ایران آماده گسترش همکاری های فرهنگی با آذربایجان است – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با نخستین روز از هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو، یاسر احمدوند معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با انار کریم اف وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان تاکید کرد. تداوم و گسترش روابط فرهنگی دو کشور. یاسر احمدوند در این دیدار که با حضور قربانعلی پورمرجان، رایزن فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان برگزار شد، از میزبانی جمهوری آذربایجان برای حضور ایران و سایر کشورها برای ارائه و ارائه نشریات نوشته شده در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: ایران اسلامی با تمام ظرفیت‌ها و توان خود برای گسترش همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور تلاش می‌کند، زیرا معتقدیم این امر موجب نزدیک‌تر شدن روابط فرهنگی دو کشور و تقویت و گسترش سایر روابط اقتصادی و سیاسی می‌شود. روابط ، و غیره. روابط

احمدوند همچنین بر تداوم و گسترش همکاری های دوجانبه ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه های مختلف فرهنگی تاکید کرد.

انار کریم اف وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان با ابراز خوشحالی از حضور ایران در هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو، گفت: ایران و جمهوری آذربایجان پیوند فرهنگی عمیقی دارند و نمایشگاه کتاب باکو یکی است. از مظاهر این انجمن آماده ایم. این روابط را در همه جنبه ها گسترش دهید.

پیش از این در خرداد ماه سال جاری وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان در سفر به ایران با محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفتگو کرد. فرهنگ. و «ارشاد اسلامی» و حضور ایران در نمایشگاه‌های کتاب جمهوری آذربایجان و سالانه به بحث و تبادل نظر پرداختند و در مورد نمایشگاه بین‌المللی کتاب باکو به بحث و تبادل نظر پرداختند.

هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو از ۱۳ اکتبر آغاز شده و تا ۱۷ اکتبر ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

خانه کتاب و ادبیات ایران با حضور در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب باکو بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب پیشرو در حوزه‌های ادبیات، کودک، نوجوان، رمان، شعر، ایرانی، هنری و گردشگری را عرضه می‌کند.