بازگشت کرونا قرمز به نقشه گیلان/ ۵ شهر نارنجی شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانفردین محرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین رنگ آمیزی ویروس کرونا که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است، اظهار داشت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، انتظار می رفت که رنگ شهرهای این کشور نیز افزایش یابد. استانداری گیلان تحت تاثیر قرار می گیرد. آنها تغییر می کنند.

وی با بیان اینکه در ابلاغیه جدید شهرستان های لاهیجان و رودبار از وضعیت نارنجی خارج و در وضعیت قرمز قرار گرفتند، افزود: شهرهای رشت، صدا خفه کن، دیدملنگرود و فومن که قبلا جزو شهرهای زرد بودند الان نارنجی شده اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به این موضوع امیدوارم، آستارا، آستانه اشرفیه، بندر انزلی، رضوانشهر، سیکل، رودسر، سومی سرا و ماسال در رنگ زرد گفت: تلش تنها شهرستان آبی استان گیلان است.

وی عدم رعایت نکات بهداشتی، عدم استفاده از ماسک در اماکن عمومی، بی توجهی به توصیه ها و هشدارها و افزایش تعداد مسافران گیلان را از مهم ترین عوامل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در گذشته برشمرد. هفته

محرابیان همچنین به نقش واکسیناسیون در افزایش سطح ایمنی اشاره کرد و افزود: شهروندان باید نوبت واکسیناسیون خود را تکمیل کنند و در حال حاضر حدود ۵۰ درصد از شهروندان گیلانی واکسن سوم را دریافت نکرده اند، بنابراین باید سریعتر حرکت کنند.

وی با اشاره به ضعف کودکان و نوجوانان و افزایش تعداد بیماران در این گروه های سنی، افزود: والدین باید فرزندان خود را واکسینه کنند.