برائت قطعی مجتمع زیتون/ مجتمع گردشگری زیتون پاسخی به پاسخ مدیر مسئول فرهیختگان


مجتمع توریستی زیتون در واکنش به پاسخ مدیر مسئول آموزش و پرورش و طرح برخی اتهامات پاسخی به چمران ارسال کرد.

برائت قطعی مجتمع زیتون/ مجتمع گردشگری زیتون پاسخی به پاسخ مدیر مسئول فرهیختگان

در ادامه پاسخ مجتمع گردشگری زیتون به پاسخ مدیر مسئول فرهختجان که برای چمران ارسال شده است:

اتهامات واهی مدیر روزنامه فرهیختان که در خبرگزاری دانشجویان پاکستان در حال انجام مراحل قضایی در پرونده مجتمع زیتون بود و ۲۰ روز قبل از آن حکم زیتون از اتهام تغییر غیرمجاز تبرئه شد. که به گفته آقای امانجانی مهم ترین تخلف زیتون بوده و طبیعتا از حکم دادگاه مطلع بوده است. در ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ شعبه ۱۰۹ دادگاه کیفری قم با صدور حکمی مجتمع زیتون را از هرگونه فساد، اختلاس، جعل، عدم پرداخت هزینه های قانونی و سایر اتهامات که منجر به تغییر کاربری غیرمجاز می شود برائت داد. تصمیم گرفتن.

رای نهایی مجتمع زیتون را تبرئه کرد

ایمانجانی در تاریخ ۱/۰۶/۱۳۰۱ به بهانه پاسخگویی به اظهارات دکتر امیر آبادی نماینده مردم شریف قم -البته پس از حکم دادگاه مبنی بر برائت مجتمع زیتون- متاسفانه با تکرار اتهامات. وی همچنین از بیان نتیجه پرونده خودداری کرد و به گونه ای عمل کرد که گویی هنوز حکمی صادر نشده است و با این رفتار همچنان خود را در زمره مبارزان فساد و روشنگری برای تحت فشار قرار دادن دستگاه قضایی قرار می دهد. اما اگر هدف واقعی او مبارزه با فساد است، پس از حکم دادگاه که فصل الفاظ است، باید به قانون تمکین می کرد و به جای تکرار اتهامات، از مجتمع گردشگری زیتون عذرخواهی می کرد.

با توجه به ادعای عوامل روزنامه فرهیختگان مبنی بر وجود فساد در تغییر کاربری زیتون و مبارزه با مقامات منطقه ای و کشوری، با دستور ویژه دادستان کل کشور و شکایت مدعی العموم ذی صلاح دادگاه وارد عمل شد. این مورد در ارتباط با بررسی دقیق کلیه مدارک و رویه های مربوطه و تغییر کاربری داده است.

با کمال تعجب علی‌رغم بررسی‌های دقیق و همه‌جانبه دادگاه صالح و صدور رای قطعی مبنی بر برائت مجتمع زیتون، این روزنامه و عوامل آن به بهانه پاسخگویی به اظهارات آقای دکتر در پشت صحنه حضور دارند. نماینده علاقه مندان قم شریف همچنان ادعای کذب و دروغ خود را تکرار می کنند و می کنند.

متأسفانه متهمان برای باورپذیر ساختن ادعای خود با جعل عبارت «شبکه زیتون» به جای «مجتمع گردشگری زیتون» به دنبال القای وجود شبکه فساد در نزد افکار عمومی، اصحاب رسانه و مسئولان بوده اند. این اتهامات به جایی رسید که فساد ۳ مبارکه و ۶ تریلیون دلار را برابر دانستند و مجتمع زیتون در پاسخ به ایسنا مدعی درآمد ۴ میلیارد دلاری از بهره برداری از ۵ هکتار زمین شد.

انتظار می رود فردی که سمت مدیرمسئولی یک روزنامه را در اختیار دارد، درک درستی از ارزش ۷ هکتار زمین و معنا و مفهوم چند میلیارد دلاری داشته باشد، اما ناعادلانه ضمن ارائه این ارقام نجومی، هیجان را هدف قرار می دهد. افکار عمومی بر ذهن مسئولان تأثیر می گذارد و ادعاهای نادرست خود را بزرگ می کند.

حقیقت استفاده از زیتون باند چیست؟

کاربری های مجموعه زیتون پس از طی مراحل قانونی به «گردشگری» تغییر یافت. هنگام تبدیل یک سند دفترچه یادداشت به یک سند یک صفحه ای در تاریخ ۲۷/۲۰۱۶ توسط یک کارمند اداره ثبت، دو اشتباه تایپی رخ داد:

۱- دفتر الکترونیکی شماره ۲- کاربر توریستی به اشتباه به عنوان “مسکونی” ثبت شده است. این اشتباه توسط موسسه ثبت رسمی تاپو صورت گرفته است که پیش از پذیرش این موضوع طی نامه ای در مورخه ۲۷/۳/۱۳۹۷ اداره کل ثبت صکوک و املاک استانداری قم به مجتمع زیتون اعلام کرد که اقدامات لازم انجام شده است. جهت تصحیح سند به شرح زیر است: در مجتمع زیتون در تاریخ ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ اداره ثبت اسناد با تصحیح سند و ثبت عبارت «مسکن مازاد» این خطا را اصلاح کرد.

تصویر روی سند یک صفحه ای از مجتمع زیتون

نامه اداره کل ثبت و تعزیرات املاک استانداری قم به مجتمع زیتون


تصویر پشت سند تک برگ مجتمع زیتون است

علاوه بر توضیحات بالا، تغییر کاربری از گردشگری به اقامتی هیچ منفعت اقتصادی و در نتیجه هیچ منفعتی از این تجارت ندارد و همچنین خرید زمین در بیابان بدون امکانات پزشکی و آموزشی عاقلانه نیست. و غیره به عنوان زمین مسکونی و در کنار آن در حال فروش است، با استناد به نقشه هوایی گوگل مشخص می شود که در این سال ها هیچ گونه تقسیم بندی مسکونی صورت نگرفته است.

تصاویر ماهواره ای گوگل از مجموعه زیتون در سال های ۲۰۱۴-۲۰۱۷


از ادعای روشنگری تا پروژه نابودی

گزارش های کذبی علیه مجتمع زیتون به رهبری عوامل روزنامه فراهیتیگان و همکاری برخی رسانه ها که از واقعیت خبر نداشتند و با اعتماد به فراهیتیگان وارد ماجرا شدند، منتشر شد.

متأسفانه عوامل روزنامه فرختیجان با ارائه اسناد جعلی و نادرست برای پرداخت رشوه، تخلفات مالی و درگیری، موفق شدند با ابراز حمایت و تأسف از وقوع چنین تخلفاتی، برخی از مسئولان ذیربط و مسئولانی که تظاهر به مبارزه با فساد می کردند، تحت تأثیر قرار دهند. دستور پیگیری موضوع و انتشار مستندات آن در گزارش های آتی را صادر کرد.

از جمله موارد جعل ادعای کذب مدیر فرهیختگان در خبرگزاری اسنا است که مدعی شده در گزارش این روزنامه هیچ اشاره ای به قبوض خرج شده برای زیتون نشده است در حالی که در گزارش مورخ ۱۸/۰۱/۱۸. /۱۴۰۱ این روزنامه صراحتاً قبض بهای تمام شده روغن زیتون برای آنالیز خاک برای ترانم سبز قید شده است که متأسفانه فاکتور ذکر شده در گزارش تقلبی و نادرست است.

عکس گزارش روزنامه فرهیختگان در تاریخ ۱۸/۰۱/۱۴۰۱

عکس فاکتور اصلی (راست) و فاکتور جعلی (سمت چپ)

همانطور که در اصل فاکتور قید شده است، مبلغ پرداختی برای آنالیز آب تنها ۷۰ هزار تومان و رقم ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان جعلی و غیر واقعی است.

متاسفانه دسترسی به همه مسئولانی که تیم تخریب به آنها مراجعه کرده و اسناد جعلی علیه زیتون ارائه کرده اند دشوار است. بنابراین در گزارش های آتی به تفصیل به این موضوع خواهیم پرداخت.

بدون شک قانون فصل الخطاب است و مجتمع زیتون به اتهام تغییر کاربری غیرمجاز و اتهاماتی از قبیل تخلف و اخلال در کشور از سوی مقام محترم قضایی و با رای قطعی دادگاه صالح تبرئه شد. سیستم اداری، تخلف از تعیین و پرداخت هزینه، نمودارهای جعلی و … این تغییر کاربری است، تبرئه شده است.

مجتمع زیتون علیرغم از دست دادن آبروی مسئولان شهرستانی و مسئولان مجتمع زیتون و ضرر مالی سهامداران، از پیگرد قضایی و دنیوی افراد و رسانه هایی که اشتباهات گذشته آنها را جبران می کنند چشم پوشی می کند و از تمامی رسانه ها می خواهد که عمل کنید باید با حضور در مجتمع زیتون و بررسی مدارک در روشن شدن حقیقت مشارکت کنند.