این مهاجر سوری در مرز لهستان و بلاروس پیدا شد


وارسوا ، لهستان (AP) – پلیس لهستان روز پنجشنبه اعلام کرد جسد یک مهاجر سوری را در نزدیکی مرز پیدا کرده است …

وارسوا ، لهستان (AP) – پلیس لهستان روز پنجشنبه اعلام کرد جسد یک مهاجر سوری را در نزدیکی مرز با بلاروس پیدا کرده است که آخرین مرگ در بین افرادی است که سعی می کردند از طریق جنگل های انبوه و باتلاق از مرز شرقی اتحادیه اروپا عبور کنند.

توماش کروپا ، سخنگوی پلیس بیالیستوک گفت که یک هلیکوپتر پلیس روز چهارشنبه جسد این مرد را در یک میدان دید. اسناد پیدا شده بر روی جسد نشان می دهد که او یک مرد 24 ساله سوری است که از اواسط سپتامبر در بلاروس بوده است.

دادستان در حال تحقیق درباره مرگ است.

در ماه آگوست ، هنگامی که تعداد زیادی از مردم عراق ، ایران ، سوریه و افغانستان و آفریقا شروع به تلاش کردند ، حداقل 6 مهاجر دیگر بر اثر خستگی در مرز لهستان و بلاروس جان خود را از دست دادند. به امید رسیدن سرانجام به آلمان ، آنها در نوار مرزی جنگلی بدون هیچ گونه غذا و حفاظتی در برابر عناصر زمین گیر کردند.

لهستان می گوید مینسک پشت ورود مهاجرانی است که ویزای توریستی رایگان و پروازهای سبک به بلاروس را در چارچوب “جنگ ترکیبی” علیه اتحادیه اروپا در واکنش به تحریم های اتحادیه علیه رژیم الکساندر لوکاشنکو ، رئیس جمهور این کشور ارائه می دهند. پلیس و ارتش مرزی لهستان مهاجران را به بلاروس باز می گردانند.

وزارت خارجه لهستان روز پنجشنبه مدیر تجاری بلاروس ، الکساندر چسنوفسکی را به وضعیت مرزی احضار کرد.

مقامات لهستانی می گویند در ماه جاری میلادی تاکنون 6700 تلاش برای عبور غیرقانونی از مرزها و از آگوست در مجموع بیش از 10 هزار تلاش انجام شده است. 1500 نفر دیگر در داخل لهستان بازداشت و به مراکز نگهبانی منتقل شدند.

آنها می توانند برای حمایت بین المللی در آنجا یا برای پناهندگی ، که در صورت اعطای کل قلمرو اتحادیه اروپا را پوشش می دهد ، درخواست کنند. اما در بیشتر موارد ، رد می شود و مهاجران به کشوری که از آن وارد لهستان شده اند ، بازگردانده می شوند.

___

پوشش جهانی مهاجرت AP را در https://apnews.com/hub/migration دنبال کنید

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید