اولیانوف: تصمیم آژانس علیه ایران احمقانه بود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، نماینده روسیه در سازمان های مشترک بین المللی توییت کنایه آمیز از وین چشم هاآخرین تصمیم شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بین المللی او انرژی هسته ای علیه ایران را احمقانه توصیف کرد.

طبق اخبار، «مایکل اولیانوفو در صفحه توئیتر خود نوشت: آیا از آخرین اخبار ایران خبر دارید؟ حالا متوجه شدید که چرا روسیه دیروز تصمیم احمقانه آژانس را گرفت بین المللی انرژی هسته ای غیرفعال علیه ایران؟

وی افزود: متأسفانه همتایان غربی ما درک کاملی از وضعیتی که در آن قرار داریم ندارند.

در زیر واکنش ها به این تصمیم را مشاهده می کنید ضد ایرانی ها شورای حکام آژانس بین المللی نماینده اتمی روسیه پیشتر این تصمیم را غیر منطقی توصیف کرده بود.

او در این رابطه گفت: «مایکل اولیانوفنماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در حساب کاربری خود در توییتر در واکنش به تصویب قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه ایران در شورای حکام گفت: منطق پشت آن تا حدی قابل درک است. آیا این تصمیم همکاری بین تهران و آژانس بین المللی انرژی اتمی را بهبود می بخشد؟ و دوم اینکه آیا تصویب قطعنامه به پایان مذاکرات وین کمک می کند؟ در هر دو مورد پاسخ ها منفی است. “چرا این تصمیم را گرفتی؟”

دیپلمات های شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی چهارشنبه شب اعلام کردند که قطعنامه ای مورد حمایت آمریکا در انتقاد از ایران تصویب شده است. گفته می شود روسیه و چین به این قطعنامه و این قطعنامه رای منفی دادند پس از رای دادن با ۳۰ رای دادن به ۲۴ رای مخالف و ۳ هند، لیبی و پاکستان رأی ممتنع دادند.

همزمان با برگزاری نشست ضد ایرانی شورای حکام، سازمان انرژی اتمی ایران از جداسازی دوربین ها با دوربین های اضافی آژانس بین المللی انرژی اتمی در یکی از مراکز هسته ای خبر داد. گفته می شود که این روش شامل خاموش کردن سطح آنلاین و فلومتر (OLEM) نیز می شود. ?