ترامپ می خواهد گزارش های مربوط به تبانی پولیتزرز با روسیه لغو شود


دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا از هیئت مدیره پولیتزر خواسته است تا جوایزی را که به نیویورک تایمز و واشنگتن پست داده شده است ، به دلیل پوشش خبری از تبانی روسیه ، لغو کند و می گوید این اخبار بر اساس “گزارش های دروغ” است.

ترامپ در بیانیه ای که صبح یکشنبه در رابطه با نامه به بود کلیمن ، مدیر جوایز موقت منتشر شد ، گفت که از شورا می خواهد جایزه پولیتزر 2018 برای گزارش ملی ارائه شده به نیویورک تایمز و واشنگتن پست را لغو کند زیرا این گزارش بر اساس “گزارش نادرست” نوشته شده است. پیوندی بین کرملین و کمپین ترامپ وجود ندارد. “

وی در نامه ای گفت: “همانطور که به طور گسترده ای گزارش شد ، این جلد چیزی بیش از یک شوخی با انگیزه سیاسی نبود که سعی کرد روایت نادرستی را مبنی بر اینکه کمپین من با روسیه همکاری می کرد ، علیرغم فقدان کامل شواهد برای حمایت از این بیانیه ، ارائه دهد.”

رئیس جمهور سابق ، که همچنین خواستار لغو جوایز در مارس 2019 شد ، ماه گذشته بر اتهام مایکل سوسمان ، نماینده سابق کمپین ریاست جمهوری هیلاری کلینتون ، توسط جان دورهام ، وکیل ویژه تاکید کرد.

دورهام ادعا می کند که سوسمان زمانی که حق داشت در سپتامبر 2016 به FBI دروغ گفت به خاطر ارتباط احتمالی بین ستاد انتخاباتی ترامپ و بانک آلفا که با کرملین ارتباط دارد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا می گوید: “جلد چیزی بیش از یک شوخی با انگیزه سیاسی نبود ، که سعی می کرد روایتی نادرست مبنی بر همکاری کمپین من با روسیه ایجاد کند.”
Tasos Katopodis / گتی ایماژ برای آزمایشگاهها بله

کیفرخواست سوسمان “به منزله رد ترسناک وسواس رسانه ها در مورد داستان تبانی است.” ترامپ در این نامه گفت آشکارا آقای سوسمن را متهم می کند که هنگام ارائه “شواهدی” که ادعا می کند ارتباطات محرمانه بین سازمان من و بانک آلفا در روسیه را نشان داده است ، به FBI اظهارات نادرست می کند. “

سوسمان به اف بی آی گفت که این اطلاعات را به عنوان یک “شهروند خوب” به او منتقل کرده است ، اما ترامپ گفت که کیفرخواست نشان می دهد که سوسمان “با سایر دموکرات ها کار می کند و زمان خود را برای کمپین کلینتون محاسبه می کند.”

او گفت که کیفرخواست همچنین نشان می دهد که “تحقیقات FBI نشان داد که سرور ایمیل مورد بحث متعلق به سازمان ترامپ نبوده و توسط یک شرکت بازاریابی ایمیل تبلیغات برای هتل های ترامپ و صدها مورد دیگر مدیریت شده است. میهمانان. ”

رابرت مولر.
در سال 2019 ، رابرت مولر ، مشاور ویژه و تیمش هیچ مدرکی مبنی بر توطئه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت آمریکا با مسکو پیدا نکردند.
جاناتان ارنست / استخر / گتی ایماژ

رئیس جمهور سابق و متحدانش تحقیقات روسیه درباره این تبانی را “شکار جادوگران” دانستند.

در سال 2019 ، رابرت مولر ، مشاور ویژه و تیم بازرسانش هیچ مدرکی مبنی بر توطئه ترامپ با مسکو پیدا نکردند.

ترامپ خاطرنشان کرد که شورای پولیتزر روزنامه ها را به دلیل “پوشش عمیقاً علاقه مند و گزارش شده بی وقفه در جهت منافع عمومی که به طور چشمگیری درک ملت ها از مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 و ارتباطات آن با ستاد انتخاباتی ترامپ را تقویت کرد” ستایش کرد. ، و مدیریت احتمالی آن ”

نیویورک تایمز
در نامه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا به هیئت پولیتزر آمده است: “خود تیترها بسیار هیجان انگیز بودند و به شدت بر منابع ناشناس ناشناس تکیه می کردند.”
ماریو تاما / گتی ایماژ

وی گفت که مقالات بر “نظریه توطئه ناکام در حال حاضر روسیه” متمرکز بوده و حاوی اطلاعاتی بر اساس منابع ناشناس است.

“خود عناوین فوق العاده هیجان انگیز بودند و تا حد زیادی بر منابع ناشناس بی اساس تکیه می کردند. به عنوان مثال ، بسیاری از اطلاعات موجود در این مقالات به “آشنایان” ، “مقامات فعلی و سابق” ، “مقامات ارشد ایالات متحده” و افراد دیگری که مبهم تعریف شده اند اختصاص داده شده است.

ترامپ ادامه داد: در نتیجه ، مردم از ابزارهای مستقل برای ارزیابی اعتبار خود ، احتمال تعصب سیاسی و منبع اطلاعات خود محروم شده اند.

دونالد ترامپ.
رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ مدعی است که “مردم از ابزار مستقل برای ارزیابی اعتبار خود ، احتمال تعصب سیاسی و منبع اطلاعات خود محروم شده اند.”
شان ریفورد / گتی ایماژ

ترامپ می گوید این جوایز دارای “سطح احترام” هستند که گزارش هایی که مورد احترام قرار می گیرند “معتبر ، مجهز و قابل اعتماد تلقی می شوند”.

ترامپ گفت: “وقتی مشخص می شود که یک اثر برنده جایزه پولیتزر بر اساس گزارشات رذیله ، مشکوک و آشکارا دروغ است – همانطور که در اینجا وجود دارد – شورای جایزه پولیتزر باید بر اساس آن واکنش نشان دهد.”

وی در ادامه اظهار داشت که امیدوار است نیویورک تایمز و واشنگتن پست جوایز را “داوطلبانه” تحویل دهند.

ساختمان واشنگتن پست
رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ امیدوار است نیویورک تایمز و واشنگتن پست جوایز پولیتزر را “داوطلبانه” تحویل دهند.
سهام عکس Alamy

اما اگر این کار را نکنم ، “من انتظار دارم که شما اقدامات لازم را برای اصلاح وضعیت انجام دهید ، از جمله حذف جایزه از دریافت کنندگان و برداشتن اظهارات غلطی که در وب سایت پولیتزر باقی مانده است.” بدون نگه داشتن گیرندگان در چنین سطح مسئولیت بالایی ، صداقت همنام جایزه پولیتزر کاملاً به خطر می افتد. ”

هیئت پولیتزر فوراً به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

دیدگاهتان را بنویسید