اولین نمایشگاه محصولات دانش بنیان سیستان و بلوچستان افتتاح می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، فرید شاهمرادی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نمایشگاه محصولات مبتنی بر دانش، فناوری و نوآوری سیستان و بلوچستان از ۱۷ تا ۱۹ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی زاهدان افتتاح می شود.

وی ادامه داد: این نمایشگاه به همت پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و با همکاری مرکز تعاملات بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق، نوآور و نوآور برگزار می‌شود. شتاب دهنده های تخصصی کسب و کار.” همچنین شرکت های حامی بازاریابی بسترهای نوظهور و کارآفرینان به عنوان اولین نمایشگاه تخصصی استانداری در سال جاری و اولین نمایشگاه با شعار سال در کشور برگزار می شود.

مدیر مرکز نوآوری صنایع خلاق واحه علم و فناوری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ۱۴۰ شرکت فناور، ۳۷ شرکت خلاق و ۲۴ شرکت دانش بنیان در نمایشگاه محصولات دانش بنیان استان حضور خواهند داشت، خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه ۱۱۰ غرفه دانش بنیان برگزار می شود. شرکت‌ها و اعضاء مبتکران در پارک علم و فناوری استان و هشت دانشگاه در استان حضور خواهند داشت.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی دستاوردها و توانمندی های شرکت های مبتنی بر دانش و خلاقیت در استان به دستگاه های اجرایی و همکاری با آنها و از سوی دیگر معرفی این توانمندی ها به مردم استان عنوان کرد. منطقه تحریم به عنوان الگوهای موفق در علم

شاهمرادی افزود: غرفه های این نمایشگاه بر اساس موضوعات تجاری دسته بندی شده اند به طوری که حوزه های تخصصی برای شرکت های دانش بنیان، حوزه های تخصصی شرکت های فناور و حوزه های تخصصی برای شرکت ها و دانشگاه های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

وی از افتتاح دو پلتفرم در نمایشگاه محصولات دانش در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه با همکاری سازمان صمت، معرفی توان علمی منطقه برای صادرات محصولات به بازارهای افغانستان و کشور است. بلوچستان.” پاکستان.» این کار به منظور حضور سفرای این دو کشور در نمایشگاه انجام شد.

مدیر مرکز نوآوری صنایع خلاق پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۲۰۶ شرکت فعال در پارک علم و فناوری استان وجود دارد، گفت: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت تخصصی با هدف توسعه نوآوری و انجام دانش فعالیت می کند. تلاش کنیم تا با بهره گیری از جوان گرایی نخبگان بتوانیم نیازهای استان را برطرف کنیم.

وی تاکید کرد: علم و فناوری سیستان و بلوچستان به عنوان مجموعه ای موفق تاکنون بیش از ۲۵ نمایشگاه تخصصی برگزار کرده است و در تیرماه امسال پنج بنگاه خلاق از استان برای احیای صنایع دستی استان راهی نمایشگاه اروپای پرتغال شدند.

انتهای پیام/ ۳۱۳۹
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید