بارش باران در شهرهای شمالی کشور


رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران کشور از خطرات جوی، بارش باران در برخی از استانداری ها و وزش باد شدید و گرد و خاک در برخی از استان ها خبر داد.

بارش باران در شهرهای شمالی کشور

به گزارش خبر تایم، صدیق ضیاء درباره وضعیت جوی کشور گفت: روز چهارشنبه (۶ مهرماه) در برخی نقاط استان های ساحلی قزوین، اردبیل و خراسان شمالی بارش پراکنده باران می بارد و به تدریج بارش ها در این مناطق متوقف می شود. مناطق. . در این روز در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی افزود: روز پنجشنبه (۷ مهر) در مناطق سواحل دریای خزر و اردبیل شاهد افزایش دما خواهیم بود. در روزهای جمعه و شنبه (۸ و ۳۰ مهرماه) در استان های واقع در شمال غرب، ارتفاعات البرز و سواحل شمالی کشور بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و کاهش دما پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی خطرات جوی و مدیریت بحران کشور ادامه داد: روز یکشنبه (اول آبان ماه) از شدت بارندگی در این مناطق کاسته می شود اما همچنان در این مناطق، شمال شرق و استان های دامنه جنوبی بارندگی خواهیم داشت. از آلبرز

ضیاء افزود: روزهای شنبه و یکشنبه در شمال شرق و شرق کشور و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود. دریای خزر در روزهای جمعه و شنبه مواج خواهد بود.

همانطور که رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده خاطرنشان کرد: آسمان تهران فردا (۷ مهرماه) کمی ابری و گاهی طوفانی با دمای حداقل ۱۴ درجه پیش بینی می شود. درجهی سلسیوس. حداکثر ۲۵ درجه سانتی گراد و جمعه (۹ مهر) نیمه ابری و بعد از ژانچهار گاهی افزایش وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

ضیاء در پایان گفت: امروز و فردا (۷ مهرماه) اهواز و بندرعباس با دمای ۳۸ درجه سانتیگراد گرمترین و فردا (۷ مهرماه) بندرعباس با دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و ماه گرمترین است. کردستان داغ ترین است. سردترین مرکز کشور دارای دمای ۱.۰ درجه سانتی گراد است.