امباپه پردرآمدترین بازیکن جهان در سال ۲۰۲۲


مجله فوربس جدیدترین رده بندی پردرآمدترین بازیکنان فوتبال جهان در سال ۲۰۲۲ را منتشر کرد که در آن کیلیان امباپه ستاره فرانسوی تیم پاری سن ژرمن و همکار آرژانتینی اش لیونل مسی در صدر قرار گرفتند.

مجله فوربس ستاره فرانسوی تیم فوتبال پاری سن ژرمن را در صدر جدول رده بندی پردرآمدترین بازیکنان فوتبال جهان قرار داد.

به گزارش تسنیم، مجله فوربس جدیدترین رده بندی پردرآمدترین فوتبالیست های جهان در سال ۲۰۲۲ را منتشر کرد که در آن کیلیان امباپه، ستاره فرانسوی پاری سن ژرمن در صدر قرار گرفت و جایگزین همکار آرژانتینی خود، لیونل مسی شد.

جایگاه جدید امباپه در رده بندی پردرآمدترین بازیکنان جهان مرهون قرارداد جدید او با پاریسی ها است که تا سال ۲۰۲۵ اعتبار دارد و با قراردادی که در تابستان امسال با پاریسی ها امضا کرد، امباپه ۱۱۰ میلیون دلار دستمزد دریافت خواهد کرد و خواهد شد. این رقم را حداقل برای سه سال دیگر داشته باشید. علاوه بر این، او به دلیل قراردادهایی که با اسپانسرهای خود، EA و Nike بسته بود، ۱۸ میلیون دلار درآمد کسب کرد. به این ترتیب مجموع درآمد او در سال ۲۰۲۲ به ۱۲۸ میلیون دلار خواهد رسید.

پس از او لیونل مسی با ۱۲۰ میلیون دلار در سال، ۶۵ میلیون دلار از دستمزد او از پاری سن ژرمن، ۵۵ میلیون دلار، دومین بازیکن پردرآمد فوتبال جهان در سال جاری و کریستیانو رونالدو با ۱۰۰ میلیون دلار است. امسال (با احتساب حقوق ۴۰ میلیونی او از منچستریونایتد و ۶۰ میلیون دلار دیگر از قراردادهای اسپانسرینگ) او سوم است.

نیمار (۸۷ میلیون دلار)، محمد صلاح (۵۳ میلیون دلار)، ارلینگ هلند (۳۹ میلیون دلار)، روبرت لواندوفسکی (۳۵ میلیون دلار)، ادن هازارد (۳۱ میلیون دلار)، آندرس اینیستا (۳۰ میلیون دلار) و کوین دی بروین (دلار) در رده های بعدی قرار دارند. ۲۹ میلیون دلار) در ردیف بعدی قرار دارد.