بختیاری زاده: قهرمانی نباید پتک مربی جدید باشد/ کثرت گرایی همیشه عامل نابودی استقلال بوده است


سهراب بختیاری زاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص قهرمانی بدون باخت استقلال و ثبت اعداد مختلف اظهار داشت: ابتدا وظیفه دارم به مردم داغدار و سرافراز آبادان تسلیت بگویم. لازم نیست احساس کنیم همه چیز تمام شده است، زیرا می دانم که برخی به دنبال عزیزان خود هستند و به نوعی از دست می دهند. ما نباید خانواده های داغدار را فراموش کنیم. امیدوارم این اتفاق برای مردم عزیزمان تکرار نشود.

استقلالی ها نباید قهرمانی را در فصل آینده با خود حمل کنند

وی افزود: بعد از چند سال قهرمانی تیم برای هواداران اهمیت ویژه ای داشت و خوشبختانه این اتفاق افتاد. البته با قهرمانی رکوردهای زیادی شکسته شد. مثلا گل های کمی زدند و نباختند. استقلال پس از آمدن مصطفی آجورلو تثبیت شد. عملکرد مدیریت به گونه ای بود که تأثیر مثبتی بر عملکرد تیم در سراسر هیئت داشت. این نشان می داد استقلالی ها در سال های گذشته اگر نمی توانستند قهرمان شوند، از شرایط خوبی برخوردار نبودند و مشکلات زیادی داشتند که بیشتر آن مربوط به بی ثباتی به خصوص در مدیریت باشگاه بود.

مدافع سابق استقلال گفت: اما الان در شرایط خوبی است. امیدوارم این مسابقات باعث شود استقلال اشتباهات سال های گذشته را تکرار نکند و برای اهداف بزرگتر تلاش کند. ضمن اینکه نباید فکر کند همه چیز تمام شده و برای فصل بعد قهرمانی را با خود همراه کند. فصل آینده ۱۰۰ درصد برای تیم سخت تر است. آنها نیاز به برنامه ریزی و سازماندهی سخت تری دارند تا بهتر برای فصل آینده آماده شوند.

بختیاری زاده با بیان اینکه انتظار هواداران این است که این مسابقات تکرار شود و در آسیا نیز نتایج خوبی کسب شود، گفت: این طبیعی است که استقلالی ها هر فصل به نتیجه برسند و برای مسابقات آماده شوند. با این حال این تیم سابقه طولانی در ایران و آسیا دارد. اینکه بخواهیم هر فصل برای قهرمانی بجنگیم عجیب نیست اما اگر بخواهیم از این به بعد به خصوص بعد از رفتن فرهاد این تفکر را کنار بگذاریم، کار را برای هر مربی سخت می کند. درخواست ما باید منطقی باشد.

از امروز باید قهرمانی را فراموش کنند و برای فصل سخت بعدی آماده شوند

وی افزود: هواداران، پیشکسوتان و هواداران استقلال به جای اینکه بخواهند بار روانی و سنگینی بر دوش کادرفنی و بازیکنان جدید ایجاد کنند، در تلاش هستند تا استقلال را به عنوان قهرمانی برای فصل جدید آماده کنند، فرم تیم، برنامه و سازماندهی مناسب مهمتر است، در فوتبال ممکن است به همه ویژگی ها فکر کنید و همه عناصر حرفه ای را داشته باشید، اما قهرمان نشوید، اما حتی اگر قهرمان نشود، چیزی از ارزش ها کم نمی کند. تیمی که خوب کار کرده و به درستی برنامه ریزی کرده است.

مدافع سابق آبی ها درباره جدایی فرهاد مجیدی و اینکه برخی فکر می کردند بهتر بود او با تیمی که جمع کرد ادامه می داد، گفت: ماندن و کار یا رفتن و استعفا یک تصمیم شخصی است. من نمی توانم در مورد تصمیمات شخصی بازیکن یا مربی صحبت کنم. آنچه مسلم است. برای یک فصل خیلی خوب عمل کرد. اگر کادرفنی می ماند و ادامه می داد، بهتر بود، اما او تصمیم گرفت به هر حال برود و امیدوارم در تیم جدیدش موفق شود.

وی افزود: با تمام احترامی که برای پیام ها و ستارگان قائلم، همه بازیکنان و مربیان سال هاست که می آیند و می روند و ماندگارترین و مهمترین آن نام باشگاه استقلال و هواداران دلسوز آن است که واقعاً عاشق این تیم هستند. این در تاریخ باشگاه جاودانه است.استقلال از امروز باید قهرمانی فصل گذشته را فراموش کند. باشگاه و اعضای تیم باید خود را به صورت حرفه ای و درست برای فصل بسیار سخت آینده آماده کنند.اگر نتیجه با یک نتیجه همراه باشد. قهرمانی بسیار عالی است.اگر نه این موضوع را نباید مثل چکش بر سر مربی جدید کوبید که چرا تیم دوباره برنده نمی شود.این منطقی نیست.اما باید شرایطی را فراهم کنیم که آنها تلاش کنند. در یک فضای آرام و حرفه ای قهرمان شوید. راه مبارزه برای قهرمانی بسیار مهمتر از قهرمانی است.

بگذار آجورلو در آرامش بهترین انتخاب باشد

بختیاری زاده در خصوص نام استراماچونی و لچسکو به عنوان گزینه های خارجی و جواد نکونام به عنوان گزینه ایرانی برای هدایت این تیم در فصل جدید، گفت: آجورلو در فوتبال بس است و تجربه دارد. بگذارید مدیریت باشگاه بتواند در آرامش بهترین تصمیم را بگیرد و انتخاب کند. با این حال او برای استقلال اهداف و برنامه هایی دارد که از جزئیات آن اطلاعی نداریم. برای استقلال مهم است که برای رسیدن به اهداف بزرگتر تلاش کند و در عین حال ثبات خود را حفظ کند.

و در مورد اینکه صرف ذکر نام نکونام باعث شد برخی جریانات در فضای مجازی دست به کار شوند و دو دستگی ایجاد کنند، گفت: این شرایط به هیچ وجه نمی تواند به آینده استقلال کمک کند. فرهاد هم وقتی برای فصل گذشته انتخاب شد، موافقان و مخالفانی داشت. شاید او قهرمان نشود اما بعد از مسابقات همه تایید کردند که او بهترین گزینه بود. هیچ کس نمی دانست که استقلال در پایان فصل قطعا برنده خواهد شد. یک طرف فوتبال کام شیرین است و طرف دیگر شکست. ما باید این را بپذیریم. آنها باید به مدیرعامل باشگاه اجازه دهند در یک محیط آرام و متمرکز بهترین انتخاب را داشته باشد.

مدافع سابق استقلال گفت: آجورلو سال هاست که فوتبال بازی می کند و در تیم های بزرگی مثل باس بازی کرده است و شرایط کافی برای داشتن بهترین گزینه را دارد، بازی با نام ها فقط چند تفرقه ایجاد می کند، کثرت گرایی فرقه ای را از بین برده است. استقلال در سال های اخیر و همه باید از گروه های لایک لذت ببرند چه خارجی و چه ایرانی از همه گروه ها حمایت کنند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید