بازیکنان NWSL به دنبال اتهامات پل رایلی بازی ها را قطع می کنند


پورتلند ، سنگ معدن. – بازیکنان چهارشنبه شب در دقیقه ششم مسابقات لیگ ملی فوتبال زنان در زمین متوقف شدند و دستان خود را به صورت دایره ای بستند تا با دو بازیکن سابق خود که به آزار جنسی و سوء رفتار علیه مربی برجسته متهم شده اند همبستگی داشته باشند.

این اقدام در جریان بازیهای Gotham FC و Washington Spirit در فیلادلفیا و بین کارولینای شمالی Courage و Racing Louisville در کاری ، کارولینای شمالی انجام شد.

انجمن بازیکنان NWSL در بیانیه ای که چهارشنبه شب منتشر شد ، گفت: “امشب ، ما در حال بازیابی جایگاه خود در زمین هستیم ، زیرا اجازه نمی دهیم شادی ما از ما گرفته شود.” “اما این طبق معمول نیست.”

لیگ به تازگی پس از لغو بازی های آخر هفته گذشته به میادین بازگشته است ، در حالی که با اتهامات هفته گذشته علیه پل رایلی ، مربی سابق شجاعت ، که بعداً اخراج شد ، سازش داشت.

هواداران در نیمه اول مسابقه فوتبال NWSL بین کارولینای شمالی Courage و Racing Louisville FC علائم دارند.
گری بروم / AP

در همان روز ، صاحب شجاعت به دلیل “شکست” این فرانچایز در ایجاد محیطی که بازیکنان هنگام ورود به آنها احساس امنیت کنند ، عذرخواهی کرد.

بیانیه استیو مالک ، صاحب شجاعت ، در نامه سرگشاده ، اولین اظهار نظر عمومی تیم پس از اعلام اخراج رایلی در پنجشنبه گذشته بود. این اتهامات لیگ را تکان داد و منجر به استعفای کمیسر لیگ ملی فوتبال ، لیزا برد شد.

مالک در نامه خود گفت که شجاعت پس از خرید مالک این تیم در سال 2017 ، در بازداشت رایلی و کادر مربیگری “تلاش لازم را انجام داد”.

مالک نوشت: “ما از تحقیقات در مورد رفتار آقای رایلی در سال 2015 مطلع بودیم و متعاقباً به ما اطمینان داده شد که او در وضعیت خوبی است.” “در دوران تصدی وی در Courage ، من از ادعاهای آزار و اذیت جنسی یا اجبار بی اطلاع بودم. وقتی در گزارشات هفته گذشته متوجه اتهامات وحشتناک شدم ، آنها را جدی گرفتم و بلافاصله سرم را به آقای رایلی چرخاندم. ”

دو بازیکن سابق NWSL ، Sinead Farrelly و Mana Shim ، ادعاهایی مبنی بر سوءاستفاده ، از جمله اجبار جنسی ، که بیش از یک دهه سابقه دارد ، ارائه کرده اند. این اتهامات هفته گذشته در داستانی توسط The Athletic توضیح داده شد.

رایلی هرگونه تخلف را رد کرد.

او در سال 2014 و 2015 مربی تیم NWSL پورتلند ترنز بود ، هنگامی که توسط تیمی که از او تحقیق کرده بود اخراج شد و یافته های خود را با لیگ به اشتراک گذاشت. رایلی سپس مربی وسترن نیویورک فلش شد تا اینکه تیمش فروخته شد و در سال 2017 به کارولینای شمالی نقل مکان کرد.

تیراندازی های رایلی آخرین مورد از سری رسوایی های اخیر مربوط به NWSL ، برترین لیگ حرفه ای فوتبال زنان در ایالات متحده بود.

ریچی برک ، مربی واشنگتن روح ، هفته گذشته به دلیل نقض سیاست ضد آزار NWSL که در روزنامه واشنگتن پست آمده بود ، اخراج شد.

بازیکنان شجاعت کارولینای شمالی هنگام سرود ملی به زانو در می آیند.
بازیکنان شجاعت کارولینای شمالی هنگام سرود ملی به زانو در می آیند.
آ؟

از فرید بنستیتی ، مربی تیم OL Reign ، در ماه ژوئیه بخاطر اظهارنظرهای نامناسب در طول تمرین ، استعفا شد. مربی Racing Louisville ، کریستی هالی ماه گذشته به دلایلی که علنی نشده بود ، و مدیر کل باشگاه Gotham FC ، Alyse LaHue ، به دلیل نقض سیاست ضد آزار و اذیت لیگ اخراج شد. او اتهامات را رد کرد.

فوتبال آمریکا و فیفا تحقیقات خود را درباره نحوه برخورد لیگ با موضوع رایلی اعلام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید