“این یک سخنرانی عجیب بود”: لتیتیا جیمز هنگام دفاع از گزارش Cuomo ، آب را برای صبحانه آزمایش می کند


لتیتیا جیمز ، دادستان کل ایالت نیویورک از تحقیقات دفتر خود در مورد ادعاهای آزار و اذیت جنسی علیه فرماندار سابق اندرو کومو دفاع کرد ، اولین و واضح ترین اظهارات وی در مورد گزارش 168 صفحه ای که در نهایت منجر به استعفای وی شد ، در حالی که آزمایش می کرد بسیاری به عنوان یک سخنرانی عجیب برای نامزدی احتمالی فرماندار شنیده اند.

او در جلسه انجمن بهتر نیویورک (ABNY) ، گروهی از رهبران کسب و کار ، گفت: “تا کنون ، من تصمیم گرفته ام که راه بزرگی را در پیش بگیرم ، من تصمیم نگرفتم که با جزئیات پاسخ دهم – اما امروز تمام شد.” و شهروندان شهر ، که در منهتن پایین برای اولین رویداد حضوری خود در نزدیک به دو سال ملاقات می کردند.

جیمز با لحنی عمدی و متزلزل سعی کرد به انتقاد مداوم طرفداران فرماندار سابق مبنی بر اینکه تحقیقات وی تحت تأثیر سیاست قرار گرفته است ، پاسخ دهد. او با اشاره به این نکته که خود کوئومو ادعاهای آزار و اذیت جنسی را برای تحقیق به دفتر خود ارسال کرده است ، شروع کرد. او سپس کارهایی را که دفترش انجام می داد با کارهایی که کوئومو در زمان دادستان کل ایالت بر عهده داشت مقایسه می کرد و در مورد فرمانداران الیوت اسپیتزر تحقیق می کرد.

در مقایسه ، او گفت که دفتر وی فقط 20 روز طول کشید تا با استفاده از یک وکیل داخلی در مورد اسپیتزر تحقیق کند. وی به استخدام بازرسان خارجی “به دلیل تجربه آنها” اشاره کرد و پنج ماه طول کشید تا با 179 نفر مصاحبه شود و هزاران شواهد مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

با اشاره مکرر به وی ، “آقای کومو ، “او گفت ، و افزود که شواهدی که محققان وی دریافت کرده اند از ادعاهای زنان علیه وی حمایت می کند. سپس از زمان انتشار این گزارش رفتار او را دنبال کرد ، جایی که او سعی کرد منتقدان را هدف قرار دهد.

وی هیچ گاه به دلیل تاثیری که رفتار وی بر دولت ایالت ما داشته است ، پاسخگو نبوده است. بنابراین بیایید آنچه را که مهم است از دست ندهیم. ” “این من نیستم. آقای کوئومو نیست. آنها بازماندگان آزار و اذیت او هستند.”

جیمز سپس روی دیدگاه خود در مورد نحوه عملکرد دولت متمرکز شد و خواستار این شد که وزارت بهداشت چگونه تصمیماتی را با انگیزه سیاسی در طول همه گیری گرفته و نحوه اداره این سازمان در مورد مرگ و میر در خانه های سالمندان را مورد بررسی قرار داده است.

“هنگامی که زمان تصمیم گیری مرگ و زندگی در مورد بیماران مبتلا به COVID فرا رسید ، زمان به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به مرگ و میر ناشی از COVID ، در مورد ایمنی آسیب پذیرترین افراد در خانه های سالمندان فرا رسید ، این سوال مطرح نشد که چه چیزی برای نیو مفیدتر است. یورک ، “جیمز گفت. وی افزود: “این پرسش همیشه از دیدگاه سیاسی مورد بررسی قرار گرفته است ، که برای برخی از مردم بهتر است و در نتیجه ، بسیاری از وزارت بهداشت را ترک کرده اند.”

جیمز گفت که باید به آژانس ها اجازه داده شود که به طور مستقل فعالیت کنند ، و تخصص خود را در زمینه سیاست به ارمغان بیاورند ، در حالی که سیاست را از معادله خارج می کنند.

وی به ویژه خواستار لغو کمیسیون اخلاق دولتی ، کمیسیون مشترک اخلاق عمومی (JCOPE) شد ، نهادی ضعیف و مورد انتقاد گسترده که بی دندان و دارای انگیزه سیاسی تلقی می شد. در عوض ، او گفت که باید با “یک مقام مسئول مستقل” جایگزین شود.

“نهاد اخلاقی JCOPE ما برای شکست طراحی شده است. شاید به همین دلیل است که او به J-joke معروف است. ” “خجالت آوره.” در حال حاضر ، کمیسیونرهای سپاه توسط فرماندار و رهبران قانونگذار ایالت منصوب می شوند ، همان افرادی که رفتار آنها باید افسران پلیس باشد.

هنگامی که مجری رویداد ، استیون روبینشتاین ، رئیس ABNY ، از او پرسید که آیا قصد دارد برای فرمانداری نامزد شود ، جیمز با کسالت بازی کرد: حالا آن کار را تماشا کنید. ”

با این حرف ، جیمز بدون پرسیدن سوال دیگری رفت.

این سخنرانی پر جنب و جوش با تشویق شدید سالن شلوغ ماریوت در خیابان وست استقبال شد و بسیاری از شرکت کنندگان آن را به عنوان یک آزمایش آشکار برای حراج دولتی آینده توصیف کردند.

“من فکر می کنم این سخنرانی عجیبی برای این مخاطب بود [a run for] جورج آرتز ، مشاور طولانی مدت کمپین و ارتباطات گفت. وی افزود: “و همه افراد حاضر در اتاق ، پس از گوش دادن به آن سخنرانی ، می دانند که وی برای فرمانداری کاندیدا شده است.”

اگر او تصمیم به نامزدی بگیرد ، او گفت که جیمز برای هر محرکی که بتواند او را شکست دهد کاندیدای سختی خواهد بود ، در حالی که اذعان داشت که فرمانداری کتی هوچول مزیت فعلی این دستور را دارد. او گفت: “اما تیش به خوبی تمرین می کند ، وضعیت را می شناسد و در پایگاه خود بسیار محبوب است.”

حتی کسانی که هنوز از موقعیتی که او برای آن نامزد می شود مطمئن نیستند ، می گویند که از نامزدی وی هیجان زده هستند ، به ویژه در بین زنان منتخب در مجلس.

شهردار کارلینا ریورا ، عضو شورا ، می گوید: “من فکر می کردم که این چشم انداز برای چندین دفتر دولتی ارائه شده است و من امیدوار کننده و بسیار بسیار آماده هستم تا به این جامعه به ویژه بگویم که برای حمایت از آنها چه خواهد کرد.”

بحث در مورد نامزدهای احتمالی دولت همچنان تشدید می شود. این سخنرانی جیمز تنها یک روز پس از آن انجام شد که جمعه ویلیامز وکیل عمومی برنامه خود را برای راه اندازی یک کمیته اکتشافی برای نامزد احتمالی دولت اعلام کرد. شهردار بیل دی بلاسیو ، که به مدت محدودی در پایان سال محدود می شود ، همچنین نامزدی برای سمت مدیر اجرایی ایالت را رد نکرد.

دو بلاسیو در جلسه روزانه خود در روز چهارشنبه گفت: “من می خواهم خدمت کنم و راه مناسب برای خدمت و زمان مناسب برای خدمت را پیدا خواهم کرد.”

این اولین صبحانه ABNY در 21 ماه گذشته بود که در هتلی در Marriott و در فاصله چند قدمی Ground Zero برگزار شد. آخرین سخنران که به گروه سخنرانی کرد ، اریک آدامز ، رئیس بروکلین و شهردار دموکرات بود.

این نکته در مورد جیمز از بین نرفت ، زیرا از ظاهر شهردار بعدی بعنوان راهی برای اذیت کردن مردم در مورد اقدامات احتمالی خود استفاده کرد.

“اریک آدامز آخرین بار اینجا بود و اکنون نامزد حزب دموکرات است. من اینجا هستم ، لتیتیا جیمز ، و بنابراین ، چه کسی می داند “، او با خنده گفت. “در این مورد چیزی نخوانید.”

دیدگاهتان را بنویسید