ترخیص فوری مواد اولیه تولید آنتی بیوتیک – تجارت نیوز


به گزارش پایگاه خبری تجارت نیوز، رئیس کل دادگستری هرمزگان از ترخیص فوری ۱۶ تن مواد اولیه تولید آنتی بیوتیک و بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نبولایزر تنفسی از بندر شهید رجایی بندرعباس با دستور ویژه قضایی برای رسیدگی نیازهای کشور

به گزارش تسنیم، مجتبی القهرانی در چهل و ششمین بازدید از گمرک شهید رجایی بندرعباس ضمن پیگیری روند امور در بزرگترین گمرکات کشور با مسئولان گمرکات منطقه و تعدادی از فعالان تجاری دیدار و گفتگو کرد. در سالن مرجع عمومی

نهمین جلسه ستاد پیگیری سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در استان هرمزگان به ریاست رئیس کل دادگستری استان و با حضور معاون دادستان مرکز منطقه، بازرس گمرک و رئیس کل کشور برگزار شد. بخش قضایی گمرک شهید رجایی بندرعباس، رئیس دفتر استاندار هرمزگان، نماینده سازمان غذا و دارو در استان، دانشگاه علوم پزشکی، جمعی از مسئولان بنادر و گمرکات و نمایندگان برخی از شرکت های فعال در حوزه دارو (واردات دارو و مواد اولیه دارویی) در سالن همایش گمرک شهید رجایی بندرعباس.

در این جلسه؛ ضمن بررسی میزان داروی موجود در گمرک شهید رجایی بندرعباس و ارزیابی اقدامات بندر و گمرک در این خصوص، بر لزوم ثبت اطلاعات دقیق محموله های دارو در سامانه های موجود، به منظور تسریع و اجرا تاکید شد. . دسترسی به اطلاعات در این زمینه را تسهیل کنید.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در حاشیه این دیدار گفت: در راستای تمرکز رئیس کل دادگستری بر تسهیل تجارت به همراه دادستان منطقه و تعدادی از مسئولان قضایی و اجرایی دو ساعت فرصت بازدید از گمرک داشتیم. شهید رجایی بندرعباس و در حین حضور، نظرات، دردها و انتقادات فعالان تجارت، صادرات و واردات را شنیدیم.

همانطور که رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: در راستای اجرای دستور رئیس محترم کل دادگستری در هفته گذشته مبنی بر ورود قوه قضائیه به پرونده کمبود دارو و مساعدت مقامات قضایی دولت در کنترل آن. . امروز بازار این حوزه در حال برگزاری نشست تخصصی با موضوع مواد مخدر است و با حضور مسئولان گمرک، اداره بندر و فعالان حوزه مواد مخدر در ستاد شهید رجایی بندرعباس برگزار شد. . گمرک که طی آن ضمن بررسی گزارش های دریافتی، تصمیمات مقتضی جهت رفع موانع موجود اتخاذ گردید.

با تاکید بر اینکه عملکرد بنادر و گمرکات استان هرمزگان در حوزه دارو خوب است، تصریح کرد: امسال ۴ هزار تن دارو به گمرک اظهار شد و به همین میزان و اقلام ترخیص شد. خوب پیش رفتن.

القهرانی ادامه داد: برخی از این محموله ها با مشکلات جزئی مواجه بودند که طی جلسه ای با حضور ماموران کنترل قضایی، مدیران گمرک و تعدادی از صاحبان کالا در گمرک، مشکلات این محموله ها برطرف شد.

مجتبی القرهمانی همچنین با اشاره به اخبار مربوط به کمبود برخی مواد دارویی و آنتی بیوتیک در داروخانه ها و مراکز درمانی کشور و درخواست واردکنندگان و صنایع تولیدی دارو برای ترخیص محموله بزرگ مواد اولیه در بندر شهید اشاره کرد. رجایی بندرعباس. : دستور ویژه قضایی برای ترخیص فوری محموله ۱۶ هزار تنی مواد اولیه آنتی بیوتیک و انتقال آن به صنایع تولید دارو صادر شد که در نتیجه این محموله به کارخانه منتقل می شود.

وی خاطرنشان کرد: به گفته کارشناسان از این محموله تقریباً دو تا سه میلیون واحد آنتی بیوتیک شامل ۱۵ فرآورده آنتی بیوتیکی (کپسول، شربت، سوسپانسیون و …) تولید می شود.

القهرانی همچنین از ترخیص محموله یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه استنشاقی خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت موضوع، نظارت بر روند ترخیص کالا از گمرک بندرعباس با همکاری مسئولین امر شهید والامقام به عهده دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس قرار گرفت. رجایی. بندرعباس: این محموله بزرگ باید قبل از عصر امروز از بندر شهید رجایی بارگیری و برای توزیع در بازار ارسال شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه در نتیجه ترخیص این محموله های بزرگ مواد اولیه آنتی بیوتیکی و اسپری های تنفسی، بخش زیادی از نیاز کشور تامین می شود، از همکاری خوب دولت در این زمینه تشکر کرد. وی گفت: دستگاه قضایی در راستای رسالت خود است و در کمک به دولت و بر اساس وظایف ذاتی خود برای نظارت بر حسن اجرای قوانین و حفظ حقوق عامه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.