ترومپت های Trattoria dell’Arte به مشتریان گرسنه کارنگی هال باز می گردند


میهمانان چهارشنبه شب در مراسم بازگشایی جشن کارنگی هال ، از ساقه های پیروزمندانه سمفونی پنجم بتهوون که توسط ارکستر فیلادلفیا اجرا می شود ، خوشحال خواهند شد.

اما هیجان انگیزترین صداها از Trattoria dell’Arte در 907 خیابان هفتم است. در امتداد خیابان بازهم مشتریانی که گوشت گوساله پارمزان ، راویولی پر شده از بوراتا و پیتزا با پوسته نازک با “مقدار زیادی پپرونی” ، همانطور که در منو نامیده می شود ، می اندازند.

Trattoria dell’Arte ، مانند Carnegie Hall ، از زمان شروع بسته شدن همه گیری شهر در مارس 2020 به مدت 20 ماه تاریک بوده است. راه اندازی مجدد رستوران آخرین مرحله بهبودی میدتاون را نشان می دهد.

این به معنی یک رستوران کمتر مهم است که بسته باقی می ماند ، یک لیست نزولی که شامل ساردینیا ، کاخ شان لی و پولو بار است. فقط ساردی می تواند به بازگشایی برنامه ریزی شده “برای اواسط یا اواخر پاییز” اشاره کند.

jumbo trattoria رنگارنگ ، با 400 صندلی و سه سطح ، با بینی غول پیکر ، طراحی شده توسط میلتون گلسر ، در بالای ورودی ، از زمانی که 33 سال پیش افتتاح شد ، یک موسسه در مرکز شهر بوده است. او بیشتر زندگی شبانه خود را از کارنگی هال جذب کرد ، که به نوبه خود بر تراتوریا متکی بود تا عاشقان گرسنه موسیقی را قبل و بعد از نمایش تغذیه کند.

راه اندازی مجدد Trattoria dell’Arte به معنی یک رستوران کمتر مهم در نیویورک است که از زمان شروع همه گیری بسته مانده است.
جیادا پائولونی

مالک شلی فایرمن منتظر بازگشایی آن شد تا اینکه سالن کنسرت با سه هزار و 671 صندلی – و مشتریان احتمالی رستوران – در سه مکان خود بازگشایی شد.

آتش نشان می گوید: “امروز روز خوشی است.” ما به محض ورود مردم به همه شامپاین می دهیم. “

پیش از محاصره کووید -19 ، Trattoria dell’Arte – خلبان گروه مهمان نوازی مهماندار ، شامل Bond 45 ، RedEye Grill ، Fiorello و Brooklyn Diner – درآمد سالانه “12 میلیون دلار” داشت.

نمای بیرونی Trattoriei dell'Arte
صاحبان Trattoria dell’Arte منتظر بازگشایی بودند تا اینکه Carnegie Hall با 3671 صندلی – و مشتریان بالقوه رستوران – بازگشایی شد.
تراتوریا دل آرته

بنیامین گروسمن ، مدیرعامل و شریک شرکت گفت: “ما انتظار نداریم که با این مورد مطابقت داشته باشد. اما ما این محله را به خوبی می شناسیم. ما خوشبین هستیم که پیشرفت خواهد کرد. “

گروسمن گفت که در دوران قبل از مسیحیت ، تراتوریا می توانست در یک شب به 500 مشتری در کارنگی هال خدمت کند. او گفت: “اما این زمانهای عادی نیستند.”

هر دو مرد بقای تراتوریا را تا حدی به مالک تعاونی ، سازمان Feil نسبت دادند. دو طرف اخیراً قرارداد اجاره تراتوریا را به مدت پانزده سال تمدید کردند.

جزئیات غذاهای تراتوریا روی میز رستوران نمایش داده شده است
تراتوریا گفت که یک شب قبل از COVID-19 به حدود 500 مشتری در کارنگی هال خدمت کرد.
تراتوریا دل آرته

آنها در مورد شرایط صحبت نمی کنند ، اما گروسمن گفت: “شیوه ای که ما در حال حاضر در مورد آن فکر می کنیم این است که شما دیوانه هستید که مشاغلی را انجام دهید که سهم قابل توجهی از اجاره بها مربوط به درصدی از تجارت نیست. “

تراتوریا در استخدام کارکنان نسبت به بسیاری از مکان های دیگر مشکلات کمتری داشت. سرآشپز اجرایی براندو دی اولیویرا ، که بیست سال با Fireman کار کرد ، با اکثر مدیران بازگشت.

گروسمن گفت: “برخی از کارکنان در رستوران های دیگر Fireman به کار پیشنهاد شدند -” آنها در واقع مدتی بیش از حد کار می کردند. “تا زمان بازگشایی Trattoria.

فضای داخلی Trattoria dell'Arte با مجموعه ای از عکس ها روی دیوار و میزهایی برای میزها
صاحبان رستوران ها اذعان دارند که روزهای سختی در پیش است ، اما اطمینان دارند که رستوران طبقه بالا زنده خواهد ماند.
جیادا پائولونی

اما هنوز شرایط سختی پیش بینی می شود ، در حالی که ساختمان های اداری تنها 28 درصد اشغال کرده اند و گردشگران تعداد کمی هستند.

آتش نشان می گوید به استثنای Fiorello پررونق در نزدیکی مرکز لینکلن ، تجارت در مکانهای دیگر آن “آسان” است ، اگرچه بازگشایی برادوی باید کمک کند.

او در مورد وضعیت خوب رستوران هایش یا شهر در دراز مدت حدس نمی زند – اما می گوید: “شما زنده می مانید.”

دیدگاهتان را بنویسید