بر اساس این گزارش ، د بلاسیو در جریان انتخابات ریاست جمهوری از منابع عمومی سوء استفاده کرد


بر اساس گزارش جدیدی که توسط اداره تحقیقات منتشر شده است ، شهردار بیل دی بلازیو به طور مرتب از منابع عمومی هم در مبارزات ناموفق ریاست جمهوری خود و هم در زندگی شخصی فرزندانش سوء استفاده می کند.

در گزارش 47 صفحه ای مشخص شد که مالیات دهندگان شهر با وجود قوانین مشخصی که مانع استفاده از منابع برای فعالیت های سیاسی می شود ، در حراج کاخ ​​سفید در سال 2019 حدود 320 هزار دلار صرف هزینه های امنیتی شهردار کرد. د بلاسیو تا کنون از بازپرداخت هزینه شهر خودداری کرده است ، نقض احتمالی اخلاق که می تواند شایعات حاکم بر آن را از بین ببرد.

تحقیقات دو ساله همچنین تعدادی نقض اخلاقی مربوط به جزئیات امنیتی شهردار را پیدا کرد. در یک مورد ، یک ون پلیس و چند افسر NYPD برای کمک به دختر د بلاسیو ، کیارا ، در حرکت از آپارتمان سانست پارک خود به عمارت گراسی مورد استفاده قرار گرفت. بازرسان این حادثه را “سوء استفاده از منابع NYPD برای منافع شخصی” توصیف کردند.

همچنین مشخص شد که اعضای نیروهای امنیتی دانته دو بلاسیو ، پسر شهردار را به محل کار خود در کالج بروکلین و نیوهیون هدایت می کردند. در حالی که فرزندان شهردار حق امنیت دارند ، تحقیقات شواهد کمی پیدا کرد که این سفرها مربوط به حفاظت از وی بوده است.

مارگارت گارنت ، کمیسر DOI در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “در عمل ، این ایمنی نیست ، اساساً خدمات دربان است ، در درجه اول برای دانته.” یا امنیت خوبی ندارد ، دولت خوبی نیست یا هر دو ».

به گفته گارنت ، تیم امنیتی همچنین برای بررسی اموال شخصی شهردار بروکلین اعزام شد – معادل فرستادن رئیس مخفی رئیس جمهور سابق ترامپ برای نظارت بر هتل های او.

بیشتر بخوانید: ترامپ و دی بلاسیو وجه مشترکی دارند: مالیات دهندگان هزینه های امنیتی کمپین را تأمین می کنند

این گزارش همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای افسر ارشد امنیتی شهردار ، بازرس NYPD هاوارد ردموند داشته باشد ، که ادعا شده است با تخریب تلفن خود و امتناع از تحویل پرونده ها “مانع این تحقیقات شده است”.

گارنت گفت ، رفتار او به دفتر دادستان منطقه منهتن ارسال شد. سخنگوی NYPD نگفت که آیا ردموند هنوز شاغل است یا خیر.

دانیل فیلسون ، دبیر مطبوعاتی بلاسیو ، در بیانیه ای این تحقیقات را “گزارشی نادرست بر اساس مفروضات نامشروع و دیدی ساده لوحانه از چالش های امنیتی پیچیده ای که امروز مقامات منتخب با آن روبرو هستند” توصیف کرد.

وی افزود: “کارشناسان اطلاعات و امنیت باید تصمیم بگیرند که چگونه شهردار و خانواده اش را در امان نگه دارند ، نه بازرسان غیرنظامی.”

این اولین بار نیست که یک رهبر نیویورک به دلیل استفاده از رانندگان مالیاتی که توسط مالیات دهندگان تأمین می شود مورد بازرسی قرار می گیرد. در اوایل سال جاری ، اندرو کوئومو فرماندار سابق به دلیل استفاده از سربازان دولتی برای اولویت بندی آزمایش های کووید برای خانواده اش مورد انتقاد قرار گرفت.

در حالی که این گزارش اجازه می دهد قوانین ایمنی کودکان شهردار ناقص باشد ، اما اشاره می کند که شورای تضاد منافع ممنوعیت آشکاری برای استفاده از منابع شهر برای فعالیت های سیاسی صادر کرده است.

این شورا است که تعیین کند آیا دو بلاسیو ملزم به پرداخت 319،794.20 دلار برای هزینه سفر برای جزئیات امنیتی آن در زمان شهرداران ریاست جمهوری است.

به گفته دبیر مطبوعاتی دو بلاسیو ، این شهر از تصمیم قبلی شورا در مورد هزینه های مبارزات انتخاباتی تجدید نظر می کند و هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است.

درخواست های هیئت مدیره عودت داده نشد.

دیدگاهتان را بنویسید