منحصر به فرد این گروه مهم از حلقه ارائه خدمات سلامت دارد.

کارنامه درخشان ماماها در ایام شیوع بیماری کرونا و جانفشانی و از خودگذشتگی آنها که از هیچ کوششی دریغ نورزیدند مایه مباهات همه درمانگران و نظام سلامت است

این روز را به خانواده بزرگ مامایی تبریک گفته امیدوارم در همه‌ی مراحل زندگی موفق و پیروز باشند.