تعمیرات نیمه اساسی نیروگاه خلیج عربی / واحد سه شبکه برق به پایان رسید


با اتمام تعمیرات نیمه اساسی واحد سه نیروگاه گازی خلیج فارس، این واحد به اداره شبکه برق واگذار شد.

تعمیرات نیمه اساسی نیروگاه خلیج عربی / واحد سه شبکه برق به پایان رسید

محمد محنی نژاد، مدیرعامل نیروگاه گازی خلیج فارس با اشاره به تعمیرات تقریبا اساسی و بازدید ۲۴ هزار ساعته از سه نیروگاه، گفت: این سه نیروگاه به مدت ۲۴ هزار ساعت در حال تعمیر هستند. وی با توجه به نزدیک شدن به زمان پیک شبکه گفت: طبق برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده با اداره کل شبکه برق ایران، تعمیرات نیمه اساسی واحد ۳ توسط نیروهای پیمانکاری داخلی و با نظارت و تلاش پرسنل فارس انجام شد. و متخصصان نیروگاه خلیج فارس. سه اقدام در بخش های مختلف انجام شد که شامل تعویض برخی پره های ثابت و متحرک توربین، بررسی پره های کمپرسور، بررسی و تعویض قطعات مورد نیاز محفظه احتراق، بررسی و تعویض قطعات و تعمیر تجهیزات کمکی واحد می شود.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت تولید برق در جنوب کشور و فصل تابستان پیش رو، شش واحد از این نیروگاه با ظرفیت تولید ۹۹۰ مگاوات ساعت در اوج تابستان سال آینده به صورت کامل در اختیار شبکه برق استان قرار می گیرد. زمان ارائه برق قابل اعتماد و پایدار است.”

موهنی نژاد افزود: در اوج تابستان ۱۴۰۱ کارکنان نیروگاه گازی خلیج فارس با تمام وجود آماده خدمت رسانی به مردم عزیز برای تولید برق پایدار و باکیفیت بودند.

به هیچ چیز نمی ارزد؛ نیروگاه گازی خلیج فارس به عنوان حامی زیست محیطی در تولید انرژی های پاک یکی از پیشرفته ترین نیروگاه های کشور است که حدود یک سوم برق مورد نیاز استان هرمزگان را تولید می کند و در ۴۵ کیلومتری شمال شرق بندرعباس واقع شده است. و در ۱۱ کیلومتری یک میدان گازی فریاد می زنند.