بایدن افزایش محدودیت بدهی را امضا می کند ، اما ماه دسامبر نزدیک استرئیس جمهور جو بایدن لایحه ای را امضا کرد که محدودیت بدهی ملی را تا اوایل دسامبر افزایش می دهد و چشم انداز نقض بی سابقه تعهدات فدرال را که منجر به فاجعه اقتصادی می شود به تعویق می اندازد.

واشنگتن (AP) – جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه لایحه ای را امضا کرد که محدودیت بدهی ملی را تا اوایل دسامبر افزایش می دهد و چشم انداز نقض بی سابقه تعهدات فدرال را که منجر به فاجعه اقتصادی می شود به تعویق می اندازد.

پس از تصویب سنا در هفته گذشته بر اساس رای این حزب ، مجلس سه شنبه افزایش 480 میلیارد دلاری سقف وام کشور را تصویب کرد. تصویب نهایی پس از رویارویی طولانی مدت با جمهوری خواهان در سنا صورت گرفت که تلاش های اولیه دموکرات ها را با موج سواران به هم ریخت ، تاخیری که برای توقف به 60 رای نیاز دارد.

سرانجام ، تعدادی از جمهوری خواهان سنا با پیوستن به دموکرات ها موافقت کردند و به پایان دادن به تأخیرات حزب جمهوری خواه و حرکت به رای نهایی در مورد این لایحه رای دادند ، اما میچ مک کانل ، رهبر اقلیت گفت جمهوری خواهان هیچ حمایتی برای رشد مجدد در دسامبر ارائه نخواهند کرد.

جانت یلن ، وزیر خزانه داری هشدار داد که ایالات متحده به محدودیت وام خود در روز دوشنبه می رسد ، وضعیت بی سابقه ای که وی و دیگران هشدار داده اند می تواند منجر به یک فاجعه اقتصادی برای کشوری شود که هنوز درگیر یک همه گیری جهانی است. پرداخت های معمول دولت به مشمولان تامین اجتماعی ، جانبازان دارای معلولیت و پرسنل نظامی فعال می تواند به تعویق بیفتد و پیامدهای اقتصادی در ایالات متحده را می توان در بازارهای جهانی احساس کرد.

افزایش سقف بدهی کوتاه مدت تضمین می کند که در حال حاضر ، ایالات متحده به تعهدات خود ادامه خواهد داد. اما در حال ایجاد یک سنگ بالقوه دیگر در پایان سال است – در زمانی که قانونگذاران همچنین برای تصویب قانون بودجه فدرال برای جلوگیری از بسته شدن دولت تلاش خواهند کرد.

جمهوری خواهان گفته اند که دموکرات ها باید از مانور بودجه برای افزایش محدودیت بدهی بدون حمایت جمهوریخواهان استفاده کنند ، همانطور که دموکرات ها برای برنامه عظیم بایدن برای تغییر آب و هوا و شبکه امنیت اجتماعی استفاده می کنند. اما دموکرات ها در برابر این گزینه مقاومت کرده اند. درگیری بین دو حزب کنگره را بدون راه حل مشخصی برای جلوگیری از مهلت پیش فرض بعدی در دسامبر رها می کند ، اما کاخ سفید تاکید کرد که رشد دو حزبی همچنان ادامه دارد.

قانونگذاران هر دو طرف از آرای سقف بدهی به عنوان اهرمی برای اولویت های دیگر استفاده کردند. نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ، تهدید کرد که در زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ ، به افزایش سقف بدهی رای نخواهد داد و گفت که هیچ برنامه ای برای حمایت از افزایش سقف بدهی ها ندارد تا جمهوری خواهان بتوانند مالیات جدیدی را برای ثروتمندان کاهش دهند. جمهوریخواهان در سال 2011 موفق شدند باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا را مجبور کنند تا کسری کسری حدود 2 تریلیون دلار را به عنوان شرط افزایش محدودیت بدهی بپذیرد – اگرچه قانونگذاران بعداً برخی از این کاهش ها را لغو کردند.

___

کوین فرکینگ ، نویسنده آسوشیتدپرس ، در این گزارش مشارکت داشته است.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید