اولین آمریکایی که واکسن COVID را دریافت کرد ، به تازگی تقویت کننده دریافت کرده است. در اینجا نحوه بدست آوردن آن آمده است.


در دسامبر سال گذشته ، پرستار ساندرا لیندسی اولین نیویورکی – و آمریکایی – شد که دوز واکسن COVID -19 را خارج از آزمایش بالینی استفاده کرد. طی 300 روز آینده ، 216 میلیون نفر در ایالات متحده در مبارزه برای شکست همه گیری به آن ملحق خواهند شد.

او به عنوان مدیر مراقبت های ویژه در مرکز پزشکی یهودی لانگ آیلند هورث هلث ، در خط مقدم رشد هر گونه بیماری کووید ، از جمله رشد اخیر دلتا بوده است.

و روز چهارشنبه ، لیندسی – که دارای مدرک دکترا است – و دو دریافت کننده اولیه واکسن دیگر ، واکسن های تقویت کننده دریافت کردند.

دکتر لیندسی می گوید: “احساس فوق العاده ای دارم. بلند شده و بیرون آمده ام. درست مانند دو عکس اول پاسخ دادم.”

اکنون ، مردم در سراسر کشور عکس های بیشتری از واکسن Pfizer-BioNTech دریافت می کنند ، که تنها واکسنی است که در حال حاضر واجد شرایط دوز سوم است. افرادی که از واکسن های جانسون و جانسون و مدرن استفاده می کنند باید منتظر بمانند.

این یکی از دستورالعمل های زیادی است که نیویورکی ها قبل از رفتن به داروخانه برای گرفتن عکس اضافی باید بدانند. در اینجا چند مورد دیگر وجود دارد.

چرا به هر حال به تقویت کننده نیاز دارم؟

واکسن های کووید در پیشگیری از بیماری های شدید ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ بسیار عالی هستند. و همچنین خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهند. (یادآوری: واکسن های Pfizer و Moderna در ابتدا مجاز به دو عکس بودند ، در حالی که Johnson & Johnson با یک دوز واحد ارائه شد.)

اما مطالعات نشان می دهد که محافظت در برابر واکسن Pfizer – در برابر عفونت ها و بستری شدن در بیمارستان – ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد. با وجود این واقعیت که واکسن mRNA نیز هست ، به نظر می رسد که تزریق Moderna در حال حاضر بهتر از داروی Pfizer است.

دکتر سلین گوندر ، متخصص بیماریهای عفونی و اپیدمیولوژیست در دانشگاه نیویورک و بیمارستان بلوو این هفته گفت: “من تعجب نخواهم کرد اگر توصیه هایی برای مشمولان Moderna برای تحریک کمی محدودتر از توصیه های Pfizer باشد.”

به نظر می رسد کاهش بیشتر در افراد مسن ، افراد دارای نقص ایمنی و کارگران بهداشتی شایع است.

کارگران خط مقدم نیز با کاهش کارآیی واکسن در برابر ابتلا به ویروس در حدود شش ماه روبرو هستند.

نوع دلتا متهم به کاهش این اثربخشی است ، اگرچه تا حدی می تواند به دلیل بازگشایی اقتصاد و افزایش مواجهه روزانه باشد.

“ما نگران افزایش احتمالی زمستان هستیم. دکتر لیندسی گفت: “من و پرستاران خسته شده ایم.” ما از این که چند نفر را از دست داده ایم ناراحت هستیم. آنها دوستان ما ، همسایگان ما ، همکاران ما ، آمریکایی ها هستند. ”

همراه با کاهش طبیعی ایمنی در طول زمان ، به این معنی است که برخی از ما می توانیم از یک ضربه استفاده کنیم.

خوب ، پس چه کسی به تقویت کننده نیاز دارد؟

در حال حاضر ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه می کنند که برای افراد بالای 65 سال ، افراد بالای 50 سال با شرایط بهداشتی که آنها را در معرض بیماری شدید قرار می دهد ، و ساکنان بزرگسال موسسات مراقبت طولانی مدت ، از تقویت کننده استفاده کنند. . طولانی

بزرگسالان جوانتر با شرایط قبلی از قبل نیز واجد شرایط هستند ، اگرچه مقامات در CDC می گویند که افراد در این گروه ها باید بر اساس مواجهه فردی و خطر بیماری شدید تصمیم گیری کنند.

دکتر دیوید بوخولز ، متخصص مراقبت های اولیه در دانشگاه کلمبیا می گوید: “این گروه علامت سوال است.” “اما اگر سوالی دارید ، فقط می توانید با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید.”

کارگران خط مقدم در محیط های پرخطر – مانند زندان ها ، مدارس و بیمارستان ها – و افرادی که در محیط های مشابه با هشدارهای مشابه زندگی می کنند نیز واجد شرایط هستند.

چه زمانی محرک های دیگر واکسن ها آماده می شود؟

دریافت کنندگان واکسن های جانسون و جانسون و مدرنا باید در حال حاضر حتی در صورت واجد شرایط بودن ، از آمادگی لازم برخوردار باشند. CDC می گوید به محض دریافت آژانس های فدرال به داده های مورد نیاز ، راهنمایی هایی را در مورد فراخوان این گروه به اشتراک می گذارند.

جانسون اند جانسون در اوایل هفته جاری اعلام کرد که در حال به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با سازمان غذا و دارو است. شرکت نیوجرسی اعلام کرد که متوجه شده است که واکسن دوم می تواند اثر واکسن را از 79 درصد به بیش از 90 درصد برساند و آن را با رقبای مجاز خود مطابقت دهد.

قرار است یک کمیته مشورتی FDA در 14 و 15 اکتبر برای بررسی آتش سوزی های تقویت کننده برای Moderna و Johnson & Johnson ملاقات کند. در حال حاضر مشخص نیست که آیا به ذینفعان Pfizer اجازه داده می شود از تقویت کننده های مارک دیگر عکس بگیرند یا برعکس – اما موسسه ملی بهداشت این موضوع را در نظر دارد.

دکتر Gounder در Science Friday گفت: “NIH در حال مطالعه هر گونه ترکیب احتمالی Pfizer ، Moderna و J&J است – که شما ابتدا به دست آوردید و باید به عنوان یادآوری دریافت کنید – تا ببینید کدام ترکیب بهتر است.” “ما باید از اواسط تا اواخر اکتبر اطلاعاتی در مورد همه این رژیم های ترکیبی داشته باشیم.”

دکتر Chloe Teasdale ، استادیار اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دانشکده کارشناسی ارشد بهداشت عمومی CUNY ، گفت: صرف نظر از این ، این افراد هنوز از مزایای اولین چرخه کامل واکسن ها برخوردار هستند.

وی گفت: “اثربخشی واکسن ها همچنان بالا است.” مردم هنوز باید احساس کنند که حتی بدون هیچ انگیزه ای محافظت می شوند. “

فرض کنید من واجد شرایط هستم. چه زمانی باید تقویت کننده دریافت کنم؟

با توجه به CDC ، اگر شش ماه یا بیشتر از دومین ضربه Pfizer می گذرد ، خوب است. برای سادگی ، دکتر بوکولز پیشنهاد می کند که شش ماهگی دوز دوم را انتخاب کنید.

تنها استثنا این است که در هنگام دریافت دوز اول – به دلایلی مانند شیمی درمانی یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی ، دچار نقص ایمنی شده اید. در این صورت ، شما واجد شرایط دریافت دوز اضافی واکسن COVID 28 روز پس از تزریق دوم هستید. این از نظر فنی تقویت کننده نیست – بلکه یک دوز اضافی برای به دست آوردن ایمنی افراد دارای نقص ایمنی در سطح برابر با بقیه جمعیت واکسینه شده است.

استفاده از تقویت کننده همزمان با واکسن آنفولانزا نیز خوب است.

خوب ، من واجد شرایط هستم شش ماه گذشت. آیا برای گرفتن عکس به مرکز جاویتس برمی گردم یا چه؟

برخی از سایتهای واکسیناسیون انبوه نیویورک ، از جمله مرکز جاویتس ، تعطیل شده و برخی دیگر کاهش یافته است. بنابراین بهترین گزینه داروخانه محلی شما ، پزشک مراقبت های اولیه یا کلینیک های محلی شما است. دولت های نیویورک ، ایالتی و فدرال تمام ابزارهای شناسایی واکسن را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد تولید کننده را فیلتر کنید ، بنابراین می توانید مطمئن شوید که از سایت واکسن Pfizer دیدن می کنید. این شهر همچنین دارای برنامه زمانبندی آنلاین است ، که می توانید برای تعیین وقت قبلی در یکی از مراکز واکسیناسیون شهر ثبت نام کنید.

این شهر حمل و نقل رایگان به برنامه واکسیناسیون برای افراد دارای معلولیت در نیویورک و افراد مسن را ارائه می دهد. می توانید سفری را با شماره 877-VAX-4NYC (879-829-4692) ترتیب دهید. کووید -19 و واکسن یاب آنفلوآنزا به کاربران امکان می دهد سایتهای واکسیناسیون مقرون به صرفه را انتخاب کنند. و می توانید با مراجعه به اینترنت یا تماس با خط تلفن بالا ، در جلسه واکسیناسیون در خانه خود ثبت نام کنید.

در همین حال ، ساکنان نیوجرسی می توانند از واکسن تعیین کننده ایالت خود استفاده کنند یا با شماره تلفن های 1-855-568-0545 تماس بگیرند تا یک برنامه تقویت کننده عکس بگیرند.

از نظر عوارض جانبی چه انتظاری می توان داشت؟

دکتر بوکولز می گوید احتمالاً در مورد آنچه بعد از دوز دوم Pfizer تجربه کرده اید. هم بعد از ضربه دوم و هم بعد از ضربه تقویت کننده ، درد دست و کمی خستگی داشت. دکتر لیندسی همچنین برخی از درد را در محل تزریق گزارش کرد.

من به اطلاعات بیشتری نیاز دارم.

وزارت بهداشت ایالت نیویورک یک وب سایت تقویت کننده کامل با اطلاعات و منابع زیادی در مورد عکس های بعدی ایجاد کرده است. CDC همچنین در مورد واجد شرایط بودن جزئیات بیشتری ارائه می دهد و اسلایدها و صورتجلسات جلسه کمیته مشورتی ایمن سازی به صورت آنلاین در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید