ایجاد چالش توسعه خدمات بر اساس داده های باز ۱۴۰۱ – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، پژوهشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری اداره کل IEEE ایران و با حمایت مرکز تحقیق و توسعه همراه اول اقدام به انجام این کار کرده است. چالش “توسعه سرویس مبتنی بر داده های باز ۱۴۰۱” از ۲۸ تا ۲۹ و در آبان ماه ۱۴۰۱ برگزار می شود.

این چالش بر اساس موضوعات سلامت، پردازش تصویر، امور مالی، بانکداری، انرژی، بهره برداری از داده های باز و کاربردهای مختلف است.

همچنین هدف آن تثبیت فرهنگ رهایی داده در کشور در راستای توسعه پایدار، عدالت و شفافیت در تلاش برای دستیابی به مدیریت هوشمند و در نتیجه تصمیم گیری دقیق و به موقع با ارائه خدمات مبتنی بر داده است.

برای این رویداد، پنل‌های تخصصی از جمله پنل تخصصی «داده‌های باز؛ فرصت‌ها و چالش‌های توسعه خدمات» تدارک دیده شده است که وحید شاه منصوری، رئیس مرکز تحقیقات و توسعه یکم حمال در آن شرکت خواهد کرد. از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۶:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۸ آبان ۱۴۰۱ به صورت حضوری در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام می شود.

علاقه مندان به این چالش می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از برنامه و کمیته ها به وب سایت مراجعه کنند https://odc.itrc.ac.ir بازدید.

لازم به ذکر است مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در راستای حمایت از حرکت توسعه خدمات مبتنی بر داده های باز، هدایایی فوق العاده را به تیم های برتر حاضر در این دوره از چالش مذکور تقدیم می کند.