اهمیت صبحانه – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوشایند یا خراب کند. صبحانه باید حداقل 20 درصد از انرژی روزانه شما را تامین کند. در حالی که اکثر مردم به دلیل عدم آشنایی با اهمیت این و آن غذا ، از مصرف آن خودداری می کنند یا آن را مفید و مغذی ارائه نمی دهند.

مطالعات نشان داده است که نه تنها صبحانه ، بلکه دفعات و تداوم آن نیز در تغییر وزن بدن مثر است. عدم رعایت صبحانه در کشورهای مختلف گزارش شده است و این وضعیت بیشتر در بین نوجوانان دیده شده است. برخی از مطالعات ارتباط بین صبحانه و چاقی و اضافه وزن را نشان داده اند و نخوردن مرتب صبحانه یکی از دلایل اضافه وزن و چاقی در نوجوانان است. به

وقتی فردی عمداً یا به زور وعده های غذایی را کنار می گذارد ، میزان سوخت و ساز بدن می سوزد و تجمع می یابد. جرم پیوسته ، درصد بالاتری از میزان متابولیسم کاهش می یابد. در دراز مدت ،) میزان متابولیسم پایه BMR (فرد زمین می خورد و بدن یاد می گیرد که انرژی کمتری را برای خانم ری مصرف کند. به طور متوسط ​​، آنها کوچکتر از افرادی هستند که به صبحانه عادت ندارند و از طرف دیگر ، کسانی که صبحانه نمی خورند بیشتر در طول روز زیاد غذا می خورند. آنها همچنین پول دارند و این باعث بیماری آنها می شود) ، از جمله دیابت و چربی خون (البته منظور من صبحانه ، بیسکویت های سالم برای صبحانه ، شکلات ، تنقلات است) و آب میوه غیر طبیعی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید