اگر هنرمندی در مورد اتفاقات اخیر اشتباه کند، راه بازگشت باز است


وزیر ارشاد گفت: اگر فردی از اهالی فرهنگ و هنر در حوادث اخیر اشتباه کرد راه بازگشت باز است و ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خدمت آنها هستیم.

به گزارش ایسنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۶ مهر در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نهاد ما حل مشکلات همه اهالی فرهنگ و هنر است مگر اینکه هیچکس نیاید. این نتیجه گیری به هر دلیلی در چارچوب های خاص کار نخواهد کرد.

محمدمهدی اسماعیلی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: در اتفاقات اخیر دشمن تمام تلاش خود را برای مشارکت دادن جامعه فرهنگی و هنری به کار گرفته است، اما بخش عمده ای از اهالی فرهنگ و هنر در این زمینه با احتیاط عمل کردند، لذا این موضوع نابجا است.” قدردانی می شود.

وی ادامه داد: جریان مسموم رسانه ای که وابسته به دستگاه های بیرونی است با افترا و توهین و ایجاد فشارهای رسانه ای شدید و وادار به پاسخگویی سعی در نفوذ اهالی فرهنگ و هنر داشته است؛ به همین دلیل برخی از اهالی فرهنگ هنر و رسانه ممکن است در این فضای مسموم جنگ رسانه ای گسترده دشمن سهل انگاری کند، اما اکثریت قریب به اتفاق هنرمندان با احتیاط عمل کردند.

یکی از اعضای شوراهای انقلاب فرهنگی تاکید کرد: ما همواره اعلام کرده‌ایم که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خانه همه اهالی فرهنگ و هنر است و پا به پای همه کسانی هستیم که بر اساس قوانین کشور فعالیت می‌کنند. جمهوری اسلامی. در خدمت آنهاست.

و اسماعیلی ادامه داد: اگر کسی از اهالی فرهنگ و هنر نسبت به اتفاقات اخیر اشتباه کرد راه بازگشت باز است و ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خدمت ایشان هستیم و امیدواریم بعد از این اتفاقات به همه ثابت خواهد کرد که دشمن در حالی که در وحدت ملی است و صلح را در کشور بر هم می زند به دنبال جدایی است. از سوی دیگر دشمن به دنبال ایجاد فضای ناامیدی در جامعه است و هیچکس نباید ناامیدی را به دل مردم تزریق کند و در نهایت امیدوارم با آرامشی پایدار در کشور و درس گرفتن از حوادث اخیر. در آینده با چنین مسائلی مواجه نخواهیم شد.

همانطور که وزیر فرهنگ درباره وضعیت بسترهای داخلی گفت: با توجه به اتفاقات رخ داده در کشور و تصمیمات متولیان امنیتی، معتقدیم خدمات داخلی بسترها و شبکه های پیام رسانی باید پاسخگوی نیاز مردم باشد. و باید یک پلت فرم قابل اعتماد باشد. حس اعتماد عمومی را در افراد ایجاد کنید.

و درباره برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تقویت چارچوب های فرهنگی در موضوع عفاف و حجاب گفت: معتقدیم هر مقوله فرهنگی اقتضائات فرهنگی خاص خود را می طلبد. عفاف یک موضوع فرهنگی است و لذا حوزه های فرهنگی باید در این زمینه پیشگام باشند.

اسماعیلی افزود: من به عنوان وزیر فرهنگ در جلسات کمیته فرهنگی شورا و شورای عالی انقلاب فرهنگی این نکته را مطرح کردم و معتقدم بار اولیه مقوله عفاف و حجاب باید بر دوش مردم باشد. بر دوش نهادهای فرهنگی است و اولویت با نگاه فرهنگی و اقدامات گسترده و مثبت در موضوع عفاف و حجاب است.

وی در خاتمه درباره جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر امسال از نظر ژانر و نوع فیلم نسبت به دوره های گذشته بیشترین تنوع را دارد و وزارت ارشاد نزدیک به ۱۰۰ پروانه ساخت صادر کرده است. فیلم های زیادی در ژانرهای مختلف وجود دارد و کارگردانان، تهیه کنندگان و بازیگران مطرح کشور در حال تولید فیلم برای جشنواره فیلم فجر هستند.