ای عمامه چرا ندیدی که بسیجی اسلحه به دست نگرفت و شهید شد، لعنت خدا بر تو که گفتی دانش آموزان خشونت نکنند.


رئیس مرکز پژوهش های مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: حادثه تروریستی هولناک شاهچیراگ (سلام الله علیه) کینه دیرینه دشمن را از ایران اسلامی و جهان تشیع آشکار کرد.

گزارش کردن ایرینا; علی رضا بناهیان عصر امروز شنبه در مراسم گرامیداشت شهدای حمله تروریستی به حرم شاهچیراگ (علیه السلام) گفت: حادثه ناگواری که در حرم آسیب دیده شاهچیراگ و مسلمانان مومن اهل بیت رخ داد. (درود بر او). هر انسان عادل و خردمندی با شنیدن این داستان نمی تواند متاثر شود.

رئیس مرکز پژوهش های مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: هرکس در کشتن آیت الله شهید دستغیب دریغ نکرد، زنان و کودکان را تیراندازی می کند.

پناهیان با بیان اینکه این حادثه عبرت ها و مصادیق فراوانی دارد، گفت: دشمنان ما با این حادثه کینه های طولانی خود را به ما نشان دادند. خداوند متعال در قرآن فرموده است که این به صلاح شما نیست. چرا یک نفر باید کینه ما را آنقدر نگه دارد که به زن و بچه ما تیراندازی کند؟

وی خطاب به مردم با بیان اینکه دشمنان از ملت ایران کینه دارند و این ملت ایران بود که باعث بیداری مردم شد، گفت: به نظر شما ما دشمن داریم؟ نفت خود را رها کنید، به بردگی بگیرید و دانشگاه خود را بر روی زمین نابود کنید، اما دشمنی آنها با شما پایان نخواهد یافت. شما باید مقاومت کنید، باید با دشمنان خود به عنوان دشمن رفتار کنید و به دشمن به چشم دشمن نگاه کنید.

پناهیان معتقد است که احساس دشمنی در کشور ضعیف شده است و به ۲۲ آبان اشاره کرد و گفت: بچه ها زندگی را شروع می کنند و با مبارزه بازی می کنند. کودک به طور غریزی می داند که دشمنی دارد که باید با او بجنگد. انگیزه جنگ با دشمن در ذهنشان گم نشود، بلکه باید دشمن خود را پیدا کنند. کسانی که دیپلم گرفته اند باید کینه دشمن را در سینه داشته باشند.

وی گفت: اولین پیام این بمباران این است که دشمنان از ملت ایران کینه دارند. از زنی کینه داشتند که با وجود فتنه نقاب را برنمی داشت. آنها حتی از کودکان و نوجوانان ما کینه ای دارند. زیرا مردان محجبه و جوانان حقیر ما در این فتنه تسلیم داعش نشدند.

پناهیان تصریح کرد: از نوجوانان دبیرستانی کینه دارند، صدها هزار نفر از آنها در این چند شب پاسدار حرم هستند. آنها با مردمی که مشکلات اقتصادی دارند به امید آینده ای روشن کینه دارند.

وی گفت: دشمنان با یک بمب و چند تیر نمی توانند ملت ایران را نابود کنند. اما برخی از ایرانیان هنوز کینه توزی دشمن را باور نکرده اند. دشمنان این ملت آنقدر کینه در دل دارند که با اینکه می دانند نمی توانند خشم ملت را برانگیزند اما دندان به هم می سایند.

بنهیان گفت: دشمنان خدا دشمنان احمد بن موسی علیه السلام، دشمنان علی بن موسی و دشمنان اهل بیت علیهم السلام دشمنان ملت ایران هستند. دشمنان به ملت ایران می‌رسند و به بردگی راضی هستند، اما در این کشور این کار را نمی‌کنند؟ آنها هزاران دانش آموز را در یک لحظه نابود کردند. مردم ایران باید باور کنند که دشمن دارند. خداوند با آیات خود این موضوع را برای ما قرار می دهد.

خطاب به مردم فرمود هر که ایمان آورد دشمنانی پیدا می کند، فرمود: اگر دشمن نمی خواهید ایمان نیاورید; بدون اینکه قابیل تو را بکشد، نمی‌توانی هابیل باشی، و نمی‌توانی یوسف باشی، بدون اینکه برادرانت تو را به چاه بیندازند. این درس را تماشا کنید.

بناهیان گفت: رسانه ها به چشم دشمن نمی آیند. از آن جمله باید دیدن و شنیدن پرچم های دشمن، دیدن جنایت و بد خوردن باشد.

وی با بیان اینکه غیرسیاسی دشمنی ندارد، گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب لعنت خدا بر کسانی که می خواهند جوانان ما اهل سیاست نباشند. این جنایات نشان می دهد که ما دشمن داریم و دشمنان ما کینه توز هستند، اگر دروازه شبستان در شب حادثه تروریستی شاهچیراگ باز می شد صدها هزار نمازگزار شهید می شدند. اما ما دشمنان را نابود می کنیم زیرا از این راه عقب نشینی نمی کنیم و نفرت آنها را در گلویشان فرو می بریم.

پناهیان با اشاره به شعار “خون در رگ های ما هدیه به رهبر ماست”، گفت: مردم نمی خواهند برای حفظ رهبر خود خون اهدا کنند. این شعار متعلق به دوران دفاع مقدس است که ۲۰۰ هزار شهید تقدیم کردیم. در حال حاضر اختیارات ما خیلی بیشتر از اینهاست. ملت ایران باید در مقابل رهبر خود که از مدت ها قبل بر ضرورت تبیین جهاد تاکید کرده است قیام کنند. رهبر انقلاب آینده را می دانستند.

وی بیان کرد: وقتی فرهنگ جامعه به سمت پیشرفت پیش می رود، شایعه پراکنی می شود و جهاد برای تفسیر وظیفه تک تک ماست. دفاع مقدس و دفاع از حرم وظیفه کافی بود ولی جهاد تفسیر یک وظیفه عینی است.

پناهیان گفت: نمی توانم از درس اول شهادت شاهچیراگ بگذرم اما بار دیگر اطمینان می دهم که ما دشمن داریم و دشمن از ما کینه دارد. دشمن را بسیار بیشتر از گذشته از ملت ایران متنفر کرد. اگر امام جمعه شیراز یک بار شهید شد حالا می خواهد همه را تیرباران کند چون مردم ایران همچنان در مقابل او مقاومت می کنند و از مشکلات اقتصادی خود خسته نشده اند. پس می خواهند از این ملت انتقام بگیرند.

وی افزود: کاری که دشمنان در عراق و سوریه انجام می دهند جلوی چشم ماست. ما نباید عقب نشینی کنیم. از ملت ایران می خواهم که وارد عمل شود. ما باید در مقابل دشمن اقدام کنیم.

پناهیان گفت: دشمنان با ایجاد ناامنی و هرج و مرج به دنبال ترساندن و فرسودگی ملت ایران هستند و امیدوارند با بمباران از آب گل آلود ماهی بگیرند. آنها بمباران می کنند و می خواهند به مردم یادآوری کنند که ما خودمان این کار را کردیم.

وی افزود: هرکسی که از آن بیشتر می ترسد شایعه را می پذیرد و دشمنان با ترس سعی می کنند اقتدار خود را به ملت ایران تحمیل کنند و با ضرباتی که وارد می کنند تلاش می کنند ملت را خسته کنند.

بنهیان گفت: متأسفانه چند روحانی عمامه پوش و در رأس آن برخی از سیاسیون بزرگوار این کشور الگوی ابوموسی اشعری را طراحی کرده اند و کاری به جبهه حق از باطل ندارند. ای امّا، چون کور بودی و ندیدی که بسیجی اسلحه نبرد، کتک خورد و شهید شد، خشونت نکرد و برای امنیت مردم جان داد، لعنت خدا بر تو که گفتی طلبه مرتکب نشو. HNF. مرگ بر شما منافقین

وی با ذکر اینکه اسلام دین رحمت است، گفت: اسلام حتی کفار ساکن در سرزمین های اسلامی را پناه می دهد و به خون و ناموس آنها احترام می گذارد. اگر کافر به شنیدن قرآن علاقه دارد، باید به او اجازه گوش دادن به قرآن را بدهید.

بناهیان گفت: اسلام به همه ملت ها و ملت ها احترام می گذارد. همه افرادی که تحت حمایت اسلام هستند از حقوق شهروندی برابر برخوردارند.

وی گفت: کسانی که حادثه ناگوار را به شاهچیراگ دادند و کسانی که این پشت صحنه را حمایت کردند و آماده کردند برای کارشان چه توجیهی دارند و چگونه می توانیم کارشان را توجیه کنیم. آیا می توان افرادی را که در یک مکان جمع شده اند کشت؟

پناهیان ادامه داد: ایمان اجازه ترور نمی دهد و فریب را مهار می کند. مؤمن و مسلمان خیانت نمی کنند. گرچه انسان در جبهه ها از وطن و ارزش های آن دفاع می کند و دفاع از انسان در جنگ را همه دنیا می پذیرند، اما چگونه می توانیم این حادثه عجیب را بپذیریم که شخصی شبانه وارد حرم مطهر و منتسب به مردم شود. آل بیت؟ (ص) و مردم بی گناهی را که برای انجام فریضه الهی به این مکان آمده بودند تیرباران کردند و زن و مرد و پیر و جوان را کشتند.

وی افزود: این به خاطر حادثه ای است که چندی پیش در کشور ما رخ داد و اکنون ۴۰ روز است که هرج و مرج به وجود آمده است، اما واکنش به این حادثه تلخ که ۱۳ نفر در آن به شهادت رسیدند چیست؟

رئیس مرکز پژوهش‌های مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از جان باختن خانواده‌ای در حادثه شاهچیراگ (علیه‌السلام) خبر داد و گفت: مردم با برادران هموطن، مسلمان و مذاهب شما همدردی می‌کنند. چه کسی می تواند قبول کند که یک خانواده در یک لحظه سه عضو خود را از دست بدهد؟

پناهیان خاطرنشان می کند: آیا افرادی که چنین کارهایی انجام می دهند شستشوی مغزی می شوند؟ مردم را کشتند. در قرآن آمده است که هر کس جان بی گناهی را بکشد، گویی همه انسان ها را کشته است. و قرآن شدیدترین عذاب را برای کسی که جانی محترم و مؤمن را بکشد نازل کرده است و خداوند متعال برای او عذابی دردناک آماده کرده است.

وی گفت: از مسئولان ذیربط، دستگاه های امنیتی و قوه قضاییه می خواهیم تلاش کنند تا از این موارد ساده غافل نشوند. ما باید خود را به جای کسانی بگذاریم که عزیزانشان را در این حادثه از دست دادند. مکان کودکی که خانواده خود را از دست داده است.

بناهیان بر لزوم قاطعیت در برخورد با عاملان این حادثه تاکید کرد و گفت: ما در کشوری زندگی می کنیم که از امنیت برخوردار است. نعمت امنیت نعمتی است که هیچ ارزشی ندارد.

وی افزود: وقتی امنیت نباشد کار، استراحت، درس و فرهنگ نیست. نعمت امنیت نعمت بزرگی است. برخی می خواهند این نعمت را از کشوری با امنیت خوب در خاورمیانه بگیرند. ما باید سعی کنیم لطف امنیت را حفظ کنیم.

پناهیان ادامه داد: آنها قصد دارند امنیت کشور را برهم بزنند و مردم را نسبت به یکدیگر بدبین کنند. این حرکات ناامیدانه نشان می دهد که آنها سعی در برهم زدن امنیت داخلی دارند. ما باید هوشیار باشیم و این امنیت را از مدیران سیستم بخواهیم. انسان تا به فیض نزدیک نشود قدر لطف را نمی داند، اما وقتی لطف از بین رفت قدر لطف را می داند.

فرمود: اسلام دین رحمت است و رحمت هم حدودی دارد. حیف کسانی که به بیگناهان تیراندازی می کنند و زن و مرد و پیر و جوان و حتی کودک را می کشند، این ظلم است. خداوند هم می گوید باید در مقابل بی عدالتی بایستید.

پناهیان با بیان اینکه دشمن در کمین است، خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال فرصتی است که فرصت را غنیمت شمرده و ضربه بزند. بنابراین مسئولان امنیتی کشور باید هوشیار باشند.

رئیس مرکز پژوهش های مقام معظم رهبری گفت: تعداد زائران حرم احمد بن موسی (علیه السلام) پس از کرونا بیش از پیش افزایش یافته است. این اتفاق خوب نشان از ایمان مردم دارد.