با گل اول انگلیس تمرکزمان را از دست دادیم و هنوز فرصت داریم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و انگلیس در گروه دوم بیست و دومین دوره جام جهانی که به قضاوت رافائل کلاوس برزیلی بر عهده دارد از ساعت ۱۶:۳۰ روز دوشنبه (۹ آبان) آغاز شد. ساعت ۴:۳۰ صبح دوشنبه. ورزشگاه خلیفه دوحه ۶۰ هزار نفر ظرفیت دارد و سه شیرها با اختلاف ۶ بر ۲ به کار خود پایان دادند.

جود بلینگهام (۳۵)، بوکایو ساکا (۴۳ و ۶۲)، رحیم استرلینگ (۴۵ + ۲)، مارکوس رشفورد (۷۱)، جک گریلیش (۹۰) برای انگلیس و مهدی طارمی (۶۵ و ۹۰ + ۱۳) برای ایران گلزنی کردند. .

علی رضا جهانبخش بازیکن ایران در پایان گفت: در ۱۵ دقیقه ابتدایی سعی کردیم فرم تیم را حفظ کنیم. می دانستیم که قرار است توپ را بین مدافعان ببرند و از عمق دفاع استفاده کنند. ما ۲۰ دقیقه بر بازی مسلط بودیم، اما پس از گل اول انگلیس، تمرکز و سطح عملکردمان افت کرد. در این سطح اگر برای حریف جا باز کنید، شرایط به نفع آنها خواهد بود. در نیمه دوم خیلی بهتر بودیم. سعی کردیم جلو بیفتیم و پرس کنیم، اما کافی نبود.

وی گفت: صحبت کردیم که ۲۰ دقیقه اول و نیمه اول می تواند مهم باشد و در نیمه دوم با اعتماد به نفس بیشتری بازی کنیم. امروز اولین جام جهانی برای برخی از بازیکنان بود. متاسفانه گل هایی که در نیمه اول خوردیم کار را سخت کرد.

ملی پوش ایرانی در خصوص دو دیدار باقی مانده و شانس صعود تاکید کرد: قطعا امیدواریم. حالا که در رختکن بودیم، تمرکز روی بازی مقابل ولز بود. این بازی برای ما تمام شده است و امشب حتی نمی توانیم به آن فکر کنیم. قطعا شانس های زیادی برای کسب نتایج خوب و رسیدن به هدفمان داریم.