بزرگترین محفل قرآنی شهرستان های جنوب غرب استان تهران در اسلامشهر برگزار شد


به گزارش خبرگزاری فارس از اسلامشهر، چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآنی شهرستان های بهارستان، رباط کریم و اسلامشهر صبح امروز با حضور جوانان علاقه مند به فعالیت های قرآنی و قرآنی در حرم امام زاده عقیل (علیه السلام) آغاز شد. او) در اسلامشهر.

آقا مهدی الشرفی رئیس امور قرآن اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در حاشیه این مراسم گفت:ما میرویم وی با خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام شهر گفت: چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم امروز با حضور ۱۳۰ شرکت کننده و ۵۰ شرکت کننده بالای ۱۸ سال از شهرستان های بهارستان، رباط کریم و اسلام شهر که ثبت نام کرده اند. از آخرین بار با مشارکت ۱۰ نفر از حاکمان داخلی و بین المللی و با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه اسلام شهر در آستانه امام زاده عقیل (علیه السلام) برای این شهر مقدس تأسیس شد.

وی افزود: این مسابقات آواشناسی شامل تحقیق روخوانی و روخوانی، حفظ ۵ جز، ۱۰ جز و ۲۰ جز و حفظ کل قرآن کریم برای انتخاب نفرات برتر برای صعود به مرحله بعدی فرمانداری بیش از ۲۰۰۰ نفر است. مردان و زنان جوان علاقه مندان به رشته های قرآنی نام نویسی می کنند و با یکدیگر به رقابت می پردازند.

رئیس امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران با تاکید بر برگزاری مسابقات در زمینه های صوتی و آموزشی خاطرنشان کرد: به منظور ترویج فرهنگ آموزش همگانی قرآن کریم و شناساندن آن، این مسابقات برگزار می شود. در زمینه های آموزشی و همچنین علاقه برگزار می شود منداس در رشته های تفسیر عمومی قرآن، ترجمه نهج البلاغه و ترجمه صحیفه سجادیه به صورت آنلاین به رقابت می پردازند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی سراسر کشور همزمان با استان تهران تاکید کرد: بر اساس بخشنامه سازمان اوقاف و امور خیریه مرحله شهرستانی مسابقات از اول تیرماه تا ۲۴ مردادماه و به صورت استانی برگزار می شود. مرحله از تاریخ ۲۲ مرداد لغایت ۳۱ شهریور برگزار می شود و به کلیه شرکت کنندگان کارنامه معتبر داده می شود.

الشرفی خاطرنشان کرد: در ۴۵ دوره مسابقات قرآنی کشور که امسال با ۳۰ درصد افزایش تعداد شرکت کنندگان و با اشتیاق بیشتر نسبت به سال های گذشته و با استقبال جوانان به ویژه بانوان و پس از داوری و تبلیغات آغاز شد. نتایج، هدایایی به برندگان اول تا سوم هر دسته اهدا شد

به گزارش خبرگزاری فارس، شهرستان اسلامشهر معروف به شهر حافظ القرآن برای چهارمین سال متوالی میزبان مسابقات قرآن استان تهران است و مسابقات بانوان در سالن همایش های این اداره کل برگزار می شود. اداره اوقاف اسلام شهر. مسابقات آقایان در حرم امام زاده عقیل (علیه السلام) و تولیت امام زاده عقیل (علیه السلام) با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسلام شهر برگزار می شود.

پایان پیام / ۶۷۰۲۱
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید