بارش برف و باران در مناطق مختلف کشور


رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران کشور از خطرات جوی، بارش و برف در نقاط مختلف و همچنین خیزش گرد و غبار در شرق کشور خبر داد.

صدیق ضیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، درباره وضعیت جوی کشور گفت: امروز (۱۶ آبان) در استان های ساحلی دریای خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی، زنجان، خراسان شمالی، خراسان شمالی و مرکزی. ارتفاعات البرز بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی، از ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف، در نقاط در معرض گرد و خاک و در شمال کشور کاهش دما پیش بینی می شود.

وی افزود: روز یکشنبه (۱۷ آبان) در خراسان شمالی، البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده خواهیم داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران کشور از خطرات جوی در برخی نقاط غرب کشور، سه شنبه ۱۹ آبان ماه در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و دامنه‌های مرکزی زاگرس خبر داد. ) در شمال کشور و استان های واقع در دامنه های زاگرس. در استان های ساحلی دریای خزر، شمال شرق، مرکز و استان های دامنه زاگرس مرکزی و چهارشنبه (۲۰ آبان) بارش پیش بینی می شود. .

دیان افزود: دمای هوا از روز سه شنبه در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل افزایش می یابد.

به گفته رئیس مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران کشور، روز شنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید و گرد و خاک و روز یکشنبه در بخش‌هایی از شمال شرق و شرق استان پیش‌بینی می‌شود. کشور.

وی همچنین اشاره کرد که دریای خزر در روزهای یکشنبه و سه شنبه خواهد بود.

همانطور که رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی در خصوص وضعیت جوی تهران در دو روز آینده خاطرنشان کرد: آسمان تهران فردا (۱۷ آبان) تا حدودی صاف و گاهی طوفانی با حداقل پیش بینی می شود. دمای هوا ۱۴ و بیشینه دما ۲۰ و در روز دوشنبه (۱۸ آبان) کمی ابری، بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده باران و وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک با حداقل دمای ۱۳ حداکثر. پیش بینی می شود دمای هوا به ۲۲ درجه برسد.

ضیاء در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۶ و ۱۸ آبان ماه) اهواز با دمای ۳۵ درجه سانتیگراد سردترین مرکز کشور و شهرکرد با دمای ۱ و ۲ درجه سانتیگراد است.