تصویب برنامه “اقدام علیه بحران” در قرقیزستان برای دستیابی به ثبات اقتصادی و امنیت غذایی


به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری فارس، «اکل بیگ جباراو» نخست وزیر قرقیزستان برای پاسخگویی سریع به چالش های اجتماعی و اقتصادی جلسه کمیته ضد بحران برگزار کرد.

وی در این جلسه گفت: در اسفندماه برنامه اقدام هیئت دولت برای مقابله با بحران در سال ۲۰۲۲ را تصویب کردیم که این سند با هدف تامین امنیت غذایی و ثبات بودجه دولت، جذب سرمایه گذاری، افزایش گردش مالی و همچنین تهیه شده است. حمایت دولت از جمعیت و شرکت ها در مواجهه با اثرات منفی اقتصاد جهانی.

نخست وزیر قرقیزستان به روسای وزارتخانه ها و ادارات دستور داد تا فعالیت خود را در زمینه های اولویت دار افزایش دهند.

به عنوان بخشی از اجرای طرح ضد بحران، تخصیص ۱.۵ میلیارد تومان از بودجه دولتی برای خرید بذر محصولات کشاورزی، تصمیم به واردات داروهای ضروری ثبت نشده به خاک قرقیزستان، کانال های فروش محصولات اجتماعی محصولات مهم برای شهروندان کم‌درآمد به منظور ارائه کمک‌های بشردوستانه به گروه‌های آسیب‌پذیر اجتماعی، مکانیسم تامین مالی، خرید مجدد محصولات با اهمیت اجتماعی، تصمیم‌گیری برای تعدیل دستمزد کارگران در حوزه اجتماعی با در نظر گرفتن افزایش دستمزدها از آوریل. ۱، ۲۰۲۲، اصلاح و ایجاد استانداردهای مسکن جدید در چارچوب برنامه مسکن “خانه من – ۲۰۲۱-۲۰۲۶” و افزایش سهم کارگران مهاجر به کره جنوبی (۱۸۰۰ نفر) و بهبود وضعیت کشور مورد بحث قرار گرفت. مخارج بودجه

پایان نامه / h
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید