تشریح جزئیات دو عرضه جدید در بورس / پیشنهاد اوراق بدهی جدید در شرکت تامین سرمایه دماوند


بورس اوراق بهادار با توجه به شرایط بازار، تاریخ عرضه شرکت غدیر را با نماد «وکگدیر» تعیین خواهد کرد.

تشریح جزئیات دو عرضه جدید در بورس / پیشنهاد اوراق بدهی جدید در شرکت تامین سرمایه دماوند

گزارش کردن زمان خبریحجت الله انصاری مدیرعامل مالی سرمایه دماوند در نشست خبری با اشاره به عملکرد این شرکت گفت: این شرکت بر اساس برنامه ها و اهداف و بر اساس آنچه در مجامع شرکت ارائه شد و قولی به سهامداران تعریف شده است. ، در سال ۱۴۰۰ هدفی داشت و برنامه هایی را در دستور کار خود داشت. در حوزه مدیریت دارایی و در حوزه صندوق های سرمایه گذاری و سبدگردانی، ایجاد ۱۰ صندوق سرمایه گذاری هدف گذاری شده است و امسال پیش بینی می کنیم ۹ صندوق را فعال کنیم. در حال حاضر ۴ صندوق (ETF با درآمد ثابت سپید دماوند، صندوق سرمایه گذاری سهامی اوج دماوند، صندوق هیبریدی دماوند گنبدمینا و صندوق سرمایه گذاری مدیریت بازار لاجورد دماوند) وجود دارد.

وی گفت: دارایی های تحت مدیریت صندوق ها هم اکنون ۱۳۵ میلیارد ریال است و از ابتدای فعالیت (فروردین ۱۴۰۰) وجوه تحت مدیریت این شرکت رشد بی سابقه ای داشته است.

انصاری تاکید کرد: ارزش دارایی های تحت مدیریت ETF با درآمد ثابت سپید دماوند با کد سپیدما از ۲۰۰ میلیارد تومان در ۳ فروردین سال گذشته ۸۷۰۰ میلیارد تومان بوده است. این صندوق طی یک سال و سه ماه فعالیت توانست رتبه سوم ETF بزرگ کشور را به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: صندوق سرمایه گذاری مدیریت بازار خصوصی لاجورد دماوند در حال حاضر با ۴۵۰۰ میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت هفتمین صندوق مدیریت بازار کشور است و یک میلیارد تومان نیز پذیره نویسی می شود.

تلاش ما بر این است که در اوج صدور و ابطال صندوق دماوند به این رشد بی سابقه ادامه دهیم. صندوق اوراق قرضه دولتی ندای ماندق دماوند نیز در آستانه پذیره نویسی است، این صندوق هم اکنون در مرحله اخذ مجوز پذیره نویسی از بورس است و به زودی پذیره نویسی می شود. صندوق پررنگ ارغوان دماوند نیز یکی دیگر از صندوق های سرمایه دماوند است که موسسین آن گروه مالی عشایر قادر، موسسه توانمندسازی نیروهای مسلح، گروه مالی ساتا و سرمایه مالی دماوند به عنوان موسس و مدیر صندوق هستند.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت موجود در صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح در حوزه های مختلف سلامت و فناوری مالی در صندوق زوران ارگوان ورود و فعالیت خواهیم کرد. همچنین با توجه به تعداد بازنشستگان نیروهای مسلح که بیش از ۹۳۰ هزار نفر است، بازاری در حوزه مشاغل مرتبط با سلامت در این صندوق شناسایی می شود. با توجه به حجم دارایی های گروه مالی غدیر و گروه ساتا، کسب و کار فین تک در این گروه شکل خواهد گرفت. همچنین بر اساس مذاکره با بورس، برای نوع دوم صندوق صدور و ابطال که سومین صندوق با درآمد ثابت تماوند خواهد بود، موافقت اولیه را دریافت خواهیم کرد.

وی افزود: صندوق شاخص و صندوق طلا نهمین و دهمین صندوق هایی هستند که تا پایان سال راه اندازی می شوند.

الانصاری با اشاره به اینکه حجم تامین مالی شرکت ها به صورت مستقیم بالغ بر ۵۷۰۰ میلیارد تومان بوده و در سال ۱۴۰۰ در بین ۱۰ شرکت تامین مالی سرمایه فعال کشور رتبه سوم را در تامین مالی شرکت ها کسب کرده ایم، گفت: همچنین ۲۰۰۰ میلیارد تومان فاینانس در مرحله آزادسازی است و در حال اخذ مجوز هستیم که تا دو هفته آینده به مرحله انتشار می رسد و ۸۰۰ میلیارد تومان نیز تایید اولیه را گرفته ایم و کل درخواست تامین مالی به ۱۰ هزار میلیارد تومان نزدیک می شود.

وی افزود: تا پایان سال ۱۴۰۰ حدود ۴ هزار میلیارد تومان اوراق قرضه دولتی تامین مالی کرده ایم و امسال چندین هزار میلیارد فاینانس در حوزه اوراق دولتی معرفی خواهیم کرد.

در خصوص تامین مالی انجام شده در تماوند، ما به دنبال داخل گروه نیستیم، بلکه بخشی از آن تامین مالی نیز خارج از گروه است و در حال حاضر حدود ۳ هزار میلیارد تومان از شرکت های خارج از گروه مورد نیاز داریم.
الانصاری گفت: گروه مالی قادر با نام شرکت توسعه صنعت نوین ایرانیان در سال ۱۳۹۲ تاسیس شد و از ابتدا قرار بود به عنوان یک موسسه مالی پذیرفته شود.

وی ادامه داد: در این راستا موافقت اولیه از سازمان اخذ شد، اساسنامه شرکت تغییر کرد و با نام گروه مالی غدیر نماد در بازار سرمایه پذیرفته می شود. پرونده پذیرش در بورس تکمیل شده و تا پایان تابستان برای نمایش در تابلوی اول بورس پذیرفته می شود.

الانصاری با تصریح بر اینکه سهام شرکت توسعه صنایع و معادن قادر در آستانه عرضه اولیه است، گفت: بورس با توجه به شرایط بازار تاریخ عرضه این شرکت را با نماد «وکگدیر» تعیین می کند. پذیرش بزرگترین شرکت توکن مالی در غدیر با دارایی ۳۰ هزار میلیارد تومان در حال انجام است. در واقع رویکرد ما پذیرش شرکت های بزرگ است.

وی همچنین از راه اندازی ابزار بدهی جدید خبر داد و افزود: این ابزار که به توسعه ابزارهای بدهی حتی برای تامین مالی دولت کمک می کند، در دنیا موجود است و مطالعات آن به پایان رسیده و در انتظار مجوز فقهی است. کمیته بورس.
الانصاری گفت: در حوزه نوآوری نیز در حال مذاکره برای تاسیس یک شرکت سرمایه گذاری مشترک برای تامین مالی یکی از بیمارستان های معتبر کشور هستیم که با توجه به اینکه هنوز تکمیل نشده است، جزئیات آن را ذکر نمی کنیم. ” “