این شکایت ادعا می کند که مایکل ریگان ، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ، قوانین فدرال را نقض کرده است


مایکل ریگان ، سرپرست آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) در اوایل امسال دهها مشاور علمی مستقل را از دو کمیته اصلی اخراج کرد و به جای آنها دانشگاهیانی وابسته به آژانس بابت یارانه دریافت کرد.

استنلی یانگ ، آماری که در تحقیقات داروسازی کار کرده است و عضو سابق کمیته مشورتی علمی EPA (SAB) است ، در شکایتی که روز پنجشنبه در دادگاه فدرال در واشنگتن دی سی مطرح شد ، مدعی شد که پاکسازی ریگان در 31 مارس نشان می دهد که آژانس “با مخالفان مشکل دارد. ”

ریگان همه 47 عضو SAB ، از جمله یانگ و همچنین هر هفت عضو کمیته علمی مشورتی در مورد هوای پاک (CASAC) را رد کرد. در بیانیه ای در آن زمان ، ریگان این اقدام را با استناد به “بی نظمی در محاکمه” در دولت ترامپ – از جمله ممنوعیت اکتبر 2017 برای دانشگاهیان و مقامات غیر دولتی دریافت کمک های EPA که به طور همزمان در گروه های مشورتی خدمت می کنند ، توجیه کرد. محدود کننده[ed] شایستگی اعضا “

ریگان گفت: “تنظیم مجدد این دو کمیته مشورتی علمی این اطمینان را می دهد که آژانس بهترین دانش علمی ممکن را برای حمایت از کار ما برای حفظ سلامت انسان و محیط زیست دریافت می کند.” “امروز ما به یک فرایند آزمایش شده ، منصفانه و شفاف برای پیوستن به این نهادهای مشورتی مهم باز می گردیم.”

استنلی یانگ ، عضو سابق SAB ، شکایتی را در دادگاه فدرال انجام داده است.
رابرت الکساندر / گتی ایماژ

با این حال ، شکایت یانگ استدلال می کند که هدف واقعی پاکسازی ایجاد “کمیته ها” بوده است [that] مقررات دولت جدید را بدون ایجاد مزاحمت از طرف صنایعی که تحت پوشش این مقررات قرار گرفته اند و هزینه این مقررات را بر عهده دارند ، به ارزش میلیاردها دلار در سال ، مهر می زند. ”

این شکایت ادعا می کند که ریگان “به سرعت کمیته های جدید را با دانشگاهیان دریافت کننده میلیون ها دلار کمک های تحقیقاتی از EPA تشکیل داد.” وی ادعا می کند که انتصابات جدید ، قانون فدرال 1972 را نقض می کند که بر اساس آن کمیته های مشورتی دولتی باید “از نظر نظرات خود نسبتاً متعادل” باشند.

وی گفت: “کمیته ها اکنون به طور ناعادلانه متوازن شده اند – هم از نظر نظرات و هم وظایفی که کمیسیون ها باید انجام دهند – زیرا آنها یک عضو واحد وابسته به صنایع تحت نظارت ندارند.” “EPA همچنین اقدامات مناسبی را برای اطمینان از محافظت کمیته ها از نفوذ بی مورد انجام نداده است” ، نقض جدید این اساسنامه.

مایکل ریگان ، مدیر سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از تأسیسات بازیابی آب در روز پنجشنبه ، 8 ژوئیه 2021 ، با رسانه ها صحبت می کند
این شکایت ادعا می کند که مایکل ریگان قانون فدرال 1972 در مورد انتصابات را نقض کرده است.
کارلوس اوزوریو / AP

این شکایت همچنین ادعا می کند که EPA با عدم ارائه دلیل کافی برای اخراج و بازسازی دو شورا ، قانون دوم فدرال ، قانون رویه اداری 1946 را نقض کرد. وی خاطرنشان می کند که ریگان “ادعا نکرد که هیچ یک از اعضای سابق واجد شرایط برای خدمت در کمیته ها نبوده و یا خدمات ناخوشایندی انجام داده است. مدیر همچنین ادعا نکرد که تصمیم او با عملکرد سازمان قبلی پشتیبانی می شود. ”

جوان از قاضی می خواهد تا انتصابات ریگان را لغو کند ، از ملاقات SAB و CASAC یا انجام هرگونه فعالیتی جلوگیری کند ، و EPA را از “دریافت ، اتکا یا استفاده از” هر یک از توصیه های گروه ها تا زمان تشکیل هیئت ها “به طور قانونی متوقف کند. ”

EPA بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

دیدگاهتان را بنویسید