تردد کامیون ها در مرز دوغارون با خراسان رضوی روان شده است


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، جواد جعفری ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: علت این موضوع انتقال محل بازرسی سوخت گیری کامیون ها بین سازمان های متولی است که سه چهار روز به طول انجامید.

وی افزود: این مشکل در جلسه ای با حضور معاون استاندار و سایر مسئولان مرزی بررسی و مقرر شد فرماندار تایباد به سرعت این مشکل را حل کند تا سرعت ورود و خروج کامیون ها به روال گذشته بازگردد. .

ناظر گمرکات خراسان رضوی ادامه داد: میزان تردد کامیون ها به مرز دوغارون بین ۲۷۰ تا ۳۴۰ کامیون در روز است و تعداد کامیون های خروجی از مرز دوغارون نیز به همین میزان است.

لغو تمامی محدودیت های اعمال شده بر تجارت با ترکمنستان

جعفری با اشاره به شرایط کنونی تردد کامیون ها در مرزهای ترکمنستان گفت: محدودیت های این قطعه از سوی کشور مربوطه به طور کامل رفع شده است و کامیون های ایرانی می توانند با تراکتورهای خود وارد ترکمنستان شوند و کامیون های ترکمنی نیز می توانند وارد کشور ما شوند. اکنون تردد کامیون ها به صورت عادی در جریان است.

وی در خصوص وضعیت گمرک «چمتیگ» گفت: مشکل اصلی تعطیلی گمرک چمتیگ در شهرستان خواف، تخریب زیرساخت هایی است که برای راه آهن آن منطقه ایجاد شده و تا زمان بازسازی راه آهن. از طرف افغانستان، قطار وجود ندارد. می تواند وارد شود. از این راه سفر کنید

ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: جمهوری اسلامی ایران برای استقرار تجهیزات خود در مرز شمطق مشکلی ندارد و در صورت بازسازی و ایجاد امکانات و زیرساخت های لازم افغانستان در آن منطقه، آماده فعالیت در حوزه تجاری خواهد بود.

وی افزود: قرار است موضوع راه آهن خراسان – هرات به عنوان مطالبه گروه اقتصادی هیئت خراسان رضوی به هرات به دولت مربوطه ارائه شود که به زودی اجرایی می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید