بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه به موسسات دانش بنیان از ماه آینده آغاز می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، جلسه فراکسیون اقتصاد دانش بنیان امروز (دوشنبه) با حضور جمعی از نمایندگان، وزیر امور اقتصادی و دارایی، نمایندگان گمرک، سازمان برنامه و بودجه و امور مالیاتی برگزار شد. سازمان، صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت فناوری علمی.

در این جلسه “آخرین وضعیت آیین نامه اجرایی قانون جهش تولید دانش” و گزارش عملکرد “ثانیا” س تبصره ۶ و تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ مورد بررسی قرار گرفته است.

آقای محسن الدهنوی در خصوص این جلسه گفت: جلسه امروز در راستای وظایف نظارتی مجلس نمایندگان جهت پیگیری موضوعات مربوط به تفاهم نامه های ۶ و ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و نظارت بر اعمال تشکیل شد. از دانش قانون جهش با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، نمایندگان سازمان برنامه و معاونت بودجه، امور مالیاتی، گمرک، علمی و فناوری رئیس جمهور.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که در جلسه امروز بررسی شد، تسهیلات تکلیفی پیش بینی شده در تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری بود، افزود: بر اساس این تبصره باید ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان پرداخت شود که این تسهیلات به این صورت است. مشروط بر اینکه با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و صندوق نوآوری و شکوفایی، آیین نامه مربوطه تهیه و نسبت به بازپرداخت این اعتبارات اقدامات لازم انجام شود.

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی با بیان اینکه آیین نامه اجرایی این امر تا هفته آینده نهایی و ابلاغ می شود، افزود: با کمک وزارت اقتصاد و با پیگیری های مجمع نمایندگان و دولت. در همین راستا طی یک ماه آینده تسهیلات «قرض الحسن» به شرکت های دانش بنیان پرداخت می شود.