بیل کلینتون به دلیل عفونت بدون کووید در بیمارستان بستری استواشنگتن (AP) – بیل کلینتون ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز سه شنبه به دلیل عفونت در بیمارستانی در کالیفرنیای جنوبی بستری شد ، اما او …

واشنگتن (AP) – سخنگوی وی گفت که بیل کلینتون رئیس جمهور سابق روز سه شنبه در بیمارستانی در کالیفرنیای جنوبی بستری شد اما در حال ترمیم است.

آنجل اورینا روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت کلینتون 75 ساله سه شنبه شب به دلیل عفونت غیر مرتبط با کووید در مرکز پزشکی ایروین در دانشگاه کالیفرنیا بستری شد.

اورنه می گوید: “او در حال کار کامل است ، از روحیه خوبی برخوردار است و از پزشکان ، پرستاران و کارکنان که مراقبت های عالی را به او ارائه می دهند ، بسیار سپاسگزار است.”

بیانیه دوم سخنگوی کلینتون به نقل از دکتر آلپش امین و دکتر لیزا باردک است که گفتند به رئیس جمهور سابق “آنتی بیوتیک و مایعات IV” داده شده است.

پزشکان می گویند: “پس از دو روز درمان ، تعداد گلبول های سفید خون کاهش می یابد و به خوبی به آنتی بیوتیک ها پاسخ می دهد.” “تیم پزشکی کالیفرنیا در ارتباط مداوم با تیم پزشکی رئیس جمهور نیویورک ، از جمله متخصص قلب وی بوده است. امیدواریم به زودی او را به خانه برسانیم. “

در سالهای پس از خروج کلینتون از کاخ سفید در سال 2001 ، رئیس جمهور سابق با ترس از سلامت روبرو بود. در سال 2004 ، وی پس از درد طولانی مدت قفسه سینه و مشکل در تنفس تحت عمل جراحی بای پس چهارگانه قرار گرفت. وی در سال 2005 برای جراحی ریه به دلیل بیماری جزئی به بیمارستان بازگشت و در سال 2010 یک جفت استنت در شریان کرونر کاشته شد.

او با اتخاذ یک رژیم غذایی تا حد زیادی گیاهخواری ، که باعث کاهش وزن و بهبود وضعیت سلامتی شد ، پاسخ داد.

او بارها و بارها به کانون توجهات بازگشت و برای نامزدهای دموکرات ، به ویژه همسرش ، هیلاری ، در دوران شکست ناموفق وی در سال 2008 در انتخابات ریاست جمهوری مبارزه کرد. و در سال 2016 ، در حالی که هیلاری کلینتون به عنوان نامزد دموکرات ها به دنبال کاخ سفید بود ، بیل کلینتون – که در آن زمان پدربزرگ و نزدیک به 70 سال داشت – به کمپین بازگشت.

سخنگوی بنیاد کلینتون گفت رئیس جمهور سابق در منطقه لس آنجلس برای رویدادهای خصوصی مربوط به امور خیریه خود حضور داشت. مرکز پزشکی UCI در شهرستان اورنج ، تقریبا 64 کیلومتری جنوب شرقی لس آنجلس واقع شده است.

__

رابرت جابلون ، نویسنده آسوشیتدپرس از لس آنجلس در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید