ایده های نوآورانه باید در چارچوب زیرساخت ها و قانونی باشد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، هادی تنهیف سخنگوی شورای نگهبان عصر امروز یکشنبه (۳۰ خرداد ۱۴۰۱) از بخشهای مختلف خانه خلاقیت و نوآوری مجلس شورای اسلامی بازدید کرد. ).

در این بازدید مدیر این گروه بابک حمیدیا ضمن تشریح روند کار و ایده پردازی گزارشی از اقدامات انجام شده در این مرکز را به سخنگوی شورای نگهبان ارائه کرد.

طحنذیف در این بازدید که جمعی از مدیران اجرایی شورای نگهبان نیز حضور داشتند، راه اندازی این مجموعه را به خودی خود اقدامی بدیع دانست و امیدواریم خانه خلاقیت و نوآوری قوه مقننه باشد. منشأ برکت در عرصه قانون گذاری در آینده است.

وی افزود: به نظر می رسد باید تمهیداتی از سوی خانه خلاقیت و نوآوری در مجلس اندیشیده شود تا به اثری که هدف این مجموعه است دست یابد.

سخنگوی شورای نگهبان خطاب به مدیران خانه خلاقیت و نوآوری تاکید کرد: البته شما رقیب سایر مراکز تحقیقاتی و پژوهشگاهی نیستید، اما می توانید بازویی برای پیوند این مراکز با نهادها و حمایت ها باشید. ایده ها و نوآوری های آنها یا ترویج ایده های نوآورانه آنها.» از گروه بندی استفاده کنید.

به گفته تهذف: معمولاً وقتی نوآوری به میان می‌آید، خاستگاه اصلی آن ذهن‌های حوزه کاربرد است، زیرا قوانین مقدمات اجرا را مشخص می‌کنند، اما نحوه انجام کارها نیازمند نوآوری است.

وی خاطرنشان کرد: تسلط شما بر قوانین موجود باید ضروری باشد، به طوری که وقتی می خواهید یک ایده بدیع به نمایندگان مجلس بدهید، باید مطابق ساختارهای قانونی باشد.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: برای حل مشکلات موجود باید دید چندوجهی به مسائل داشت و معمولا نگاه تک بعدی مضر است.

«پژوهشگاه شورای نگهبان می‌تواند تا حد امکان به مجلس خلاق و مبتکر در حل مشکلات موجود کمک کند و یکی از کمک‌های پژوهشکده شورای نگهبان می‌تواند کمک به شناخت ساختارها و قوانین اساسی کشور باشد. ایده های نوآورانه در چارچوب ساختارهای حقوقی شکل می گیرند.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان خطاب به مدیران کانون توصیه کرد: موارد خاص را شناسایی و نظام مشکلات خود را به طور دقیق تعریف کنید و سپس در مسیر رفع مشکلات و مشکلات شناسایی شده اقدام کنید. به عنوان مثال، یکی از اولویت های کاری شما می تواند اصلاح ساختار بودجه، اصلاح قوانین انتخاباتی، برنامه هفتم توسعه و … باشد.