به گفته کارشناسان ، برنامه اریک آدامز برای ایجاد 25000 واحد مسکونی قابل حصول است ، اما موانع بر سر راه است


در یک کنفرانس خبری روز دوشنبه ، اریک آدامز ، نامزد شهردار دموکرات ، از برنامه بازسازی و تبدیل 25000 اتاق هتل رها شده به مسکن دائمی و مقرون به صرفه رونمایی کرد ، ابتکاری که او گفت که به کاهش جمعیت بی خانمانانی که در زمان بلاسیو منفجر شده اند کمک می کند. مدیریت

وکلا و مقامات منتخب که از مسکن حمایت کردند ، از این پیشنهاد به عنوان گامی دیگر در جهت توسعه صندوق مسکن برای آسیب پذیرترین شهرها استقبال کردند و تسهیلاتی را برای تثبیت رفاه آنها در نظر گرفتند. این طرح همچنین نیاز به تخلیه صنعت هتلداری را پوشش می دهد که عرضه اتاق های آن بیش از تقاضا است ، به ویژه در دوران همه گیری.

آدامز این طرح را “فرصتی برای نسل یک بار” نامید ، که می تواند به “خروج مردم نیویورک از خیابان ها و کاهش فشار از پناهگاه ها و مسکن ارزان قیمت” کمک کند.

بخشی از بودجه این پیشنهاد از طریق قانون ایالت مسکن همسایگان محترم ما تأمین می شود که 100 میلیون دلار برای سازمان های غیر انتفاعی آینده برای مسکن حمایتی اختصاص داده شده است. کمپین آدامز در یک بیانیه مطبوعاتی تاکید کرد که می توان تبدیل ها را “سریع” فعال کرد. بسته به کمپین ، برخی از تبدیل ها در 100 روز اول Adams سبز می شوند.

اما در حالی که آدامز ، که وعده داده است که بوروکراسی شهر را متوقف کند ، بر روند سریع بازسازی واحدهای هتلداری فشار می آورد – که طبق برآورد انجمن هتل های نیویورک ، 20 درصد از موارد خالی در صنعت را تشکیل می دهد – کارشناسان مسکن می گویند که پروژه با مجموعه ای از موانع روبرو است که می تواند روند را از بین ببرد. این تغییرات از قوانین مربوط به منطقه بندی املاک هتل تا تجدید نظر در کد ساختمان ویلا در شهر نیویورک ، که هر دو ممکن است بیشتر طول بکشد ، بدون ذکر دخالت آلبانی.

لری وود ، مدیر این سازمان در مرکز اجتماعی گودارد ریورساید ، یک سازمان خدمات اجتماعی غیرانتفاعی می گوید: “شما فقط نمی توانید این کار را در راه آهن انجام دهید.”

کدهای ساختمان دقیق شهر ، واحدها را ملزم به رعایت مقررات متعدد می کند ، از جمله داشتن نور و هوای کافی برای زندگی دائمی ساکنین. به گفته یکی از مقامات ارشد سابق در بخش ساختمانهای شهر ، تجدید نظر در قوانین ساختمان ، شورای شهر نیویورک را ملزم به اصلاحات می کند.

این مقام سابق که خواست نامش فاش نشود گفت: “شما نمی توانید در مکانی زندگی کنید که نور طبیعی ندارد. شما فقط در یک جعبه زندگی می کنید.” “قانون ساختمان می تواند اصلاح شود و توسط شورای شهر قابل اصلاح است ، اما این امر الزامات رعایت کد نگهداری خانه در قوانین مربوط به چندین خانه را بهبود نمی بخشد.”

قوانین مربوط به چندین خانه ، که اندازه واحدهای آپارتمانی شامل حمام و آشپزخانه را تحمیل می کند ، توسط قانونگذار ایالت تدوین شده است. مقررات شامل ساخت آشپزخانه و حمام است ، برخلاف واحدهای اشغال یک اتاق ، که فقط می توانند حمام مشترک و آشپزخانه را تأمین کنند.

این شهر نمی تواند قانون ایالتی در مورد چندین خانه را دور بزند – مگر اینکه قانونگذار تغییراتی ایجاد کند – این بدان معناست که هر سازمان غیر انتفاعی که سعی در خرید یک هتل دارد ، ملزم به ایجاد فضای کافی برای آشپزخانه است. برخی از این هتل ها می توانند تبدیل شوند زیرا چندین هتل در ابتدا به عنوان ساختمانهای مسکونی ساخته شده اند.

با این حال ، حتی اگر یک سازمان غیر انتفاعی املاک آماده تبدیل را شناسایی کند ، طبق گفته وود ، مراحل اولیه می تواند حداقل یک سال به طول انجامد.

“اگر ساختمانها نیاز به تغییر داشته باشند و برخی از این تغییرات در واقع هستند [a] تغییر کد ، پس از آن یک فرآیند طولانی تر است ، اما ارزش یک فرایند را دارد [having]من می خواهم به اریک آدامز برای این ایده تبریک بگویم که ما باید این کار را انجام دهیم و در اسرع وقت آن را محقق کنیم ، به هر معنا که باشد.

اما در مورد تغییرات در قوانین ساختمان ، وود گفت: “شما نمی توانید این کار را در راه آهن انجام دهید.”

سام استاین ، تحلیلگر مسکن در انجمن خدمات اجتماعی ، از طرح آدامز حمایت می کند ، اما دقیقاً پرسید که چگونه دولت آدامز آینده می تواند به سرعت نام منطقه بندی را تغییر دهد. طبق قوانین فعلی ، هتل های مناطق تولیدی که به مسکن تبدیل می شوند باید به منطقه مسکونی تبدیل شوند. و این تغییرات مشمول یک فرایند بازبینی عمومی است که می تواند بین شش ماه تا یک سال به طول انجامد.

در حالی که سازمان های غیرانتفاعی ممکن است از طریق استانداردهای شهر و هیئت درخواست تجدیدنظر بخواهند نام منطقه را بدون بررسی عمومی به روز کنند ، وود گفت که این معافیت ها ممکن است مشمول دادخواهی گروه های NIMBY شود.

یکی از مشاوران کمپین آدامز به Gothamist / WNYC گفت که او به دنبال تغییرات کلی در کد ساختمان نیست ، که باید از طریق شورای نیویورک انجام شود. به گفته این شورا ، مقررات احتمالاً توسط بخش حقوقی شهر متفاوت تفسیر شده است. آدامز به عنوان شهردار این قدرت را دارد که یک مشاور شرکتی تعیین کند.

لورا ماسکوچ ، مدیر اجرایی شبکه مسکن پشتیبانی نیویورک ، حتی با وجود برخی موانع احتمالی ، گفت که این طرح ارزش پیگیری را دارد زیرا بر اساس برنامه های حمایتی موجود برای افزایش صندوق حمایت از مسکن است.

ماسوچ در مورد پیشنهاد آدامز گفت: “من فکر می کنم این یک ابزار در اختیار ما است.”

نگرانی ها در مورد سرعت تبدیل هتل در ماه های اولیه مبارزات انتخاباتی مطرح شده بود ، زمانی که نامزدهای شهرداری ، از جمله آدامز ، از برنامه های تبدیل هتل مشابه با استفاده از همان استراتژی رونمایی کردند. این امر باعث شد تا بشا گرهاردز ، نایب رئیس سیاستگذاری شورای املاک نیویورک ، این پیشنهادات را “بسیار ساده” نامید.

گرهاردز در آوریل سال جاری گفت: “آنها ممکن است تمام لایه های مقررات و آنچه برای ایجاد مسکن قابل سکونت و سکونت لازم است را درک نکنند.”

دیدگاهتان را بنویسید