تبریز باید نقش جدی در پروژه های عظیم ملی داشته باشد – خبرگزاری مهر، ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، روح الله آزاداندیش وی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در دیدار با رئیس جمهور نظرات خود را در مورد دیگر مسائل ملی و منطقه ای بیان کردم و پیشنهادم به طور خاص تبریز بود.مرکز اصلی»ترانزیت منطقه ای شدن دارد و بر این اساس دولت باید زیرساخت های لازم را برای استفاده از این قابلیت ها فراهم کند.

وی آذربایجان شرقی را چه در زمینه ریلی و چه جاده ای نقشی برای کشورهای همسایه عنوان کرد.مرکز اصلیوی آن را منطقه ای دانست و گفت: این موضوع نیازمند تمرکز ویژه دولت بر تبریز و آذربایجان است که می تواند در توسعه اقتصادی کشور نیز موثر باشد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه موضوع تامین برق مورد نیاز برای توسعه صنایع استان یکی از مطالبات جدی مطرح شده در این جلسه بود، تصریح کرد: پیش از این نشست با تعدادی از صنعتگران و مدیران استان، مهمترین آنها مطرح شد. نیازهای استان بود آمار من آنها را برای ملاقات با رئیس آوردم.

آزاداندیش وی با اشاره به اینکه در نشست مشترک با رئیس جمهور اتفاقات اخیر کشور نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت، افزود: در بحث امید آفرینی نیز پیشنهاداتی ارائه کردیم تا دولت به دلیل اینکه اقدامات موفق دولت در امید آفرینی ریشه آن حذف کرونا بود که می تواند در عرصه های اقتصادی و معیشتی تکرار شود و مشکلات مردم را کاهش دهد.