بزرگسالان در طول هفته چند دقیقه باید ورزش کنند؟


به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری فارس، برخی از ما در طول هفته آنقدر درگیر مسائل کاری هستیم که زمانی برای فعالیت بدنی نداریم. اما شاید بتوانیم چند ساعتی را به ورزش در آخر هفته اختصاص دهیم. آیا در این صورت به نتیجه مطلوب می رسیم؟

دستورالعمل‌های ۲۰۲۰ سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌کند که هر فرد بزرگسال ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​در طول هفته انجام دهد. یک مطالعه جدید می گوید که این فعالیت بدنی را می توان با ۷۵ تا ۱۵۰ دقیقه ورزش شدید و شدید در روز جایگزین کرد و این نوع فعالیت بدنی میزان مرگ و میر افراد را کاهش می دهد.

در یک مطالعه جدید، محققان داده‌های سلامت عمومی بیش از ۳۵۰۰۰۰ نفر با میانگین سنی ۴۱ سال را بررسی کردند و دریافتند افرادی که فعالیت بدنی خود را از طریق ورزش – چه در هفته و چه در تعطیلات آخر هفته – افزایش دادند، میزان مرگ و میر کمتری داشتند. افراد غیر فعال

در سال‌های اخیر، دانشمندان دریافته‌اند که بهترین زمان ورزش برای مردان و زنان متفاوت است. همچنین بدانید که ورزش در طول روز چقدر سخت است تا بهترین نتیجه را بگیرید.

محققان در این مطالعه بین المللی داده های بهداشت عمومی بیش از ۳۵۰۰۰۰ نفر با میانگین سنی ۴۱ سال را تجزیه و تحلیل کردند. این داده ها توسط بررسی مصاحبه ملی سلامت (NIHS) بین سال های ۱۹۹۷ و ۲۰۱۳ جمع آوری شده است.

میانگین زمانی شرکت کنندگان در این نظرسنجی ۱۰ سال و چهار ماه بود. در طول سال‌هایی که این نظرسنجی انجام شد، حدود ۲۲۰۰۰ شرکت‌کننده – به دلایل مختلف، از جمله سرطان، جان خود را از دست دادند.

این مطالعه که توسط فیزیولوژیست Mauricio dos Santos از دانشگاه فدرال سائوپائولو در برزیل هدایت شد، نشان داد که میزان مرگ و میر ناشی از همه علل برای کسانی که در تعطیلات آخر هفته ورزش می کردند ۰.۹۲ و برای کسانی که در تعطیلات آخر هفته ورزش می کردند ۰.۹۲ بود. هفته ای که ورزش می کنند ۰.۸۵ است.

به لطف دانشمندانی که حجم عظیمی از داده ها را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کنند، ما چیزهای زیادی در مورد ورزش و تأثیر آن بر سلامتی می دانیم.

این نتایج نشان می دهد که ورزش به طور کلی در هر زمانی مناسب است و می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و همچنین خطر مرگ را کاهش دهد.

این یافته محققان را مطمئن کرد که ورزش، مهم نیست که چه زمانی انجام شود، می تواند به سلامت جسمی و حتی روانی فرد منجر شود. مردم باید مطمئن شوند که هر هفته فعالیت بدنی کافی دارند، زیرا امروزه می دانیم که ورزش اثرات مثبت غیرقابل انکاری بر زندگی ما دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید