ترامپ و بایدن با امتیاز اجرایی شورش های کنگره مواجه هستند


دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز جمعه وعده داد که “همه اقدامات لازم و مناسب” را برای محافظت از پرونده های ریاست جمهوری خود در برابر درخواست “بسیار گسترده” کمیته مجلس نمایندگان تحقیق کننده در مورد شورش فصل انجام خواهد داد – ایجاد یک نبرد قانونی احتمالی پس از اظهارات بایدن ، رئیس جمهور آمریکا. کمیته راهبری دموکرات ها باید اسناد را دریافت کنند.

عدم قطعیت در مورد چگونگی پایان پرونده قضایی به دلیل نادر بودن چنین دعوایی بر سر پرونده روسای جمهور سابق ، که در آرشیو ملی ذخیره شده است ، بسیار نادر است.

ترامپ در نامه ای به آرشیو نوشت که بخش اولیه ای از سوابق “بالقوه میلیونی” را نمی توان در کمیته به دلیل حمایت های قانونی “شامل ، اما محدود به ارتباطات ریاست جمهوری ، روند مشورت و امتیازات وکیل-موکل” فاش کرد. ”

دعوای حقوقی می تواند درخواست کمیته را به تأخیر بیندازد یا رد کند.

کاخ سفید بایدن می گوید حمله 6 ژانویه به کنگره آمریکا توسط قشر وحشی حامیان ترامپ که در صدور گواهینامه نتایج کالج انتخاباتی اختلال ایجاد کرد یک رویداد تاریخی منحصر به فرد است که نیاز به شفافیت دارد.

جن پساکی وزیر امور خارجه کاخ سفید روز جمعه در جلسه روزانه خود گفت: “رئیس جمهور حکم کرد که ادعای امتیاز اجرایی برای اولین مجموعه اسناد کاخ سفید ترامپ که توسط بایگانی ملی به ما ارائه شده است ، توجیه پذیر نیست.”

سپس ، رئیس جمهور دونالد ترامپ در جریان تجمع قبل از شورش های کنگره در 6 ژانویه 2021 صحبت می کند.
رویترز

“همانطور که قبلاً گفتم ، این یک روند مداوم خواهد بود و این تنها اولین مجموعه اسناد است و ما مسائل مربوط به امتیاز را به صورت موردی ارزیابی می کنیم.”

پساکی افزود: رئیس جمهور همچنین روشن کرد که هم برای کنگره و هم برای مردم آمریکا بسیار مهم است که درک کاملی از وقایع آن روز داشته باشند تا از تکرار آنها جلوگیری شود.

ترامپ با جمعیت زیادی در نزدیکی کاخ سفید صحبت کرد و مدعی شد که انتخابات اندکی پیش از نقض برخی از حامیان وی و سرقت مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، که وی امیدوار بود رای دهندگان بایدن را در نوسان اصلی رد کند ، دزدیده شد. ایالت ها.

رئیس جمهور جو بایدن
رئیس جمهور جو بایدن استدلال می کند که دسترسی به مجوز برای دسترسی به پرونده های اسلاف قبلی خود در بایگانی ملی ضروری نیست.
آ؟

تجزیه و تحلیل فیلم وال استریت ژورنال نشان داد که اعضای Proud Boys بازیگران اصلی درگیری با پلیس بودند ، از جمله کمک به سقوط محیط بیرونی در حالی که ترامپ هنوز در حال صحبت بود.

حامی ترامپ ، اشلی بابیت ، در جریان هرج و مرج به ضرب گلوله کشته شد و سه حامی دیگر ترامپ نیز بر اثر فوریت های پزشکی جان باختند. برایان سیکنیک ، افسر پلیس کاپیتول آمریکا پس از مبارزه با شورش بر اثر سکته مغزی درگذشت و چند افسر پلیس و حداقل یک فرد مسلح متهم بعداً خودکشی کردند.

اشلی بابیت ، زنی که در محاصره MAGA بخش ایالات متحده در واشنگتن ، در 6 ژانویه 2021 ، مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.
اشلی بابیت معترض پس از تلاش برای عبور از در شکسته و ورود به لابی سخنران در جریان شورش کنگره کشته شد.
توییتر

ترامپ در بیانیه ای روز جمعه گفت: “دموکرات های چپگرای چپ افراطی تلاش کرده اند در روسیه جادوگران را شکار کنند ، اتهامات دروغین را محاکمه کرده و اکنون دوباره سعی می کنند از کنگره برای آزار و اذیت مخالفان سیاسی خود استفاده کنند. خواسته های آنها بر اساس قانون یا واقعیت نیست – این فقط یک بازی برای این سیاستمداران است. ”

ترامپ افزود: “دموکرات ها از قدرت مست هستند ، اما این حمله خطرناک به قانون اساسی و سابقه قانونی مهم ما کارساز نخواهد بود. تحقیقات دروغین این کمیته بیش از فریب روسیه در مورد روسیه به 6 ژانویه اشاره نمی کند. در عوض ، این در مورد استفاده از قدرت دولتی برای سکوت “ترامپ” و جنبش ما برای دوباره سازی آمریکا ، بزرگترین در نوع خود است. ”

جاناتان شاوب ، وکیل سابق وزارت دادگستری در تحلیلی طولانی برای وبلاگ قانون Lawfare امسال نوشت که حقوق روسای جمهور سابق بر اسناد نامشخص است. او درباره زمینه حقوقی مشکل دار در زمینه کیفرخواست ترامپ به اتهام تحریک به شورش نوشت.

اگر ترامپ سعی کند در روند استیضاح بعدی امتیاز اجرایی خود را اعلام کند و بایدن از او حمایت نکند ، تا آنجایی که من می دانم ، اولین بار است که یک رئیس جمهور سابق برخلاف میل کنونی کنگره سعی می کند از امتیاز اجرایی علیه کنگره برخوردار شود. رئیس جمهور. “او نوشت.

“هیچی داخل [court precedent from the case Nixon v. Administrator of General Services] یا هرگونه تصمیم قضایی دیگری در صورت وقوع چنین درگیری نتیجه خاصی را تحمیل می کند. هیچ سابقه مشابهی در کنگره نیز وجود ندارد. ”

یک کارمند امنیتی در بایگانی ملی در امتداد مرکز خرید ملی در واشنگتن دی سی ، ایالات متحده ، دوشنبه 18 ژانویه 2021 حضور دارد.
جاناتان شاوب ، وکیل سابق ادعا می کند که هیچ سابقه قانونی برای دفاع از روسای جمهور سابق از اسناد اداری خود مانند آرشیو ملی وجود ندارد.
بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

برخی از همکاران ترامپ همچنین اعلام کرده اند که با تلاش های کمیته مجلس برای احضار آنها مبارزه خواهند کرد.

استیو بانون ، استراتژیست سابق ترامپ کاخ سفید ، که در زمان قیام کارمند کاخ سفید نبود ، گفت که به احضار این کمیسیون پایبند نخواهد بود – و این باعث شد که کمیته اعلام کند که “پیشروی بی احترامی جنایتکارانه به کنگره” را رد نمی کند. ”

“اگرچه کمیته منتخب از تعهد حسن نیت شهودانی که مایل به همکاری با تحقیقات ما هستند استقبال می کند ، اما ما به هیچ شاهدی اجازه نمی دهیم که از احضار قانونی اعتراض کند یا سعی کند وقت خود را از دست بدهد و به سرعت در مورد ارتکاب یک تحقیر جنایی در مورد ارجاع تصمیم گیری خواهیم کرد. بنی تامپسون رئیس کنگره (D-Miss) و لیز چنی معاون رئیس جمهور (R-Wyo.) در بیانیه ای گفتند.

6 ژانویه 2021 ، واشنگتن دی سی ، ناحیه کلمبیا ، ایالات متحده: معترضان در سراسر ساختمان Chapter مشاهده شدند ، جایی که طرفداران طرفدار ترامپ شورش کردند و این فصل را نقض کردند.  شورش ها پنجره ها را شکستند و به منظور سرنگونی نتایج انتخابات 2020 به ساختمان Chapter نفوذ کردند.
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا به دلیل استفاده از شورش های کنگره در سکوت جنبش “آمریکا را دوباره بزرگ کنید” به دموکرات ها حمله کرد.
ZUMAPRESS.com

کش پاتل ، مشاور و وکیل سابق ترامپ که در زمان قیام در پنتاگون کار می کرد ، در بیانیه ای اظهار داشت که در مورد کاری که انجام می دهد اظهار نظری نکرده است.

“من می توانم تأیید کنم که به احضاریه به موقع پاسخ دادم. فراتر از آن ، من درباره روابط محرمانه خود با کمیته اظهارنظر نمی کنم. ” “اما من می توانم به شما اطمینان دهم که به گفتن حقیقت ادامه می دهم و روی Fight With Kash تمرکز می کنم تا به هر آمریکایی که در اینترنت سانسور شده و تحریف شده است کمک کنم.”

هرزه.  لیز چنی
هرزه. لیز چنی وعده داد که هر شاهدی را که با احضار کمیته مجلس مخالفت کند ، مجازات کند.
آ؟
استیو بنن ، استراتژیست ارشد سابق کاخ سفید
استیو بنن ، استراتژیست ارشد سابق کاخ سفید از پذیرفتن شکایت کمیته مجلس خودداری می کند.
رویترز

کشمکش های گذشته بر سر امتیاز مجری بودن ، مربوط به مطالبات کنگره بوده است. به عنوان مثال ، جان بولتون ، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ ، هرگز در اولین کیفرخواست ترامپ به دلیل عدم بررسی سریع قضایی در این مورد ، شهادت نداد.

دیدگاهتان را بنویسید