اگر اروپا گزینه تعامل و همکاری را انتخاب کند، می تواند انتظار واکنش مثبت ایران را داشته باشد


معاون سیاسی وزیر امور خارجه لهستان در دیدار با معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: ایران از نقش سازنده لهستان برای صلح و ثبات پایدار در عرصه بین المللی حمایت می کند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان روز یکشنبه میزبان معاون وزیر امور خارجه لهستان بود.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به توانمندی های سیاسی و اقتصادی لهستان و جایگاه این کشور در اتحادیه اروپا گفت: ایران از نقش سازنده لهستان برای صلح و ثبات پایدار در عرصه بین المللی حمایت می کند.

باقری با اشاره به نقش ثبات و امنیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه تاکید کرد: در هر زمینه ای اگر اروپا گزینه تعامل و همکاری را انتخاب کند می تواند انتظار پاسخ مثبت از جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به تلاش ایران برای پایان دادن به درگیری‌های مسلحانه در اروپا، گفت: منافع کشورهای اروپایی ایجاب می‌کند که میز مذاکره بیش از هر گزینه دیگری برای حل اختلافات در دسترس باشد.

پاول یابولینسکی معاون وزیر امور خارجه لهستان نیز در چارچوب برگزاری نشست رایزنی های سیاسی در دیدار با معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان روابط دوجانبه، مسائل منطقه ای و بین المللی از جمله جنگ اوکراین را مورد بررسی قرار داد. . بین ایران و لهستان