تقویت واحدهای نوآوری و دانش در اردبیل – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، سیدحمید عاملی ظهر امروز پنجشنبه در حاشیه نشست مشترک نایب رئیس شورای اسلامی و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: استانداردهای لازم برای بومی سازی فناوری های نوین در کشور وجود دارد. اردبیل در این میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با مسئولان استان اردبیل برای پیاده سازی این دانش اصیل تلاش می کند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری و با تحقق شعار «تولید، دانش و اشتغالزایی» شرکت های تخصصی و دانش بنیان برای ارتقا و توسعه شناسایی شدند. آمار وی گفت: این کار را انجام دادیم و با اختصاص یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل کارخانه نوآوری، محصولات دانش بازار و تجهیز آزمایشگاه های تخصصی در اردبیل موافقت شد و با تخصیص این اعتبار می توانیم به این مهم دست پیدا کنیم. شاهد انقلابی در فعالیت این شرکت ها در اردبیل هستیم.

استاندار اردبیل اهتمام جدی مسئولان منطقه و دبیران دانشگاه ها در تولید علوم مختلف بر اساس دانش در اردبیل را یادآور شد. و معاونت فناوری رئیس جمهور از محورهای حمایت از توسعه زیرساخت های فناورانه، نوآوری و اقتصاد دانش بنیان استان اردبیل، افزایش دامنه حمایت های معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری از اکوسیستم فناورانه استان و ایجاد توسعه زیرساخت ها. زمینه ها مورد بررسی قرار گرفت.

عالی از موافقت معاونت علمی رئیس جمهور با اختصاص ۳۵۰ میلیارد ریال منابع مالی برای تکمیل کارخانه نوآوری اردبیل خبر داد و افزود: در مجموع ۶۰۰ میلیارد ریال برای حمایت از صندوق تحقیقات و فناوری استان و کمک به ساخت و بازاریابی نمونه های اولیه دانش. . محصولات بر اساس شرکت های استانی. سلامتی او را در نظر بگیرید.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه راه اندازی موفقیت آمیز آزمایشگاه های تخصصی در استانداری اردبیل مورد تایید معاونت علمی ریاست جمهوری قرار گرفت و در این جلسه با اعطای اعتبار جداگانه برای خرید تجهیزات پیشرفته به مبلغ ۲۵۰ میلیارد موافقت شد. ریال

استاندار اردبیل افزود: همچنین در این جلسه از تهیه سایتی به مساحت ۳۵ هکتار برای پارک علم و فناوری استانداری اردبیل و مجتمع های مشترک علم و فناوری پارک علم و فناوری در استان اردبیل حمایت کرد. استان با بازپرس اردبیلی. همچنین دانشگاهی به منظور تکمیل اکوسیستم فناورانه و نوآوری استان در زمینه های مختلف به ویژه کشاورزی تصویب شد.