با ساختن نور روز برای خودروهای محلی در سفر، در هزینه خود صرفه جویی کنید


مدیرعامل فلاح در تشریح برخی از دلایل جذب این محصول گفت: پیش از این فناوری تولید ماژول های ال ای دی با بردهای PCB انعطاف پذیر در کشور وجود نداشت. وی در این خصوص افزود: با راه اندازی این خط، چراغ های ال ای دی لامپ دو خودرو ۲۰۷ و یک دستگاه خودروی کویک در کشور ساخته شد.

مدیر مهدی فلاح در پاسخ به سوالی مبنی بر حجم تولید خودروی ۲۰۷ گفت: حجم تولید ۲۰۷ خودرو به صورت روزانه با ۴۰۰ چراغ در روز است. و تولید نور روز برای خودروی کوئیک را یادآور شد: این روزها تولید کوییک لایت ۲۰۰ دستگاه است و پیش بینی می شود روزانه تا ۷۰۰ دستگاه برسد.

رئیس پشتیبانی مهندسی گروه شرق با اشاره به اهمیت تامین و تولید قطعات خودرو در کشور گفت: با جذب این قطعات علاوه بر افزایش کیفیت محصولات که بسیار بیشتر از وارداتی است. پس انداز ارزی قابل توجهی حاصل شده است.”

مهدی مدیر فلاح در پاسخ به این سوال که پروسه ساخت این قطعات در کشور چقدر طول کشیده است، گفت: زمان مفید طراحی مکانیزم های داخلی این قطعات در هشت ماه انجام شد. وی در پاسخ به این سوال که کدام کشورها قطعات را قبل از جذب تامین می کردند، گفت: “پیش از این، اکثر ماژول های LED از کره و سپس از چین وارد می شدند.”

مدیرعامل در پاسخ به اهمیت و جایگاه این بخش در ایمنی و استانداردهای خودروها، گفت: طبق استانداردهای تعیین شده از سوی اداره استاندارد، تمامی خودروها باید دارای نور روز باشند. وی افزود: از جمله اجزای این چراغ ها قطعات الکترونیکی هستند که قطعات وارداتی هستند.

وی افزود: «برخی از تولیدکنندگان چراغ‌های روشنایی روز را به صورت داخلی وارد می‌کنند، اما کروز توانست قالب‌ها و تجهیزات دیگر را برای ماژول‌های LED طراحی و تولید کند تا این چراغ‌ها را به صورت داخلی تولید کند که باعث صرفه‌جویی در ارز شد».

شایان ذکر است، صنایع کروز، بزرگترین و پیشرفته ترین قطعه ساز کشور در سال های اخیر، تمامی چراغ های تولیدی خود را با استفاده از پیشرفته ترین فناوری های روز دنیا و در عرضه انبوهی از خودروهای داخلی ایران طراحی، تولید و بومی سازی کرده است. چراغ های خودرو، سایپا و پارس، خودروهای بهمن و گروه نقش مهمی دارند. کروز سالانه بیش از ۳.۵ میلیون لامپ برای خودروسازان و خدمات پس از فروش تولید می کند که به دلیل داخلی شدن این محصول باعث کاهش چشمگیر ورودی ارز شده است. علاوه بر اهمیت ظاهر و زیبایی در ساخت لامپ ها، قابلیت های ایمنی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. از ۸۵ استاندارد اجباری خودروهای ملی، ۱۷ استاندارد مربوط به چراغ های جلو است و کروز توانسته تمام استانداردهای لازم را بر روی چراغ های جلو حک کند. تمامی لامپ های تولیدی مطابق با استانداردهای روز و تاییدیه نوع اروپایی می باشند.