تشکیل کارگروه «کاهش تعداد مجرمان» زندان مرکزی قزوین


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، دادستان عمومی و انقلاب قزوین و دادستان عمومی و انقلاب به همراه معاونین، مدیر کل زندان های ناحیه و ۲۵ قاضی دادسرای عمومی و انقلاب در شبانه روز از زندان مرکزی قزوین بازدید و به بررسی درخواست های متقاضیان پرداختند.

حسین رجبی در این بازدید گفت: کاهش تعداد مجرمان در زندان ها یکی از سیاست های اصلی قوه قضائیه است و از این رو در دستور کار دستگاه قضایی استان و کاهش ۲۰ مجرم در زندان ها قرار گرفته است. درصد با استفاده از اختیارات قانونی و نهادهای وابسته از برنامه. دادسرای عمومی مرکز استان در سال جاری است و در این راستا قضات برای تحقق این هدف به صورت مستمر و دوره ای از زندان بازدید خواهند کرد.

وی افزود: برای اولین بار به همت دادسرای عمومی و انقلاب قزوین تیم کاهش تعداد مجرمان در زندان مرکزی کاسپین شکل گرفت و قطعا این سیاست مهم در تیم موارد فوق با جدیت پیگیری خواهد شد تا مددجویان با شرایط قانونی با استفاده از موسسات دوستانه از زندان آزاد شوند.

و این مقام قضایی استان گفت: همچنین با بررسی درخواست ها و شرایط مراجعین توسط همکاران قضایی ۸ زندانی با کمک نهادهای دوست آزاد شدند.

رجبی اشتغال زندانیان را یکی از برنامه های جدی دولت منطقه دانست و گفت: بی شک تامین شرایط کار یکی از راهکارهای بازگشت زندانیان به جامعه است و باید شرایط لازم برای آن فراهم شود. آزادی از زندان برای متقاضیان کمک به حرفه آموزی و فرصت های شغلی استانداری قزوین در زمینه اشتغال زندانیان از نظر فعالیت های کارگاهی در داخل زندان و کارگاه های طرف قرارداد در خارج از زندان عملکرد بسیار خوبی دارد. زندان.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های همکاران قضایی در بازدید از زندان، اطلاع از وضعیت کار زندانیان است و بر این اساس در این بازدید ۲۰۰ نفر از مددجویان به واحد اشتغال در زندان معرفی شدند. می توانند با توجه به شرایط خود در کارگاه های مذکور به کار گرفته شوند و در مدت زندان با دریافت حقوق به خانواده خود کمک کنند.

و این مسئول افزود: همچنین در این بازدید موافقت شد تا محکومان مالی به واحد اشتغال در زندان تحویل داده شوند تا بخشی از مطالبات خود را پرداخت و شرایط آزادی را فراهم کنند.

دادستان کل خزر و انقلاب در پایان خاطرنشان کرد: تصمیم بر اساس برنامه ریزی های انجام شده اتخاذ شده است. مددجویان آزاد شده از زندان باید پس از آزادی به مراکز نگهداری آورده شوند تا تسهیلات اشتغالزایی ۱۵۰ میلیون تومانی دریافت کنند تا بتوانند مشاغلی را که زیر نظر مرکز نگهداری انجام می شود ایجاد کنند تا بتوانند. در دام جنایات و شرارت های اجتماعی نمی افتند.. دیگر به زندان برنمی گردند.

پایان پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید