بررسی نحوه اخذ مالیات از شرکت بدون درآمد – جهیزیه | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا نصیری در دیدار با اصناف به مناسبت روز اصناف با اشاره به ولایتمداری و ایمان بازاریان استان یزد اظهار داشت: بحمدالله این ویژگی بازاری است. در صنف های مختلف و صنف بازار یزد دیده می شود.

وی افزود: تجار یزدی در پرداخت مالیات احساس مسئولیت می کنند و این برای آنها مهم است، در حالی که اتحادیه ها همیشه در کنار نظام بوده و مانع هیچ کمکی از انقلاب و نظام اسلامی نشده اند.

امام جمعه یزد شرایط سخت اتحادیه ها در زمان کرونا را ضربه محکمی به اقشار و اقشار مختلف دانست و تصریح کرد: عنایت الهی، صبر مردم و کمک اقشار و اقشار مختلف به یکدیگر. عوامل مهم در گذراندن روزهای سخت.

ناصری بیان کرد: اتحادیه ها باید دور هم جمع شوند و اجازه ندهند ناامیدی ابتدا بر این قشر جامعه و سپس مردم حاکم شود و همچنین تعامل سازنده با یکدیگر و با مردم نکته دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی مالیات را موضوع مهمی دانست و گفت: باید از درآمد شرکت مالیات پرداخت شود و مسئولان برای مالیات مشاغلی که به درآمد نرسیده چاره ای بیندیشند.

امام جمعه یزد افزود: تصاویری که در رسانه ها مبنی بر تجمع اقشار مختلف در خصوص شرایط اقتصادی منتشر می شود در شأن ملت ایران و همچنین یزدی ها نیست و امیدواریم با چاره اندیشی مسئولان و حل و فصل سایر اقتصادی ها مشکلاتی که ما شاهد چنین مواردی نخواهیم بود.

نماینده اصناف نیز در این جلسه به بیان برخی مشکلات اصناف از جمله رکود بازار، مشکلات اصناف در پرداخت مالیات، تمایل اصناف برای همراهی مسئولان در حوزه های مختلف و… پرداخت.