“بارسلون” هنوز قطعی نشده است، در مورد طرح منطقه ویژه اقتصادی چطور؟ خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر – گروه استانداری ها: تعطیلی یا نیمه فعال بودن واحدهای صنعتی یکی از چالش های حوزه تولید و اشتغال در لرستان است، موضوعی که باعث از بین رفتن بسیاری از فرصت های شغلی در این استان شده است.

«بسته بندیزخم کهنه صنعت لرستان

واحدهای صنعتی زیادی در لرستان وجود دارند که زمانی بهترین واحدهای اقتصادی کشور به شمار می رفتند، اما در سال های اخیر به دلیل برخی مشکلات و مشکلات، این واحدها دیگر پویایی گذشته را ندارند و تا حد زیادی تعطیل شده اند.

«بسته بندیخرم آباد که همیشه از آن به عنوان زخم کهنه صنعت لرستان یاد می شود سال هاست تعطیل شده است، مجموعه ای که کارگران زیادی در آن مشغول به کار بودند و سهم خوبی از اشتغال و تولید لرستان داشتند.

متأسفانه این کارخانه پس از تبدیل به بخش خصوصی دچار مشکلات متعددی شد که منجر به تعطیلی و بیکاری بیش از ۲۰۰۰ کارگر شد.

در سال های اخیر تلاش برای احیای این مجموعه صنعتی توسط برخی مسئولان در لرستان در دستور کار قرار گرفته است. یکی از روش هایی که برای احیا و احیای این مجموعه در دستور کار قرار گرفته تبدیل آن به منطقه ویژه اقتصادی است و در این میان هیئتی از مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی ظرفیت کارخانه حضور دارد.بسته بندیخرم آباد سفر کرد و این کارخانه را به منطقه ویژه اقتصادی لرستان تبدیل کرد.

«بسته بندیاز دو طریق احیا یا تبدیل شدن به منطقه ویژه اقتصادی

بهمن جعفری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در سخنانی با اشاره به وضعیت اخیر این مجتمع «بسته بندیخرم آباد به خبرنگار مهر گفت: این مجتمع زیرمجموعه شرکت عطیه دماوند بوده و در سال ۸۲ به بخش خصوصی واگذار می شود.

وی ادامه داد: بخش خصوصی توان مالی و فنی لازم را در این زمینه نداشت و در نهایت این مجموعه به شرکت عطیه دماوند باز می گردد و سرمایه گذار سابق مصادره می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه این شرکت هم اکنون به صورت کنسرسیومی با بانک های متقاضی این مجموعه در اختیار این شرکت است گفت: در نهایت به منظور پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به لرستان و چون مشکلات را حل می کند.» و مشکلات این گروه، تایید این شرکت را در دو بعد دنبال کرد.

جعفری تصریح کرد: یکی از ابعاد مربوط به راه اندازی واحد فعلی و بعد دیگر استفاده از این قابلیت برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در خرم آباد است.

پیدا می شود “بسته بندیمنطقه ویژه اقتصادی هنوز مشخص نشده است

وی با بیان اینکه دو تصمیم برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در استان داریم که یکی در شهرستان بروگر و دیگری در شهر خرم آباد است، گفت: این مناطق ویژه اقتصادی دارای مصوبه دولت و مصوبه مجلس هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با تاکید بر اینکه این مصوبات هم اکنون باید با اولویت بخش خصوصی اجرایی شود تا روند عملیاتی آن فراهم شود، گفت: این شرکتبسته بندیوی یکی از متقاضیان اجرای منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد است که درخواست وی دریافت شده و در چهار ماه گذشته جلسات متعددی در این خصوص داشته ایم.

جعفری افزود: این مجموعه از سوی مقام مسئول به دبیرخانه مناطق آزاد کشور ارائه نشده است زیرا این امر مستلزم بررسی و مواردی است که هنوز به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و استانداری ارائه نشده است. لرستان.» ما به دنبال این مجموعه گزینه‌ها با قابلیت ایجاد منطقه ویژه اقتصادی هستیم، اما هنوز تصمیم‌گیری نشده است که این مجموعه منطقه ویژه اقتصادی باشد.

نیاز به ۱۶۰ میلیاردبسته بندی»

وی همچنین به واحد فعلی اشاره کردبسته بندیوی گفت: در این راستا موضوع حسابرسی ویژه مطرح شد و بانک هایی که این مجموعه را درخواست می کنند و در قالب کنسرسیوم این مجموعه را مدیریت می کنند، مقرر شد پس از سفر رئیس جمهور حسابرسی ویژه انجام شود. انجام خواهد شد. ظرف شش ماه حفظ می شود تا دارایی ها و نیازمندی ها مشخص شود.» و … انجام می دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: در پایان خرداد ماه حسابرسی این مجموعه به پایان رسید و پس از این صدور کار به کارشناسان رسمی دادگستری و کارشناسان دادگستری ارجاع می شود. سهام را ارزیابی می کند و در نهایت بانک ها سهمی متناسب با حجم سفارش خود دریافت می کنند و متناسب با آن مجموعه را ایجاد می کنند.

جعفری تاکید کرد:بسته بندی» فعالیت در زمینه ریسندگی نایلون در سالهای گذشته مایل اکنون قصد دارند در صورت راه اندازی مجدد نخ پلی استر تولید کنند، تولید نخ پلی استر نیز نیازمند سرمایه گذاری جدید است که شرکت برای تامین نقدینگی و تعیین نیازمندی های این گروه به ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات می گوید.

بررسی گروهی به پایان رسید

وی تاکید کرد: همه اینها منوط به بررسی ویژه است که هم اکنون در حال انجام است و در مرحله ارزیابی سهمیه و تعیین سهمیه است.

مهرداد و ساکرمی نماینده مردم خرم آباد و chgn وی در نطق اخیر خود در مجلس شورای اسلامی به برگزاری جلسه ای با مدیرعامل اشاره کرد بسته بندی نماینده شرکت حسابرسی شده گفت: با دستور وزیر اقتصاد معافیت از جرائم مالیاتی از ۸۰ درصد به ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

وی افزود: ممیزی ویژه این گروه در حال تکمیل است.

بر اساس این گزارش،بسته بندیشهرستان خرم آباد در انتظار تبدیل شدن به منطقه ویژه اقتصادی یا از سرگیری است که تصمیم دولت سیزدهم برای سفر به لرستان را نیز در کارنامه خود ثبت کرد و باید منتظر ماند و دید که آیا پس از آن چرخ تولید در این واحد صنعتی دوباره به حرکت در خواهد آمد. سال ها. بیا یا نه