انتخاب رشته کاردانی در نظام جدید آغاز شد – خبرگزاری مهر ، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون پیوستی ویژه نظام جدید دانشگاه های فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی سال ۱۴۰۱ از روز سه شنبه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۱ آغاز شد و ادامه دارد. تا سه شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱.

متقاضیان در مهلت مقرر رسیدگی شده و پس از مطالعه دقیق “راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته” و ارائه مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام، می توانند به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و ثبت نام نمایند. سیستم.

با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته به صورت همزمان انجام می شود، متقاضیان باید رشته مورد علاقه خود را در «سامانه ثبت نام و انتخاب رشته» انتخاب و وارد کنند.

راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته همزمان با شروع ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قابل دسترسی است.

شرایط ثبت نام در وابسته ویژه دانشگاه های فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی

کسانی که مایل به تحصیل در مقطع کاردانی خصوصی در دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند باید با الزامات عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی و مقررات مربوط به استانداردهای ثبت نام آشنا باشند. اتباع غیرایرانی و توضیحات در خصوص سهمیه در صورت دارا بودن شرایط مذکور. ، به عنوان متقاضی این دوره، با توجه به رشته تحصیلی و کد کامپیوتری مقطع تحصیلی خود (بر اساس ضوابط مندرج در راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته امتحانی) منحصراً در رشته امتحانی ثبت نام کنند.

پذیرش در تعدادی از رشته های آزمون مذکور بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) خواهد بود.

کلیه متقاضیان صرف نظر از اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنها به صورت آزمونی یا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) می باشد، لازم است طبق قوانین راهنما و تبصره های این اطلاعیه نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند. در صورت عدم ثبت نام در تاریخ تعیین شده، پذیرش متقاضی پس از مهلت مقرر امکان پذیر نخواهد بود.

برای ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید:

راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته را از درگاه اطلاع رسانی این سازمان دریافت و مطالعه نمایید.

برای مشاهده اطلاعات و دریافت کد سوابق تحصیلی (فقط برای دارندگان مدرک دیپلم در شاخه فنی و حرفه ای، کاردانی یا کاردانی به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی متقاضیان کنکور به آدرس: http://dipcode.medu.ir مراجعه کنید. شاخه نظری سال های ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰) و برای ثبت نام در آزمون کد رکورد پورتال اطلاعات آموزشی این سازمان را وارد کنید.

تهیه مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام.

خرید کارت اعتباری ثبت نامی به مبلغ ۷۵۰ هزار ریال از سامانه خرید کارت اعتباری در درگاه اطلاع رسانی این سازمان.

در صورتی که متقاضی علاقه مند به شرکت در انتخاب رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی باشد، لازم است علاوه بر پرداخت هزینه، از پذیرش موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در رشته مورد نظر نیز اطمینان حاصل شود. هزینه ثبت نام علاوه بر پرداخت ۲۰۰۰۰۰ ریال دیگر که باید بصورت آنلاین برای دوره های مذکور اقدام شود.

پرداخت خدمات ارسال پیام کوتاه به متقاضیان به مبلغ ۱۲۰۰۰ ریال.

ثبت نام از طریق پایگاه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org در موعد مقرر (۱۴ تا ۲۱ تیر ۱۴۰۱).

دستورالعمل و نحوه تکمیل درخواست ثبت نام آنلاین:

به متقاضیان توصیه می شود با توجه به دستورالعمل مندرج در راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته ابتدا پیش نویس فرم درخواست در بروشور مذکور را تکمیل و سپس بر اساس پیش نویس فرم با مراجعه به سایت سازمان سنجش، موارد لازم را تکمیل نمایند. اطلاعات بر اساس پاراگراف های برنامه وارد رجیستری شوید.

راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه ثبت نام آنلاین موجود است و متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به این راهنما مراجعه کنند.

دانش آموزان ترم آخری که مدرک دیپلم نگرفته اند، در این مرحله نیازی به درج معدل نیست. این دسته از متقاضیان می بایست از روز سه شنبه ۱ شهریور لغایت جمعه ۴ شهریور با مراجعه به قسمت اطلاعات ویرایشی سایت سازمان سنجش، معدل دیپلم را وارد یا ویرایش کنند.

هرگونه مغایرت یا ارائه نادرست اطلاعات فوق منجر به لغو پذیرش خواهد شد.

دانشجویان یا فارغ التحصیلان شاخه نظری نیز مجاز به ثبت نام در این آزمون می باشند.

این متقاضیان علاوه بر رعایت شرایط و ضوابط مندرج در راهنمای ثبت نام، توجه داشته باشند که فقط مجاز به انتخاب رشته کاردانی ناپیوسته هستند و معدل آنها با متقاضیان فنی، حرفه ای و کاردانی در رشته هایی که پذیرش فقط می باشد مقایسه می شود. تایید شده توسط سوابق تحصیلی

نحوه تعادل معدل و عنوان برای مقاطع کاردانی غیر متوالی در راهنما آمده است.

متقاضیان باید در وارد کردن اطلاعات ثبت نام و انتخاب رشته احتیاط کنند. زیرا در صورت مشاهده مغایرت در موارد ذکر شده در درخواست ثبت نام، در صورت قبولی در آزمون با مدارک متقاضی طبق ضوابط و مقررات برخورد می شود.

در صورتی که متقاضی در مرحله ثبت نام اطلاعات خلاف واقع ارائه دهد و یا در ارسال عکس خود اشتباه کند (چه به اشتباه و چه عمدا) خلاف تلقی شده و برابر مقررات با آن برخورد خواهد شد.

زمان نگهداری، توزیع کارت اینترنتی و محل برگزاری آزمون:

آزمون کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی ۱۴۰۱ (برای گروه های ثبت نامی پذیرفته شده با آزمون) روز جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۰۱ برگزار می شود.

متقاضیان لازم است از سه شنبه اول شهریور لغایت پنجشنبه سوم شهریورماه نسبت به تهیه پرینت کارت و دستورالعمل شرکت در آزمون با مراجعه به سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

محل آزمون متقاضیان بر اساس شهرستان و شهر حوزه امتحانی مندرج در بند ۳۰ فرم درخواست تعیین می شود. لذا لازم است متقاضیان با مراجعه به راهنمای ثبت نام، انتخاب رشته و درج کد شهرستان و شهر مورد نیاز در فرم درخواست اقدام نمایند.

زمان انتخاب کد فیلد برای مکان های انتخابی فرا رسیده است:

بر اساس برنامه زمان بندی، همزمان با ثبت نام برای شرکت در آزمون، متقاضیان پذیرش و پذیرش در آزمون با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) لازم است به سایت سازمان سنجش مراجعه و شرایط و ضوابط هر یک از آنها را مطالعه کنند. دوره های انتخاب شده کد رشته محل های خود را انتخاب کنید.

داوطلب در انتخاب کد گروه ثبت نام و همچنین شهر حوزه آزمون (برای رشته محل قبولی با آزمون) دقت لازم را داشته باشد، زیرا پس از دریافت کد رهگیری ۱۶ رقمی و پایان مهلت ثبت نام، اصلاح آن مشکل خواهد بود. موارد فوق

پس از تکمیل درخواست و دریافت کد رهگیری، پرینت اپلیکیشن را تهیه کرده و نزد خود نگه دارید.