بودجه ۶۰۰ میلیارد دلاری G7 برای مقابله با پروژه “کمربند و جاده” چین


در اولین روز از نشست خود در آلمان، رهبران گروه ۷ موافقت کردند که ۶۰۰ میلیارد دلار برای زیرساخت‌های دولتی و خصوصی در کشورهای در حال توسعه برای مقابله با پروژه عظیم چند تریلیون دلاری کمربند و جاده اختصاص دهند.

به گزارش ساندی مورنینگ هرالد، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد که ایالات متحده طی پنج سال آینده ۲۰۰ میلیارد دلار در صندوق های فدرال و خصوصی برای حمایت از سرمایه گذاری در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​سرمایه گذاری کرده است و در زمینه های مختلف تخصیص خواهد یافت.

بایدن گفت: «باید واضح بگویم، این کمک مالی یا کمک مالی نیست. این سرمایه گذاری است که به نفع همه خواهد بود.

اورسولا ون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، همچنین تاکید کرد که کشورهای اروپایی ۳۰۰ میلیارد دلار در پروژه‌های مختلف طی همان دوره پنج ساله هزینه خواهند کرد تا جایگزین مناسبی برای پروژه کمربند و جاده چین که توسط رئیس جمهور چین شی جین پینگ در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد، ارائه کنند. .

چین با وام دادن به کشورهای مختلف با آنها همکاری می کند و نمونه ای از این همکاری ها پروژه راه ابریشم جدید است که به «یک کمربند – یک جاده» نیز معروف است. چین برای اجرای این ابر پروژه در پروژه های مختلفی سرمایه گذاری کرده است و در بسیاری از کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​سرمایه گذار اصلی است و برخی از آنها را وام داده است.

کشورهای غربی مدعی هستند که چین با این طرح به دنبال نفوذ و تکیه بر کشورهای ضعیف است.

بر اساس این گزارش، سران ایتالیا، کانادا و ژاپن نیز درباره برنامه های خود در این زمینه صحبت کردند که برخی از آنها قبلا اعلام شده است. امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا نیز در این پروژه مشارکت خواهند داشت.

نشست دو روزه گروه هفت کشور صنعتی در آلمان و نشست سران ناتو روز سه شنبه در بروکسل برگزار می شود.

جنگ اوکراین بر نشست امسال G7 و پیامدهای گسترده آن، از کمبود انرژی تا بحران غذایی، سایه انداخت. همچنین انتظار می رود که رهبران حاضر در اجلاس به دنبال تشکیل یک جبهه متحد برای حمایت از اوکراین و اعمال فشار بر کرملین باشند.

انتهای حرف / م
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید