تاثیر همه گیری COVID-19 بر شاخص های شاخص تناسب اندام


زن در اتاق نشیمن مقابل لپ تاپ باز چمباتمه می زند

همه ما می توانیم موافق باشیم که همه گیری COVID-19 تأثیر عمده ای بر زندگی و شیوه زندگی ما در سال 2020 داشت و امروز نیز ادامه دارد. میلیون ها نفر مبتلا به این ویروس بودند و صدها هزار نفر از اعضای خانواده از بین رفتند. با این حال ، شیوه زندگی همه به یک شکل تحت تأثیر قرار نگرفته است. میلیون ها نفر شغل خود را از دست داده اند ، در حالی که دیگران شاهد کاهش ساعات کار بوده اند که این امر باعث مشکلات اقتصادی شدیدی شده است. دیگران شروع به کار یا آموزش از راه دور کردند. بیشتر این افراد زمان بیشتری را در خانه سپری می کردند. از سوی دیگر ، کارگران اساسی هنوز نیاز به انجام وظایف خود دارند و برخی مشاغل ، مانند کارکنان بهداشت و کارکنان زایمان ، ساعات بیشتری را در محل کار خود کار می کردند.

تحقیقات جامع در مورد تأثیر همه گیری بر وضعیت فیزیکی نسبی شهرها و ساکنان آنها در حال حاضر بسیار محدود است. بدون شک ، با گذشت زمان ، اطلاعات بیشتری نیز مشخص خواهد شد. در حال حاضر ، کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی نحوه تأثیر این بیماری همه گیر بر شاخص های تناسب اندام و رتبه بندی شهرها در گزارش های آینده است. با توجه به ماهیت چرخه های جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظارتی جمع آوری شده در سال 2020 تا گزارش Fitness Index 2022 قابل تجزیه و تحلیل نخواهد بود. پیش بینی می شود که دارایی های جامعه و محیط زیست به طور قابل توجهی تحت تأثیر همه گیری قرار نگیرد. با این حال ، کاهش استفاده از این منابع احتمالاً به دلیل بسته شدن ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی در پاسخ به همه گیری است. علاوه بر این ، انتظار می رود شاخص های فردی سلامت جمع آوری شده در طول سال 2020 به طور کلی کاهش یابد ، که نشان دهنده تأثیر منفی بیماری همه گیر بر افراد ، فعالیت ها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص های شاخص تناسب اندام که باید در سال 2022 پیگیری شود عبارتند از:

رفتارهای بهداشتی

 • ٪ تمرینات در ماه گذشته
 • ٪ رعایت دستورالعمل های فعالیت هوازی
 • ٪ رعایت دستورالعمل های فعالیت هوازی و قدرتی
 • ٪ دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • ٪ استفاده از وسایل نقلیه عمومی در محل کار
 • ٪ مصرف 2+ میوه در روز
 • ٪ مصرف بیش از 3 سبزی در روز

نتایج بهداشتی

 • ٪ در سلامت عالی یا بسیار خوب
 • ٪ از نظر سلامت جسمی ضعیف در ماه گذشته
 • ٪ با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • درصد با چاقی

شواهد در این زمان چه چیزی را نشان می دهد؟

بیشتر شیوه زندگی مردم در طول همه گیری بی تحرک تر شد. عادت های ورزشی با تعطیلی سالن های ورزشی و عدم استفاده مردم از وسایل نقلیه عمومی و پیاده روی یا دوچرخه سواری برای کار تغییر کرد. با این حال ، برخی از مردم شروع به حرکت در اطراف خانه کردند و بیشتر در محله های خود شروع به راه رفتن کردند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که برای اکثر افراد ، فعالیت بدنی در نتیجه همه گیری به طور قابل توجهی کاهش یافته است. انتظار می رود کاهش فعالیت بدنی منجر به گزارش افراد کمتری در ماه قبل از ورزش ، توصیه های مربوط به قدرت و فعالیت هوازی شود و نشان دهد که آنها چندین روز از سلامت جسمی یا روانی ضعیفی در ماه گذشته برخوردار بوده اند. همچنین انتظار می رود اندازه گیری شاخص تناسب اندام خود ارزیابی شده در سال 2020 کاهش یابد.

بسیاری از خانواده ها به دلیل کمبود کار برای دستیابی به غذای مغذی تلاش کرده اند ، زیرا توانایی آنها در بازدید از خواربارفروشی ها و گروه های بزرگ غذایی که به دلیل همه گیری موجود نبوده است ، وجود دارد. علاوه بر این ، کودکانی که وعده های غذایی رایگان و کاهش یافته در مدرسه دریافت می کردند ، اکنون در خانه نگهداری می شدند و بنابراین به غذای لازم دسترسی نداشتند. با این حال ، برای کمک به برآوردن نیازهای غذایی ، منابع غذایی جامعه گسترش یافته است ، از جمله انبار غذا ، مزایای SNAP و مراکز توزیع مواد غذایی موقتی جامعه. در هر صورت ، الگوهای عادی دسترسی به غذا و مصرف غذا تحت تأثیر منفی قرار گرفت ، احتمالاً در نتیجه افراد کمتری مصرف تعداد توصیه شده از میوه ها و سبزیجات را گزارش کردند.

داده ها همچنین نشان می دهد که استرس ناشی از همه گیری ، در قالب ترس از ابتلا به COVID-19 ، همراه با سفرهای محدود ، انسداد و عدم تماس فیزیکی با خانواده و دوستان ، باعث افزایش افسردگی و مشکلات سلامتی شده است. . روانی. اثبات اضطراب ناشی از همه گیری موارد مستند خرید وحشتناک و ذخیره اقلام ضروری خانه است. شاخص های شاخص تناسب اندام که احتمالاً تحت تأثیر اضطراب قرار می گیرند ، عبارتند از تعداد روزهای ضعیف سلامت روانی در ماه گذشته و تعداد ساعات پاسخ دهندگان به خواب که به طور متوسط ​​هر شب دریافت کرده اند.

کاهش فعالیت بدنی ، رژیم های غذایی ضعیف و افزایش استرس از عوامل خطرساز افزایش وزن هستند. بنابراین ، انتظار می رود درصد ساکنان شهرهای چاق یکی از پیامدهای مهم همه گیری باشد. انتظار می رود افزایش چاقی در کودکان و بزرگسالان مشاهده شود ، زیرا کودکان شخصاً از تحصیل باز می مانند و در نتیجه کلاسهای فعالیت بدنی و برنامه های ورزشی بعد از مدرسه را از دست می دهند. در عوض ، آنها چندین ساعت را برای مطالعه ، بازی های ویدئویی و سرگرمی به تماشای صفحه نمایش اختصاص دادند.

پیش بینی تأثیر همه گیری COVID-19 بر رتبه بندی شهرها در شاخص تناسب اندام 2022 دشوار است. در حالی که همه شهرها و ساکنان آنها در سال 2020 همه گیری COVID-19 را تجربه کردند ، تأثیر شاخص های آمادگی جسمانی ساکنان ممکن است در همه شهرها یکسان نباشد ، زیرا میزان آلودگی متفاوت بوده و دولت های شهر محدودیت ها و شیوه های مختلفی را وضع کرده اند. ایمنی در زمان های مختلف از سال.

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام برای سال 2020 برای گزارش سال آینده به بسیاری از سوالات پاسخ می دهد و مطمئناً دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! در همین حال ، شاخص تناسب اندام 2021 اکنون با داده هایی که شرایط را قبل از شروع همه گیری توصیف می کند ، در دسترس است.

منابع:

نویسندگان:

Jessie Fudge، MD، FACSM، Kaiser Permanente and Terrell W. Zollinger، DrPH، Professor Emeritus، University Indiana

دیدگاهتان را بنویسید