بهره مندی از اشتراکات فرهنگی و مذهبی ایران و عراق در جهت رشد و توسعه روابط و سطح همکاری های دو کشور


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، یعقوب علی نظری با حسن ناظم وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی عراق دیدار و درباره روابط دوجانبه گفت وگو کرد. به ویژه حضور زائران دو کشور.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و مذهبی ایران و عراق افزود: باید از این اشتراکات برای رشد و توسعه روابط و سطح همکاری ها به خوبی استفاده شود.

وی ادامه داد: استان خراسان رضوی با ساماندهی زائران عراقی آماده ارائه خدمات بهتر و بیشتر برای زیارت امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام) است.

وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی عراق همچنین به شباهت های فرهنگی و معنوی عراق و ایران اشاره کرد و افزود: صحنه بسیار مهمی برای مردم عراق به دلیل وجود حرم امام رضا علیه السلام است.

حسن ناظم تصریح کرد: کشورش آمادگی دارد تا امکانات بیشتری را برای زیارت عتبات عالیات در عراق برای زائران ایرانی فراهم کند و نمونه آن لغو روادید در ایام اربعین است.

من باید بگویم؛ در پایان این دیدار که مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی نیز حضور داشت، با برگزاری جلساتی برای بررسی بیشتر روابط فرهنگی، تعاملات علمی و زیارتی با محوریت هماهنگی و مدیریت امور زیارتی منطقه موافقت شد. . استانداری و کنسولگری عراق در مشهد.

انتهای پیام/ ۷۰۰۴۲
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید