تغذیه با شیر مادر و ناشتا تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین مدل غذایی برای پرورش نوزاد است ، با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان ، به ویژه در شش ماهگی اولین زندگی (که در آن نوزاد منحصراً از شیر مادر تغذیه می شود) و نگرانی مادر شیردهی در ماه رمضان در مورد تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت شیر آنها باعث نگرانی روزه داری می شود.

در اینجا چند س frequentlyال متداول برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادری سالم که بچه سالم دارد اگر در ساعات بسون غذای سالم و مایع کافی دریافت می کنید افطار تا سحر اشکالی ندارد.
اگر مادر یا نوزاد بیماری یا مشکل خاصی دارد ، باید با پزشک مشورت کند تصمیمات خود را در مورد شغل بگیرید.
اگر مادر دچار کمبود وزن ، کم خونی ، کمبود کلسیم یا ضعف دائمی است او دارای بیماری خاصی (به ویژه دیابت) است. کودک ضعیف و کم وزن یا بیمار این دارد؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی باشد و نوزادش هنوز ذخایر آهن کم ، ابتدا باید به سلامت او و فرزندش فکر کنید بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی نوزاد شیردهی کامل.
اگر غذای مادر کامل و صحیح نباشد ، بدن مادر محفوظ است شاید او خودش ترکیب شیر را تکمیل می کرد ، شاید باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و اگر این مدل کمبود دارد و مادر روزه است ، مادرم قطعا صدمه می بیند.

** به طور خلاصه ، اگر مادر می تواند در طول روز بدون تأثیر بر سلامتی شیر مورد نیاز نوزادان را تامین کنید ، روزه داری معیوب است نه مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در ساعات روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید شب و روز بین افطار و سحر به نوزاد شیر دهید ، سریع آنها راحت تر عبور می کنند.

آیا کیفیت و حجم شیر تغییر می کند؟
نمی توان در مورد همه مادران نظر کلی داد ، زیرا این یک نوع مشکل است تغذیه و میزان ذخایر فیزیکی مادر برمی گردد. تحقیق کردی درک اجزای اصلی شیر ناشتا چشم ها را به طور چشمگیری تغییر می دهد گرفتار نشو.
تغییر حجم شیر در مادران مختلف متفاوت است ، اما معمولاً اندکی است آنها حجم تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد تغذیه و مایعات نیز صدق می کند مصرف و فعالیت روزانه مادر برمی گردد.

آیا سن نوزاد اهمیت دارد؟

نوزاد فقط تا سن 4 تا 6 ماهگی و بعد از آن از شیر مادر تغذیه می کند به تدریج غذای کمکی دریافت می کند. توصیه اکثر متخصصان این است که وقتی کودک غذای کمکی دریافت نمی کند ، پست نگذارید. زیرا امکان پذیر است او نمی تواند شیر مورد نیاز کودک را تامین کند.
تصمیم در مورد اینکه آیا مادرم را از 6 تا 12 ماهگی روزه بگیرم یا نه وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و حجم شیر دارد. اگر مادر باید وزن و رشد خوبی داشته باشد و خوب غذا بخورد روزه گرفتن مشکلی ندارد.
در حال حاضر یک سال است که به عنوان بخش اصلی تغذیه نوزاد ، غذا و شیر مادر است کمتر از قبل غذا بخورید ، با یک رژیم غذایی سالم و مناسب که می توانید سریع به راحتی.
به طور کلی ، مادران شیرده که مایعات کافی دریافت می کنند ، مایعات کافی دریافت می کنند ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها به جای روز بخوابید در فاصله افطار و سحر به نوزاد شیر دهید ، روزه گرفتن برای او آسان تر است.

آیا وزن نوزاد و مادر در روزه داری مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و هنگام تصمیم مادر برای ارسال پست یک عامل م inثر در تصمیم گیری اگر وزن نوزاد کمتر از وزن مورد نظر است چه سن باشد و چه منحنی رشد ، نشان دهنده سوء تغذیه است این موضوع باید به عنوان یک شاخص مهم در ارسال تصمیمات در نظر گرفته شود در نظر گرفته شود. در چنین شرایطی ، حتی اگر کودک سال باشد دوم تغذیه است ، روزه گرفتن برای مادر خوب نیست. گاهی مثل یک خانم می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و تازه شیر می دهد او هیچ غذایی نمی خورد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و ضعیف است وزن ، در اینجا لزوماً مادر مجبور نیست روزه بگیرد یا ممکن است یک روز را دوست داشته باشد در ضمن سریع. یا مثلاً اگر مادر لاغر است و وزن دارداو بسیار جوان است و یک نوزاد 8 ماهه دارد. باز هم توصیه می شود روزه بگیرید گریه نکن.

آیا ساعت روزه داری و فصلی که در آن ماه رمضان است؟ آن مهم است؟

می توانید بله بگویید ؛ زیرا در تابستان در کنار چند ساعت گرسنه و تشنه بمانید ، گرما همچنین باعث تبخیر بیشتر آب از بدن می شود او مادر می شود. بنابراین ، باید در ساعات بین افطار و سحر مراقب باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی به نوزاد خود بدهید شما نخواهید بود.
اکنون که بهار هستیم و حدود 15 ساعت روزه می گیریم ، اگر می خواهید پست بگذارید ، مطمئن شوید که مایعات کافی دریافت می کنید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید از شکر خانگی و کم قند استفاده کنید. نوشیدنی های سرد را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (بیدمشک ، نسترن ، و غیره) همراه با تخم مرغ شربت دار و ترشک بخورید که پر از نمک های مختلف است.

آخرین کلمه:

با پزشک خود مشورت کنید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، ناراحت نشوید زیرا خدا برای شما و نوزاد شما روزه می گیرد
ترجیح داده شده (آیات 183 و 184 سوره بقره). ناراحتی و استرس که برتون از ارسال نشدن رنج می برد ، می تواند باعث ترشح شود شیر یا باعث بی اشتهایی می شود.

برات آرزوی خوشبختی و سلامتی دارم

دیدگاهتان را بنویسید