بارش شدید باران در پنج استان


سازمان هواشناسی کشور نسبت به فعالیت سامانه بارشی و وزش باد شدید موقت در ۵ استانداری هشدار داد و پرهیز از سفرهای غیرضروری را توصیه کرد.

بارش شدید باران در پنج استان

به گزارش تایمز، سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش موقت باران، رعد و برق و وزش باد شدید از پنجشنبه تا جمعه (۳۱ تا ۲۲ مهرماه) هشدار زرد داده است.

این شرایط جوی روز پنجشنبه در اردبیل، گیلان، مازندران و شمال شرق آذربایجان و روز جمعه در مناطق شمال اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش بینی می شود.

در نتیجه این خطر، احتمال اصابت صاعقه، احتمال سیلاب به صورت محدود و محلی، احتمال افزایش سطح آب رودخانه دور از انتظار نیست.

توصیه سازمان هواشناسی برای جلوگیری از خسارات این خطر، پرهیز از سفرهای غیرضروری، پرهیز از پرسه زدن در رودخانه ها، احتیاط در سفرهای جاده ای به ویژه هنگام عبور از گردنه های کوهستانی و احتیاط در فعالیت های کوهنوردی است.

لازم به ذکر است که اخطار زرد به معنی پدیده آب و هوایی است که ممکن است باعث اختلال در سفر و کار روزانه شود. این هشدار به آگاهی مردم داده می شود تا برای مواجهه با پدیده جوی کمی شدیدتر از حد معمول آماده شوند. از سوی دیگر این هشدارها به مسئولان ابلاغ می شود تا در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهند.