تایسون فیوری دونتای وایلدر را در دور یازدهم حذف می کند


لایس وگاس – تایسون فیوری شنبه شب از دو دور دور چهارم صعود کرد و دونتی وایلدر را در دور یازدهم متوقف کرد و عنوان WBC خود را در نتیجه ای هیجان انگیز از سه گانه وزن فوق العاده حفظ کرد.

فیوری (31-0-1 ، 22 KO) وایلدر را برای دومین بار پیاپی در سه مبارزه خود به پایان رساند ، اما تنها پس از یک شب وحشی رفت و برگشت با پنج حذفی روی هم.

فیوری گفت: “این یک مبارزه عالی بود.” “این شایسته هر سه گانه ای در تاریخ ورزش بود. او یک جنگنده برتر است و یک جنگنده واقعی به من داد [test] امروز عصر “

وایلدر در راند سوم سرنگون شد و به نظر می رسید که قرار است بیرون بیاید ، اما بعید بود که او در دقایق پایانی چهارم دو بار فیوری را زمین بزند.

وایلدر (42-2-1) یک پنالتی بزرگ را جذب کرد و به نظر می رسید در بسیاری از مبارزات از نظر جسمی خسته شده بود ، اما قهرمان کهنه کار در حالی که هنوز ضربه های محکمی به پاهای خسته می زد ، صلابت خود را نشان داد.

فیوری وایلدر را دوباره با یک دست راست خرد کننده در میانه دهم زمین خورد ، اما وایلدر در ثانیه های پایانی دور ، فیوری را مبهوت کرد.

فیوری سرانجام آن را در ساعت 11 به پایان رساند و وایلدر را با رو به پایین روی بوم با دست بریده مستقیم از بالا در هوا کشید. فیوری در تعطیلات خسته کننده در حضور جمعیت وحشتناک 15820 نفر در T-Mobile Arena در انتهای جنوبی نوار لاس وگاس طناب زد.

تایسون فیوری در دور یازدهم ضربه تعیین کننده ای را به دونتای وایلدر وارد می کند.
گتی ایماژ

فیوری گفت: “وقتی تراشه ها خراب می شوند ، هرگز به من شک نمی کنید.” “من همیشه می توانم تحویل بگیرم.”

فیوری سپس به اجرای سنت «راه رفتن در ممفیس» پرداخت و طبق سنت پس از جنگ خود در مورد سرازیر کردن جمعیت خود عمل کرد.

این مبارزه احتمالاً به یکی از به یاد ماندنی ترین رقابت ها در تاریخ اخیر بوکس ختم شد ، سه گانه ای که شامل 9 ناک دان ترکیبی و دو جلوه قابل توجه سرسختی بوکس بود. سه گانه در ورزش های مدرن شکسته نادر است ، اما فیوری و وایلدر بهترین آنها را طی یک سری نزدیک به سه سال تقویم نشان داده اند.

آنها اولین بار در اواخر سال 2018 در مرکز شهر لس آنجلس ملاقات کردند ، جایی که وایلدر دو بار فیوری را در دورهای پایانی یک مبارزه عالی شکست داد. دومین ناک داون در دور دوازدهم فیوری را در حالی که وایلدر جشن می گرفت روی کمر و بی حرکت گذاشت ، اما بعید است که فیوری بلند شود و در قضاوت با تساوی شکاف زنگ را به صدا درآورد.

دومین نبرد در لاس وگاس در فوریه 2020 انجام شد و تسلط فیوری مشخص بود. قهرمان بریتانیا تا مرحله هفتم وایلدر را شکست داد ، زمانی که کرنر وایلدر حوله را روی یک برد یک طرفه انداخت و فیوری کمربند عنوان WBC وایلدر را از آن خود کرد.

در سومین مسابقه آب و هوایی ، وایلدر دور اول را با یک ضربه قوی و یک برنامه خوب بازی باز کرد ، اما به نظر می رسید وقتی زود به فیوری آسیب نرساند زود خسته شد.

در آخرین دقیقه سوم ، فیوری وایلدر را با یک ضربه مبهوت کرد و سپس از گریز فرار کرد تا ترکیبی از دو مشت باشد که وایلدر را روی زانو قرار داد. خشم وایلدر را دوباره در حالی که جمعیت ایستاده بود زد ، اما وایلدر زنگ را به صدا درآورد.

به نظر می رسید فیوری تا پایان چهارم کنترل داشته است ، زمانی که وایلدر یک دست راست قوی را مستقیماً روی سر فیوری فرود آورد. خشم متزلزل شد و سرانجام روی بوم افتاد ، تا در میان غرشهای حیرت زده جمعیت برخاست و چند لحظه بعد دوباره فروکش کرد.

فیوری در دور چهارم به زنگ رسید و هر دو مبارز ضربات غیرممکنی دریافت کردند ، بدون ضربه در پنجم و ششم. عصبانیت وایلدر را در ضربات هفتم زخمی کرد که باعث شد وایلدر به طناب ها کشیده شود.

عصبانیت دوباره وایلدر را در هشتم با دو ضربه بزرگ زخمی کرد ، و دکتر در رینگ وایلدر را قبل از ادامه مبارزه در ضربه جدید معاینه کرد.

دست راست ویرانگر فیوری در دهم پاهای وایلدر را از زیر پا بیرون کشید ، اما وایلدر دور را تمام کرد و حتی دیرتر فیوری را مجروح کرد.

با یک دست راست دیگر در همان نزدیکی به پایان رسید. وایلدر هنگام پایین آمدن دستش را به سمت طناب کشید ، اما با چشمانی شیشه ای رو به پایین فرود آمد.

این مبارزه یک شکست دیگر برای وایلدر بود ، اما تأییدی بر صلابت چشمگیر المپیکی سابق آمریکا و همچنین عزم او برای به دست آوردن این مبارزه سوم حتی پس از یکجانبه بودن دیدار دوم بود.

سال گذشته ، وایلدر اولین شکست خود را در المپیک 2008 پکن به شکلی عجیب و غریب انجام داد. او مارک برلند ، مربی قدیمی خود را که حوله را پرتاب کرد اخراج کرد و سپس او را متهم کرد که بطری آب خود را با یک شل کننده عضلات پرتاب کرده است. وایلدر همچنین ادعا کرد که فیوری دستکش های غیرقانونی دارد ، در میان انبوهی از اظهارات طولانی که باعث شد فیوری – با رفتارهای مسخره اش بیگانه نباشد – وایلدر را به دلیل عدم حرفه ای بودن مورد تمسخر قرار دهد.

فیوری پس از پایان بازی گفت: “من او را سه بار کتک زدم.” “من سعی کردم به او احترام بگذارم و او به من پس نداد.”

اما وایلدر همچنین در قرارداد بازیابی کمربند خود از بند انتقام استفاده کرد و پس از اینکه فیوری سعی کرد رویارویی با همتای انگلیسی خود آنتونی جاشوا را رزرو کند ، داور به نفع او تصمیم گرفت. فیوری با استعفا با تکمیل سه گانه موافقت کرد ، اما گفت که انتظار دارد وایلدر را دوباره متوقف کند.

این اتفاق افتاد ، اما تنها پس از درام بسیار بیشتر از آنچه فیوری تصور می کرد.

دیدگاهتان را بنویسید